Streamovanie online

Tradičné zábavné médiá ako TV, Rádio už nie sú hlavnými hráčmi v hre. Časy sa menia a paradigmy sa značne zmenili, pretože počet používateľov internetu sa celosvetovo výrazne zvýšil.

Zdroj: Statista 

Tento graf ukazuje nárast používateľov internetu na celom svete.

Na základe týchto štatistík môžeme pochopiť, že ľudia začali prispôsobovať digitálny trend. Pozoruhodne vzrástli aj užívatelia kanálov sociálnych médií.

Streamovanie online je nový trend a ľudia sa začali venovať online médiám kvôli zábave!

Streamovanie videí online začalo získavať na popularite v rokoch 2005 až 2010. Služby ako YouTube a Netflix sa stali nositeľom vlajky poskytovania online streamingových platforiem používateľom internetu.

V tom istom období vznikli služby ako Hulu a Amazon Prime a upútali pozornosť západných používateľov internetu, napriek tomu, že Hulu a Amazon Prime sú USA určené pre streamingové služby, ku ktorým sa mimo USA nemožno dostať. Tieto geografické obmedzenia sú doteraz neporušené, ale ich globálna popularita je na takom vrchole, že ľudia z celého sveta majú prístup k týmto službám obchádzaním obmedzení pomocou najlepšej siete VPN na streamovanie.

Za posledných 5 rokov sa objavilo veľa nových online streamingových služieb a trh prekvapivo zaujal. Ľudia z celého sveta si teraz radšej vyberajú služby online streamovania, ako sedieť pred svojimi televízormi.

Pre lepšiu zábavu boli uvedené na trh inteligentné televízory; ľudia stále uprednostňujú online streaming z dôvodu pohodlia a primeranej ceny. Tu je niekoľko služieb online streamovania, ktoré môžete vyskúšať:

 1. Hulu
 2. Závesný televízor
 3. DirecTV Now
 4. Amazon Prime
 5. Fubo TV
 6. Netflix
 7. CBS Naplno

Všetky tieto služby ponúkajú vysoko kvalitný obsah, ako sú filmy, televízne programy a ľudia môžu prostredníctvom týchto služieb sledovať živé športy. Tieto služby vyžadujú platené predplatné a mnohé z nich sú geograficky obmedzené.

Tieto služby streamovania médií vydláždili cestu pre nejaký úžasný a priekopnícky softvér na streamovanie médií, ktorý používateľom umožňuje sledovať ich obľúbený obsah, napríklad:

 1. kodi
 2. Plex
 3. Popcorn Time
 4. Streamio
 5. ceremoniár

Kodi – významný hráč v online streamingovom priemysle

Kodi; XBMC navrhol a vyvinul softvér na online streaming médií s otvoreným zdrojovým kódom. Bol vydaný pred 14 rokmi pod názvom Xbox Media Center a neskôr sa jeho názov zmenil na Kodi.

Zdrojový kód Kodi bol napísaný v programovacích jazykoch Python a C ++. Kodi je multiplatformový softvér, ktorý je kompatibilný s rôznymi platformami a zariadeniami, ako sú:

 1. Android
 2. windows
 3. linux
 4. Mac, iOS
 5. tvOS
 6. Amazon FireStick a FireTV
 7. roku
 8. NVidia Shield

Kodi má veľmi interaktívne a ľahko použiteľné rozhranie, ktoré umožňuje užívateľom streamovať svoj obľúbený obsah odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Jeho streamingový protokol je jedinečný, pretože online streamingové služby majú kanály na streaming; má rôzne doplnky Kodi

streamovať s. Tieto doplnky sú rôznych kategórií a typov, pričom každá z nich má jedinečné rozhranie, kvalitu a účel.

