Prečo by sa používatelia Kodi mali báť vrátenia pravidla o neutrality siete

aktualizácia: Čistá neutrálnosť dole! Opakujem, Čistá neutralita dole!


FCC urobilo to, čoho sme sa všetci báli, zrušili Net Neutralitu pre používateľov Kodi a vieme, že je to srdcervúce. Špekulácie týkajúce sa tejto oblasti získali väčšiu intenzitu a všetci online guru začali nalievať svoje názory na rôzne fóra. Vek bezplatného internetu, rovnomerného šírky pásma a neobmedzeného prístupu je u konca. V očiach poskytovateľov internetových služieb už nie sú používatelia rovní. Je to online sociálna priepasť sama osebe.

Napriek všetkému pobúreniu, ktoré bolo proti tomuto rozhodnutiu online, si nikto nepredstavoval, že sa tak stane. Toto ovplyvnilo mnoho online komunít a používateľov kodi. Hlavnými obeťami tohto fiaska sú malé online podniky a kodi streamingoví geeki. Jednu vec vieme, že je to vážna rana pre používateľov Kodi. Streamovanie šírky pásma, súkromie a bezpečnosť používateľov Kodi sú ohrozené. Poskytovatelia internetových služieb budú teraz uprednostňovať zákazníkov so šírkou pásma, zatiaľ čo ostatní trpia.

Používatelia spoločnosti Kodi budú musieť používať sieť VPN pre spoločnosť Kodi, pretože už nie sú možnosťou, ale skôr potrebou. Pretože skryje vašu polohu a umožní vám prístup k prúdom Kodi s lepšou šírkou pásma. Budete mať tiež prístup k obmedzeným tokom.

Čistý neutrálny trend Kodi v roku 2017

čistá neutralita

Zrušenie neutrality siete ovplyvní používateľov Kodi priamo, pretože budú musieť platiť za streamovanie online. Rýchle a bezplatné online vysielanie vyrazí z rovnice a bude ohrozené súkromie používateľov. Poskytovatelia internetových služieb budú môcť bez akýchkoľvek dôvodov obmedziť prístup používateľov Kodi alebo ich preplatiť za predplatné na určité stránky s obsahom. Najhoršie, čo by sa mohlo stať, je to, že používatelia Kodi môžu byť blokovaní v prístupe k prúdom.

Hlasovanie za zrušenie neutrality siete sa uskutoční 14. decembra 2017 medzi členmi FCC. Rozhorčenie proti nemu sa rozšírilo do celého sveta a všetci Netizens hovorili proti nemu. Výkrik však nebol úspešný pri zmene postoja výboru pri vypracúvaní tohto plánu.

Nezáleží na tom, do akej miery ho analyzujete, môžeme uviesť iba niekoľko výsledkov tohto plánu. Presná intenzita jeho dôsledkov zatiaľ nie je možné analyzovať. Jednu vec vieme, že to nebude mať vplyv iba na používateľov, ale aj na malé alebo vznikajúce organizácie.

Ak by Pai urobil krok proti neutralite siete, potom by sa internet zmenil štyrmi spôsobmi:

Bezplatné dátové plány

Poskytovatelia širokopásmového pripojenia by spotrebiteľom umožnili prístup k určitému obsahu bez započítania do limitov údajov. Napríklad zákazníci spoločnosti Verizon môžu streamovať niektoré z hier NFL pomocou poplatkov za prenos dát.

Aj keď by sa bezplatné dátové plány zdali medzi spotrebiteľmi s nízkymi príjmami populárnym nápadom, pretože by videli viac bezplatného obsahu, ale ako argumentuje bývalý predseda FCC Tom Wheeler, pre menších tvorcov obsahu bude ťažšie získať pozornosť.

Používatelia spoločnosti Kodi na druhej strane sú používateľmi bezplatného obsahu, ktorý možno bude musieť čeliť obmedzeniam pri prezeraní všetkého obsahu, ktorý je k dispozícii v spoločnosti Kodi. Internetové spoločnosti, ako sú Netflix a HBO, zaplatia obrovské sumy peňazí za vyššie rýchlosti internetu, zatiaľ čo používatelia Kodi budú musieť prúdiť s nižšími rýchlosťami internetu..

Internet Fast Lanes

Spoločnosti poskytujúce širokopásmové pripojenie budú môcť poskytovať rýchlejšie internetové rýchlosti spoločnostiam, ktoré platia vyššie sumy, zatiaľ čo spomalia rýchlosti internetu pre spoločnosti, ktoré si nemôžu dovoliť.

Je známe ako platené určovanie priorít, keď by obri v oblasti streamovania videa, ako je Netflix, museli platiť veľké peniaze za zabezpečenie vysokej rýchlosti sťahovania..

Nárast výziev pre malé podniky

Ak sa upustí od neutrality siete, zvýhodnia sa dominantné spoločnosti ako Google, Verizon a Comcast. V dôsledku toho stovky investorov a startupov napísali list spoločnosti Pai a informovali ho o škodách, ktoré bude mať jeho návrh v tomto odvetví..

