Čo je to profil Kodi?

Funkcia profilu Kodi umožňuje používateľom vytvárať si vlastný priestor nastavením svojho osobného účtu a požadovaných nastavení, chránených špendlíkom. V prípade, že viac používateľov Kodi používa jeden systém, môžu si vytvoriť svoje vlastné samostatné profily a spravovať svoje doplnky a priečinky s obsahom podľa svojich preferencií.

Funkcia profilu umožňuje používateľom prispôsobiť si svoje profily Kodi nastavením svojich požadovaných vzhľadov, zostavení, doplnkov bez prerušenia alebo prerušenia inými používateľmi..

Ako nastaviť profil Kodi?

Najlepšie na Kodi je jeho jednoduchosť a jednoduchosť použitia, na rozdiel od iného streamingového softvéru, ktorý je zložitý na konfiguráciu. Nastavenie profilu Kodi je jednoduchý proces a dá sa vykonať za pár minút. Ak chcete nakonfigurovať svoj profil Kodi, postupujte takto:

 1. Otvorené kodi a kliknite na Nastavenia (ikona ozubeného kolieska)ako nastaviť kodi profil
 2. Otvorí sa nové okno, v ponuke kliknite na Nastavenia profiluako spravovať viac kodi profilov
 3. Kliknite na kartu Profily a potom na Pridať profilAké sú výhody správy viacerých profilov Kodi
 4. Do poľa s menom zadajte názov, ktorý chcete mať pre svoj profil, a kliknite na tlačidlo OKAko prepínať profily v Kodi
 5. Zobrazí sa okno s požiadavkou na cestu k priečinku. Stačí kliknúť na OK bez toho, aby ste vybrali priečinokProblémy a opravy profilu Kodi
 6. Teraz môžete svoj profil upraviť odovzdaním svojho profilového obrázka a nastavením súkromia prístupu. Ak chcete obmedziť zdieľanie profilov, nastavte svoje preferencie.upravte svoj profil nahraním profilovej fotografie a nastavením súkromia prístupu
 7. To je všetko! Teraz si užívajte svoj profil a prispôsobte si ho podľa svojho vkusu.

VPN pre profil Kodi

Nie je pochýb o tom, že spoločnosť Kodi ponúka úžasnú zábavu, ale vždy ste zraniteľní, že sa stanete obeťou škodlivého softvéru a orgánov, ktoré na vás špehujú. Mnoho doplnkov Kodi je nezákonné používať na celom svete z dôvodu povahy obsahu, ktorý poskytujú.

Kompromisné súkromie môže mať vždy za následok horké následky. Musíte mať nainštalovanú sieť VPN na serveri Kodi, aby ste si počas streamovania zaistili svoje súkromie. Najlepšie na tom, aby ste mali jednu z najlepších sietí VPN pre spoločnosť Kodi, je to, že chráni vaše súkromie prostredníctvom silných šifrovaní a nenecháva vás pred autoritou nahú..

Aj keď používate oficiálne doplnky Kodi prostredníctvom svojho profilu, váš priateľ, ktorý používa iný profil vo vašom Kodi, pravdepodobne používa doplnok Kodi tretích strán. Môže to ohroziť vašu bezpečnosť a súkromie a zabezpečiť, že musíte mať sieť VPN. Ďalšou vynikajúcou vecou je, že môžete používať rôzne servery VPN prostredníctvom rôznych profilov Kodi.

Aké sú výhody správy viacerých profilov Kodi

Spravovanie viacerých profilov Kodi má mnoho výhod, napríklad:

1. Špecifikácia a segregácia mediálnej knižnice

Každý užívateľ si rád prispôsobuje svoje zariadenie Kodi podľa svojich potrieb a mnohým ľuďom sa to nepáči, keď k tomu prispôsobenie niekto iný zasahuje. Preto, ak zdieľate svoj systém s priateľom, môžete si udržať svoju mediálnu knižnicu podľa svojich preferencií a obmedziť prístup k svojim osobným priečinkom.

2. Prístup k obsahu pre deti a používateľov hostí

V tomto digitálnom veku sa stalo nevyhnutné a náročné aj obmedzenie detí v prístupe k explicitnému obsahu. Vo svojej knižnici môžete mať určité doplnky Kodi, nevhodné pre deti.

Ak chcete obmedziť ich prístup k takýmto doplnkom Kodi, vytvorte samostatný detský profil a nainštalujte relatívne bezpečné doplnky a úložiská. To isté môžete urobiť pre hosťovských používateľov, aby ste obmedzili ich prístup do vašej mediálnej knižnice a osobných priečinkov.

3. Na testovanie doplnkov

Mnoho fanúšikov Kodi rád občas loví nové doplnky Kodi. V procese skúšania nových doplnkov sa však knižnica Kodi preplní množstvom zbytočných doplnkov. Vymazanie všetkých týchto doplnkov sa tak stane ťažkostí.

Ak chcete ušetriť, môžete si vytvoriť profil na testovanie doplnkov a profil pre osobné použitie. Ak cítite nutkanie vyskúšať nový doplnok, urobte to pomocou svojho testovacieho profilu a ak vám to vyhovuje, nainštalujte ho do svojho hlavného profilu. Profilovanie vám ušetrí veľa času a uľahčí vám to.