Doplnky Kodi umožňujú používateľom streamovať filmy, televízne relácie, hudbu, šport, živé televízne vysielanie, karikatúry, platené zobrazenia atď. Doplnky Kodi sú špecifické pre určitý obsah, ktoré tiež streamujú iba určitú kategóriu obsahu, čo používateľom umožňuje vyberte, čo chcú, a potom sú tu niektoré doplnky spoločnosti Kodi, ktoré poskytujú streamy pre rôzne kategórie obsahu.

Táto jedinečnosť spoločnosti Kodi mala veľký vplyv na odvetvie online streamovania a spoločnosť Kodi si v priebehu rokov získala vynikajúce meno. Kodi pokračovala v aktualizácii a jej reputácia rástla súčasne.

Dôvodom slávy spoločnosti Kodi bolo zrejmé, že používatelia si mohli streamovať svoj obľúbený obsah bez toho, aby si prehliadač otvárali jednoducho pomocou softvéru na svojom zariadení. Používateľom to poskytlo veľké pohodlie a spoločnosť Kodi sa stala lídrom vo svojej doméne.

Typy doplnkov

Jedna vec, ktorú tu treba pochopiť, sú oficiálne doplnky Kodi a neoficiálne doplnky tretích strán Kodi..

Vývojári spoločnosti Legit vyvíjajú oficiálne doplnky spoločnosti Kodi a obsah, ktorý poskytujú, je licencovaný. Streamy poskytované týmito doplnkami je legálne používať, pretože používateľ platí určitý poplatok za predplatné za streamovanie tohto obsahu.

Na druhej strane, neoficiálne doplnky Kodi sú vyvíjané vývojármi tretích strán a nie sú uznané žiadnym orgánom. Obsah poskytovaný týmito doplnkami nie je úradne licencovaný, pretože ho vyradí prostredníctvom rôznych poskytovateľov a stránok a ponúka ho používateľom bez súhlasu vlastníkov obsahu. Takéto streamovanie obsahu sa považuje za nezákonné, pretože je priamym porušením zákonov o duševnom vlastníctve a je otvoreným porušením autorských práv.

Právna povaha obsahu je najväčším rozdielom medzi týmito doplnkami. Funkcie doplnkov a dostupnosť doplnkov sa v týchto doplnkoch tiež líšia, pretože oficiálne doplnky Kodi sú vyvinuté skutočne organizáciami a majú vynikajúci podporný personál, ktorý ich zvláda a aktualizuje. Zatiaľ čo doplnky Kodi tretích strán sú vyvíjané nezávislými vývojármi, ktorí nie sú kvalifikovaní do tej istej par.

Preto oficiálne doplnky Kodi nemajú chyby a chyby, ale neoficiálne doplnky Kodi majú veľa chýb a chýb a používatelia sa stretávajú s rôznymi typmi chýb pri streamovaní alebo prístupe k takýmto doplnkom. Neoficiálne doplnky neustále padajú a mnoho doplnkov v priebehu času nezostáva.

štatistika

V súčasnosti je na celom svete viac ako 38 miliónov používateľov Kodi a toto je pre spoločnosť Kodi v priebehu rokov úspech.

Na druhej strane existujú stovky oficiálnych doplnkov Kodi a tisíce neoficiálnych doplnkov Kodi..

Porušovanie autorských práv a autorské práva

Kodi neustále stúpal po oblohe, ale nakoniec jeho sláva zachytila ​​autoritu a začali do toho kopať. Hlavnú časť slávy spoločnosti Kodi tvoria neoficiálne doplnky značky Kodi, ktoré používateľom umožňujú sledovať pirátske prúdy, čo chcú..

Každý deň sa neustále objavuje nový doplnok, ktorý poskytuje bezplatné streamy pre športy, filmy, televízne programy atď. Miera doplnkov a vypínaní doplnkov sa však stále zvyšuje..

Keď vybuchla bublina pirátstva, spoločnosť Kodi začala čeliť mnohým kritikom komunity online streamingu, obhajcov súkromia a autorít. Početné doplnky boli vypnuté a ostatným boli zaslané právne oznámenia týkajúce sa ich praxe.