List sa zaoberá otázkou, že bez pravidla neutrality siete budú mať poskytovatelia internetu právomoc vyberať víťazov a porazených v tomto odvetví. Poskytovatelia internetových služieb potom uprednostnia tých používateľov, ktorí sú schopní platiť za platený obsah alebo za prémiových používateľov. Kodi ponúka doplnky tretích strán, ktoré zostanú v centre pozornosti poskytovateľov internetových služieb. Výsledkom by bolo obmedzené používanie obsahu používateľmi Kodi.

Nové nariadenie pre telekomunikačné spoločnosti

Širokopásmové spoločnosti už nebudú kontrolované FCC, ale bude kontrolovať Federálna obchodná komisia FTC, ktoré nemajú dôveru v reguláciu telekomunikačných spoločností..

Kritici uviedli, že FTC nemá požadované oprávnenie na vykonanie zmien v pravidlách, ani nemá kapacitu spracovať veľké množstvo údajov..

Môže sieť VPN prekonať sieťovú neutralitu v spoločnosti Kodi?

Je zrejmé, že každý používateľ Kodi je práve teraz pobúrený týmto vývojovým scenárom. Každý užívateľ má obavy, ako obísť neutralitu siete.

Vždy odporúčame používať službu Kodi VPN na ochranu vášho súkromia pri streamovaní online. Avšak v prípade zrušenia neutrality siete VPN nie je iba odporúčanie, stane sa to potrebou.

Ľudia sú znepokojení; môže VPN prekonať neutralitu siete? Áno, môže. Využitie siete VPN s neutrálnou sieťou skryje vašu adresu IP, a preto vás poskytovateľ internetových služieb už nemôže obmedziť. Týmto spôsobom obnovíte sieťovú neutralitu siete VPN ako posledný záchranca.

Žiadne úniky DNS a žiadne protokolovanie nebude chrániť súkromie používateľa od vášho poskytovateľa internetových služieb a umožní užívateľovi Kodi streamovať bezproblémové súbory.

Poskytovatelia VPNCenaOfferWebsite
PureVPN 10,95 $ 2,91 $ Mesiac

Špeciálna ponuka: zľava 73%

Navštívte stránku
Prečítajte si recenziu
Surfshark 11,91 $ 1,99 $ Mesiac

Špeciálna ponuka: zľava 83%

Navštívte stránku
Prečítajte si recenziu
CyberGhost 12,99 $ 2,75 Mesiac

83% zľava

Navštívte stránku
Prečítajte si recenziu
ExpressVPN 12,95 $ 8,32 $ Mesiac

35% zľava

Navštívte stránku
Prečítajte si recenziu

Ako obísť neutralitu siete pomocou

TOR je sieť typu peer-to-peer, ktorá poskytuje anonymitu z webových serverov. Použitie TOR vám pomôže, ak stále premýšľate, či VPN dokáže prekonať neutralitu siete, skúste TOR. Používateľom Kodi môže pomôcť poskytnutím tunelového pripojenia p2p.

Napriek tomu má TOR určité medzery, ktoré by sa pre používateľa mohli ukázať ako riskantné.

Počítače VPN typu VPN alebo siete Neutrality?

Výhodou TOR je, že poskytuje anonymitu lepšie ako VPN s neutralitou siete, pretože sa pripája prostredníctvom série paralelne pripojených tunelov. Sieť VPN však poskytuje iný geo-server a pripája sa priamo. Z tohto dôvodu sú úniky DNS najnižšie. VPN má výhodu oproti TOR kvôli počtu serverov a šifrovacej funkcii.

Ak však chcete uzavrieť všetky medzery, potom je najlepšou voľbou použitie TOR s VPN. Lepšie šifrovanie, anonymita IP, rozsiahly počet serverov a ochrana súkromia; všetko bude pokryté.

Kodi Net Neutrality Reddit Názory a recenzie používateľov

Toto celé súženie vyvolalo veľkú diskusiu na celom svete a Reddit sa stal horúcou diskusnou tabuľkou. Existujú ľudia za a proti tomuto návratu. Jeden z používateľov zdieľal svoj názor na túto situáciu:

čistá neutralita

Iný používateľ zdieľal veľmi legitímne stanovisko:

reddit neutrality siete

Tento používateľ sa však domnieva, že dôsledky predpovede neutrality siete, ktoré predpovedajú všetci, nie sú správne a nemajú nič spoločné s neutralitou siete..

revízia reddit čistej neutrality

Dôsledky sa ešte len musia rozvinúť a dovtedy máme všetci skrížené prsty!

Záverečné myšlienky

V súčasnosti FCC musí ešte predložiť návrh proti neutrality siete, ktorý by túto záležitosť oficiálne predložil na diskusiu. Napriek týmto špekuláciám však nikto nevie, čo sa stane, keď FCC navrhne krok proti sieťovej neutralite.

Používatelia spoločnosti Kodi budú v skutočnosti na radare, keď FCC zruší pravidlá neutrality siete. Ich jedinou nádejou je prítomnosť veľkých internetových spoločností na ich strane, ktorým hrozia aj nové nariadenia, ktoré sa zavedú.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map