Dlaczego użytkownicy Kodi powinni się martwić o zasadę neutralności sieci wycofaj

Aktualizacja: Zmniejszona neutralność sieci! Powtarzam, Neutralność sieci w dół!


FCC zrobiło to, czego wszyscy się baliśmy, wycofały neutralność sieci dla użytkowników Kodi i wiemy, że to boli. Spekulacje na jego temat nabrały większej intensywności i wszyscy guru online zaczęli publikować swoje opinie na różnych forach. Wiek wolnego internetu, równej dystrybucji przepustowości i nieograniczonego dostępu dobiegł końca. W oczach dostawców usług internetowych użytkownicy nie są już równi. Jest to podział społeczny online jako taki.

Pomimo oburzenia, jakie wywołało tę decyzję w Internecie, nikt nie wyobrażał sobie, że tak się stanie. Wpłynęło to na wiele społeczności internetowych i użytkowników kodi. Głównymi ofiarami tego fiaska są małe firmy internetowe i maniacy streamingu Kodi. Jedno wiemy, że to poważny cios dla użytkowników Kodi. Strumieniowe przesyłanie danych, prywatność i bezpieczeństwo użytkowników Kodi są zagrożone. Dostawcy usług internetowych będą teraz ograniczać przepustowość dla preferowanych klientów, podczas gdy inni cierpią.

Użytkownicy Kodi będą musieli korzystać z VPN dla Kodi, ponieważ nie jest to już opcja, a raczej potrzeba. Ponieważ to ukryje Twoją lokalizację i umożliwi dostęp do strumieni Kodi z lepszą przepustowością. Będziesz także mieć dostęp do zastrzeżonych strumieni.

Neutralność sieci Kodi Trend w 2017 roku

neutralność sieci kodi

Uchylenie neutralności sieci wpłynie bezpośrednio na użytkowników Kodi, którzy będą musieli zapłacić za przesyłanie strumieniowe online. Szybkie i bezpłatne przesyłanie strumieniowe online wyjdzie z równania, a prywatność użytkowników będzie zagrożona. Dostawcy usług internetowych będą mogli ograniczyć dostęp użytkowników Kodi bez żadnego powodu lub obciążyć ich za subskrypcję niektórych witryn z treściami. Najgorsze, co może się zdarzyć, to zablokowanie dostępu do strumieni użytkownikom Kodi.

Głosowanie za uchyleniem neutralności sieci odbędzie się 14 grudnia 2017 r. Wśród członków FCC. Oburzenie przeciwko niemu rozprzestrzeniło się na cały świat i wszyscy internauci opowiadali się przeciwko niemu. Jednak oburzeniu nie udało się zmienić stanowiska komitetu w realizacji tego planu.

Nie ma znaczenia, ile go przeanalizujesz, możemy wymienić tylko kilka wyników tego planu. Dokładna intensywność jego skutków nie jest jeszcze analizowalna. Wiemy tylko, że wpłynie to nie tylko na użytkowników, ale także na małe lub rozwijające się organizacje.

Jeśli Pai zrobi krok w kierunku neutralności sieci, Internet zmieni się na cztery sposoby:

Darmowe plany danych

Dostawcy usług szerokopasmowych umożliwią konsumentom dostęp do niektórych treści bez zaliczania ich do limitów danych. Na przykład klienci Verizon mogą przesyłać strumieniowo niektóre gry NFL z opłatami za transmisję danych.

Chociaż plany bezpłatnych danych wydawałyby się popularnym pomysłem wśród konsumentów o niskich dochodach, ponieważ mogliby zobaczyć więcej darmowych treści, ale jak argumentuje były prezes FCC Tom Wheeler, utrudni to przyciągnięcie uwagi mniejszych twórców treści.

Z drugiej strony użytkownicy Kodi są użytkownikami bezpłatnych treści, którzy mogą napotkać ograniczenia w oglądaniu każdej zawartości dostępnej w Kodi. Firmy internetowe, takie jak Netflix i HBO, zapłacą ogromną sumę pieniędzy za szybsze prędkości Internetu, podczas gdy użytkownicy Kodi będą musieli przesyłać strumieniowo przy niższych prędkościach internetu.

Internetowe szybkie linie

Firmy oferujące łącza szerokopasmowe będą mogły zapewnić szybsze prędkości Internetu firmom, które płacą wyższą kwotę, a jednocześnie spowolnią prędkości Internetu dla firm, na które nie było stać.

Jest to znane jako płatne ustalanie priorytetów, gdzie giganci przesyłający wideo, tacy jak Netflix, musieliby płacić duże pieniądze za zapewnienie dużych prędkości pobierania.

Wzrost wyzwań dla małych firm

Porzucenie neutralności sieci sprzyja dominującym firmom, takim jak Google, Verizon i Comcast. W rezultacie setki inwestorów i startupów napisało list do Pai i doradzając mu w sprawie szkód, jakie jego propozycja odniesie w branży.