Ešte horšie bolo, keď na scénu skočili veľké mená ako Hollywood, MPAA, britský súd, anglická premiérová liga, Sky TV NZ a mnoho ďalších pirátskych trollov..

Keď bol prezident Kodi požiadaný o počte používateľov Kodi, odmietol s odôvodnením:

„Bohužiaľ nemám aktuálne informácie o používateľoch a pretože nemôžeme sledovať, čo robia naši používatelia, nemôžeme vedieť, koľko ľudí v súvislosti so streamovaním robia. Čísla [MPAA] môžu byť úplne správne alebo úplne vytvorené. Nemáme skutočný spôsob, ako to vedieť. “

Ďalej dodal:

„Systém doplnkov nám umožňuje merať popularitu doplnkov, merať základňu používateľov, odhadnúť frekvenciu aktualizácie svojich systémov používateľmi a napokon dokonca pomôcť používateľom nájsť obľúbenejšie doplnky.“

Zdroj: TechRadar

Podľa organizácie Alliance na ochranu autorských práv používa 68,5% používateľov z 38 miliónov používateľov spoločnosti Kodi nelegálne doplnky Kodi; čo predstavuje až 26 miliónov používateľov. Toto je skutočne znepokojivý bod, keďže viac ako polovica používateľov spoločnosti Kodi je zapojená do pirátstva.

Zásah

Úrady narazili na všetky nelegálne doplnky Kodi s plnou silou jeden po druhom. Prvým doplnkovým úložiskom, ktoré čelilo zákroku, boli TVAddons; úložisko s najväčšou knižnicou neoficiálnych (nelegálnych) doplnkov Kodi.

Predinštalované škatule Kodi boli okrem toho britským súdom a orgánmi rôznych krajín označené ako nezákonné. Po zákaze predaja boxov Kodi došlo k mnohým zatknutiam a mnohým používateľom a vývojárom boli doručené oznámenia DMCA.

Mnoho vysoko renomovaných neoficiálnych vývojárov doplnkov Kodi, ako je Ares Wizard, Mr. Blamo. Illuminati, Terrarium TV Colossus a niekoľko ďalších sa odstavili, pretože boli pod silným tlakom orgánov a dostali oznámenia DMCA a ACE.

Dokonca aj slovo „Kodi“ bolo odstránené z návrhov automatického dokončovania vyhľadávania od spoločnosti Google. Toto je skutočne odrádzajúci faktor pre používateľov Kodi aj vývojárov Kodi.

Vypnutie úložísk a doplnkov spôsobilo veľkú katastrofu, pretože používatelia, ktorí tieto doplnky a úložiská používali, zostali bezmocní. Mohli len hľadať alternatívne úložiská a ak mali šťastie, našli ho. Mnohé doplnky sú však hostené ich pôvodnými archívmi a keď sú takéto archívy vypnuté, je takmer nemožné nájsť alternatívu k týmto archívom..

Mnoho úložísk a doplnkov sa od takýchto zákrokov odrazí, ale to je zriedkavý prípad. Úložisko Kodi Israel môžete využiť ako príklad, ktorý z neznámych dôvodov prešiel pred pár mesiacmi. Toto úložisko obsahovalo takmer všetky populárne doplnky a celá komunita pociťovala jeho neprítomnosť, pretože sa naň veľa používateľov spoliehalo. Napriek tomu sa pred niekoľkými týždňami odskočila s novou adresou URL a používatelia sa opäť vracajú do streamu. Rovnako to bolo v prípade UKodi a mnohých ďalších úložísk, ale nie každé úložisko alebo doplnok má také šťastie..

Mnoho vývojárov sa vzdalo svojho boja kvôli takým zásahom, pretože ich to zlomilo. Vypnutie televízora Terrarium je posledným príkladom, keďže posledná správa od jeho hlavného developera jasne ukázala, že sa vzdal svojho projektu po tom, ako ho úrady pod veľkým tlakom.