Ako prepínať profily v Kodi

 1. Otvorte aplikáciu Kodi
 2. Kliknite na Nastavenia (ikona ozubeného kolesa)
 3. Kliknite na položku Nastavenia profilu > Kliknite na kartu Profily
 4. Umiestnite kurzor myši na profil, ktorý chcete použiť > Kliknite pravým tlačidlom myši a potom kliknite na možnosť Načítať profil z rozbaľovacieho zoznamu.

Kodi sa reštartuje a načíta sa požadovaný profil.

Problémy a opravy profilu Kodi

Profily Bad Kodi

Mnoho používateľov uviedlo, že ich profily Kodi na svojom počítači nefungujú, ale na iných zariadeniach fungujú dobre. Aj po novej inštalácii Kodi tento problém s nimi pretrvával. Tu je ukážka vlákna zverejneného používateľom Kodi v súvislosti s týmto problémom:

Bad Kodi Profile ma straší. od Addons4Kodi

fix

Dôvodom tohto problému je pravdepodobne certifikát Google, ktorý je potrebné aktualizovať. Ak máte podobný problém, skúste prepnúť sieť alebo aktualizovať svoje okná.

Zachovať nastavenia kože v novom profile

Najdôležitejšie pre každého používateľa zariadenia alebo platformy je obnovenie požadovaných nastavení a údajov. Pokiaľ ide o Kodi, používatelia si veľmi radi prispôsobujú svoje Kodi pomocou kože Kodi. Mnohí používatelia sa však stretávajú s problémom zachovania nastavení pokožky, keď vytvoria nový profil alebo aktualizujú svoj systém a otázky, ako napríklad nasledujúci, sa začnú objavovať:

Zachovať nastavenia kože na novom profile od spoločnosti Kodi

fix

Najlepším riešením tohto problému je záloha guisettings.xml vo vašom profile. Keď ho neskôr obnovíte vo svojom profile, obnoví sa spolu vzhľad a nastavenie.

Ako kopírovať alebo prenášať profil Kodi z jedného zariadenia na druhé

Každá aplikácia má funkciu zálohovania, ktorá umožňuje používateľom zálohovať svoje dôležité informácie a údaje na prenos do iných zariadení. Podobne má Kodi svoj vlastný záložný doplnok umiestnený v oficiálnom úložisku doplnkov Kodi.

Môže sa použiť na kopírovanie alebo prenos profilu Kodi z jedného zariadenia na druhé bez akýchkoľvek problémov. Zálohovanie profilu vytvoríte jednoducho podľa týchto pokynov:

 1. Otvorte aplikáciu Kodi
 2. V ponuke na ľavej strane kliknite na kartu Doplnky
 3. Kliknite na ikonu poľa v ľavom hornom rohu
 4. Kliknite na možnosť Inštalovať z úložiska
 5. Prejdite do úložiska doplnkov Kodi > Kliknite na Doplnky programu
 6. Prejdite zoznamom a kliknite na Zálohovať
 7. Nainštalujte doplnok a otvorte ho po inštalácii z ponuky doplnkov programu
 8. Po otvorení doplnku kliknite na nastavenia a vyberte cestu, kam chcete uložiť záložný súbor
 9. Potom kliknite na kartu File Selection (Výber súborov) a povoľte položky, ktoré chcete zálohovať, a potom kliknite na tlačidlo OK
 10. Doplnok sa zatvorí a zobrazí sa domovská obrazovka. Doplnok znova otvorte a kliknite na položku Zálohovať
 11. Spustí sa proces zálohovania
 12. Keď inštalujete aplikáciu Kodi na iné zariadenie a chcete na tomto zariadení obnoviť túto zálohu, nainštalujte doplnok Backup
 13. Otvorte doplnok a kliknite na Obnoviť. Obnovia sa všetky uložené nastavenia

Môže sprievodca vymazať ďalšie profily Kodi?

Používateľ nedávno uverejnil príspevok o probléme, ktorému čelil po inštalácii sprievodcu na server Kodi a odstránil jeho profil. Pozrite sa:

Môže sprievodca vymazať ďalšie profily Kodi? od Addons4Kodi

Problém s sprievodcami je v tom, že nahrádza existujúce priečinky s užívateľskými údajmi jeho vlastnými. Výsledkom je strata profilu a údajov. Ak chcete tomuto problému zabrániť, presuňte súbor „profile.xml“ z priečinka používateľských údajov. Preto keď nainštalujete sprievodcu, priečinok používateľských údajov sa nahradí, ale váš profil nebude odstránený.

záver

Funkcia profilu Kodi je úžasná a umožňuje používateľom hŕstku atribútov a slobody, ktorú chcú mať na Kodi. Mnoho používateľov si stále neuvedomuje túto funkciu a to, nakoľko je pre nich užitočná. Profily Kodi sú skutočne užitočnou funkciou a ak sa používajú správne, môžu vylepšiť používateľské prostredie Kodi.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me