W piśmie poruszono kwestię, że bez zasady neutralności sieci dostawcy usług internetowych będą mogli wybierać zwycięzców i przegranych branży. Dostawcy usług internetowych preferują zatem tych użytkowników, którzy są w stanie zapłacić za treści płatne lub użytkowników premium. Kodi oferuje dodatki innych firm, które pozostaną w centrum uwagi dostawców usług internetowych. W rezultacie użytkownicy Kodi mieliby ograniczone wykorzystanie treści.

Nowe rozporządzenie dla firm telekomunikacyjnych

Firmy szerokopasmowe nie będą już kontrolowane przez FCC, ale będą kontrolowane przez Federalną Komisję Handlu FTC, które nie mają zaufania do regulowania firm telekomunikacyjnych.

Krytycy wspominali, że FTC nie ma pożądanego uprawnienia do wprowadzania zmian w przepisach, ani nie jest w stanie obsłużyć dużej ilości danych.

Czy VPN może obejść neutralność sieci na Kodi?

Oczywistym jest, że każdy użytkownik Kodi jest teraz oburzony tym rozwijającym się scenariuszem. Każdy użytkownik obawia się, jak ominąć neutralność sieci.

Zawsze zalecamy korzystanie z usługi Kodi VPN w celu ochrony prywatności podczas przesyłania strumieniowego online. Jednak w przypadku zniesienia neutralności sieci użycie VPN nie jest jedynie zaleceniem, stanie się koniecznością.

Ludzie są zaniepokojeni; czy VPN może obejść neutralność sieci? Tak, może. Neutralność sieci Korzystanie z VPN ukryje twoje IP, a zatem twój dostawca usług internetowych nie może cię już ograniczać. W ten sposób przywrócenie neutralności sieci VPN sprawi, że będziesz ostatnim wybawcą.

Brak wycieków DNS i rejestrowanie nie chroni prywatności użytkownika przed usługodawcą internetowym i umożliwia użytkownikowi bezproblemowe przesyłanie strumieniowe.

VPN Dostawcy Cena Oferta Witryna
PureVPN 10,95 USD 2,91 USD za miesiąc

Oferta specjalna: 73% zniżki

Odwiedź stronę
Przeczytaj recenzję
Surfshark 11,91 USD 1,99 USD na miesiąc

Oferta specjalna: 83% zniżki

Odwiedź stronę
Przeczytaj recenzję
CyberGhost 12,99 USD 2,75 USD za miesiąc

83% zniżki

Odwiedź stronę
Przeczytaj recenzję
ExpressVPN 12,95 USD 8,32 USD za miesiąc

35% zniżki

Odwiedź stronę
Przeczytaj recenzję

Jak obejść neutralność sieci za pomocą TOR

TOR to sieć peer-to-peer, która zapewnia anonimowość z serwerów internetowych. Korzystanie z TOR pomoże ci, jeśli nadal myślisz, że VPN może obejść neutralność sieci, spróbuj TOR. Może pomóc użytkownikom Kodi, zapewniając połączenia tunelowe p2p.

Mimo to TOR ma pewne luki, które mogą okazać się ryzykowne dla użytkownika.

Sieci VPN typu Tor lub Net Neutrality?

TOR ma tę zaletę, że zapewnia anonimowość lepszą niż VPN neutralności sieci, ponieważ łączy się przez szereg połączonych równolegle tuneli. Jednak VPN zapewnia inny serwer geograficzny i łączy się bezpośrednio. Dlatego wycieki DNS są najniższe. VPN ma przewagę nad TOR ze względu na liczbę serwerów i funkcję szyfrowania.

Niemniej jednak, jeśli chcesz zamknąć wszystkie luki, najlepszym rozwiązaniem jest użycie TOR z VPN. Lepsze szyfrowanie, anonimowość IP, duża liczba serwerów i ochrona prywatności; wszystko będzie pokryte.

Kodi Net Neutrality Reddit Opinie / recenzje użytkowników

Cały ten ucisk wywołał wielką dyskusję na całym świecie, a Reddit stał się gorącym stołem do dyskusji. Są ludzie za i przeciw temu wycofaniu. Jeden z użytkowników podzielił się swoją opinią na temat tej sytuacji:

neutralność sieci

Inny użytkownik podzielił bardzo uzasadniony punkt widzenia:

reddit neutralności netto

Jednak ten użytkownik uważa, że ​​przewidywane przez wszystkich konsekwencje neutralności sieci są nieprawidłowe i nie mają one nic wspólnego z neutralnością sieci.

przegląd reddit neutralności netto

Implikacje jeszcze się nie ujawniły i do tego czasu wszyscy trzymamy kciuki!

Końcowe przemyślenia

Na razie FCC nie przedstawił jeszcze propozycji przeciwko neutralności sieci, która oficjalnie podniosłaby sprawę do dyskusji. Ale pomimo tych spekulacji nikt nie wie, co się stanie, gdy FCC zaproponuje krok przeciw neutralności sieci.

Użytkownicy Kodi będą w rzeczywistości na radarze, gdy FCC zrezygnuje z zasad neutralności sieci. Ich jedyną nadzieją jest obecność dużych firm internetowych po ich stronie, którym także zagrażają nowe przepisy, które zostaną wprowadzone.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map