Hovädzie mäso v rámci odvetvia

Orgány boja proti pirátstvu sledovali nezákonné činnosti doplnkov Kodi a všetko veľmi pozorne monitorovali. Keď online streamingové služby, ako Netflix a Amazon, skočili do kampane proti nezákonným doplnkom Kodi, zákrok získal tempo.

Okrem orgánov existujú v komunite Kodi lobby. Jednou z najvýznamnejších obetí per se je TVAddons. Je to jeden z najpopulárnejších neoficiálnych vývojárov doplnkov Kodi a má svoje vlastné úložisko.

TVAddons čelil v minulosti niektorým výpadkom a právnym oznámeniam, ale napriek všetkému horúčavám je stále online a má veľa fanúšikovských základní. TVAddons uverejnil blog o svojom prípade so súdom a začal týmto vyhlásením:

Televíziu ADDONS žalujú najväčší kanadskí poskytovatelia telekomunikačných služieb: Bell, Videotron, Rogers a TVA. Nikdy nám neposlali oznámenie o zastavení šírenia, hoci to vyžaduje zákon. Nikdy sme hostili ani priamo neprepojovali žiadny druh chráneného obsahu. Menej ako 1% z celkového množstva doplnkov Kodi, ktoré sme indexovali, bolo dokonca obvinených z „porušovania“. Snažia sa však zničiť našu komunitu a nestarajú sa o to, ktorých práva v tomto procese porušujú. Pokúšali sa nás prinútiť zastaviť sa, zatiaľ čo prebieha občianskoprávny súdny proces, ale prevládla spravodlivosť a na súde zvíťazila televízna spoločnosť ADDONS. Mysleli sme si, že je všetko v poriadku, kým sa im nepodarí zmanipulovať zákon, aby nás aj tak zostal dole …

Tu je ukážka prenosu, ktorý TVAddons uverejnil na svojom blogu minulý rok:

To je všetko o profile TVAddons, ale teraz sa pozrime na hovädzie mäso, ktoré majú niektorí blogeri a autori technickej recenzie proti TVAddons:

Toto sú iba náhodní blogeri a technickí recenzenti, ktorí komentujú TVAddons. Začiatkom tohto roka sa však medzi novo vznikajúcimi vývojármi doplnkov spoločnosti Kodi objavilo ďalšie hovädzie mäso s existujúcimi a zavedenými vývojármi spoločnosti Kodi..

Existujú vývojári, ktorí veria, že zisk z týchto doplnkov poškodzuje nálady komunity Kodi. Na druhej strane sa druhá strana domnieva, že ich úsilie si zaslúži zaplatiť a zaslúži si zaplatiť za riziko, ktoré podstupujú tým, že bezplatne poskytuje obsah chránený autorskými právami..

Kodi trend klesajúci

V posledných mesiacoch bolo zaznamenané, že trend Kodi časom klesá. Ide o záležitosť pre komunitu Kodi, ako aj pre tvorcov obsahu.

Kodi je jedným z naj potenciálnejších trhov pre distribútorov a producentov obsahu online. Hlavné dôvody na zníženie trendu Kodi ešte nie sú známe, ale podľa streamingových guru to môže byť kvôli zvyšujúcim sa pirátskym zásahom proti doplnkom Kodi..

Kodi bol roky dominantným streamingovým softvérom a žiadna iná streamingová platforma ho nedokázala prekonať minulý rok. Zdá sa však, že tabuľky sa otáčajú, pretože pokles jeho trendu priniesol hlavným výhodám platforiem online streamovania, ako je Hulu, na kapitalizáciu podielu na trhu..

Kodi je jedným z naj potenciálnejších trhov pre distribútorov a producentov obsahu online. Hlavné dôvody na zníženie trendu Kodi ešte nie sú známe, ale podľa streamingových guru to môže byť kvôli zvyšujúcim sa pirátskym zásahom proti doplnkom Kodi..

Kodi bol roky dominantným streamingovým softvérom a žiadna iná streamingová platforma ho nedokázala prekonať minulý rok. Zdá sa však, že tabuľky sa otáčajú, pretože pokles jeho trendu priniesol hlavným výhodám platforiem online streamovania, ako je Hulu, na kapitalizáciu podielu na trhu..

Ako vidíte, do konca roku 2017 sa trend Hulu v blízkosti spoločnosti Kodi nenachádzal, ale v polovici roku 2018 predbehol spoločnosť Kodi. Hulu je jednou z vedúcich online streamingových platforiem a také porovnávacie štatistiky vychádzajú z toho, že možno je koniec dní dominancie Kodi.

Mnoho geekov online streamingu verí, že ak trend naďalej klesá týmto tempom a ak sa tieto zákroky nespomalia alebo nezastavia, potom by sme mohli čoskoro vidieť zánik panovania Kodiho alebo dokonca jeho prítomnosť..

Kodi je stredobodom pozornosti, ktorý čelí kritike aj chvále. Obraz Kodi bol však veľmi poškodený negatívnymi správami a spätnými väzbami. Vývojári spoločnosti Kodi sa v tomto období zvýšili a snažia sa znovu zjednotiť komunitu Kodi a znovu si vybudovať svoju reputáciu prostredníctvom rôznych sociálnych fór..

Čo bude ďalej pre Kodi

Kodi má v sebe samý potenciál a príležitosti v tomto odvetví, pretože toto odvetvie každým dňom kvitne. Aby tím Kodi znovu získal svoju dynamiku, bude sa musieť uistiť, že vyčistí hmlu pirátskych obvinení, ktorá ich zakrývala, a vyjde tak čisto, ako len dokážu..

Na kontrolu používania doplnkov Kodi a zabezpečenie toho, že použité doplnky nespôsobujú porušenie autorských práv, je potrebné dôsledné monitorovanie používania. To je jediný spôsob, ako môžu znovu získať veľmi dobrú povesť.

Nikto však nemôže poprieť skutočnosť, že spoločnosť Kodi dosiahla túto úroveň z dôvodu doplnkov spoločnosti Kodi od tretích strán, je to však potreba času a v konečnom dôsledku budú musieť urobiť významné kroky proti pirátstvu..

Jednota komunity Kodi môže byť tiež veľmi sľubným faktorom pri opätovnom raste bitov Kodi, ktoré budeme musieť počkať a uvidíme. Počas tohto obdobia budú ďalšie online streamingové služby naďalej zvyšovať svoj podiel na trhu a spoločnosť Kodi bude určite musieť prísť s niečím lepším a inovatívnejším, aby porazila toto..

Držím palce!

Srdce hmoty

Kodi je lietajúcou pevnosťou, ktorá už nejaký čas vládla v priemysle streamovania médií. Zdá sa však, že dni Kodi sa blížia, pretože tento trend každým dňom klesá. Vyvolalo veľa obočia a objavujú sa otázky týkajúce sa potenciálu spoločnosti Kodi a jej udržateľnosti.

Kodi sa už nachádza v hlbokých vodách obvinení z pirátstva a jeho právne postavenie bolo veľmi spochybnené napriek mnohým objasneniam, ktoré už samotný tím Kodi predložil..

Zákroky sa časom zvyšujú a v dôsledku týchto doplnkov tretích strán Kodi trpí. Úrady v súčasnosti sprísňujú svoju kontrolu nad online pirátstvom a to sa netýka výlučne Kodi, ale iné bezplatné online streamingové služby a torrenty sa nachádzajú aj v nitkových krížoch protimonopolných orgánov..

Je to skutočne rozhodujúci čas pre spoločnosť Kodi a spoločenstvo a bude sa musieť počkať, aby sa zistilo, ako drsné more ostáva pre spoločnosť Kodi, keďže sa nasledujúcich pár mesiacov môže ukázať ako presvedčivá..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me