Kas olete kunagi mõelnud, et saate ühe voogesitusmängija kaudu voogesitada palju erinevaid sisusorte? Ei, eks! Noh, keegi ei mõelnud nii ja seda on Kodi teinud!

See on püstitanud suurepärase standardi, milles pole kerge võistelda. Kodi ja selle lisandmoodulid võimaldavad kasutajatel ühe platvormi kaudu voogesitada filme, telesaateid, multikaid, sporti, uudiseid ja paljusid muid reaalajas sisu sorte..

Olles teeninud suurepärase maine, on Kodi tuntud kogu maailmas ja tõeline voogesitaja oleks kindlasti Kodi oma elus korra kasutanud.

Mis on Kodi?

Kodi on XBMC sihtasutuse 14 aastat tagasi välja töötatud avatud lähtekoodiga meedia voogesituse rakendus. Kodi lubab joodikutest jälgijatel ja auravatel geelidel vaadata oma lemmikfilme, telesaateid, otse-TV-d, uudiseid, spordisündmusi, muusikat, multikaid ja palju muud. Kodi saavutas populaarsuse tänu mitmekülgsele sisu saadavusele oma lisandmoodulite kaudu.

Mitmesuguse kättesaadava veebis leiduva voogesituse teenust saab kasutada mitmesuguse sisu voogesitamiseks, kuid nende piirangud on põhjus, miks inimesed neid ei vali. Voogesitusteenused, nagu Hulu ja Amazon, on hiiglased, kuid tarkvararakendusena tegutsev Kodi on neid kohandatud võimekuse ja mitmekesisuse tõttu üle võtnud võrgus voogesituse võistlustes ja vaatajaskonnas..

mis on kodi tarkvara

Kodi mitmekesisus pole seotud mitte ainult selle sisuga, vaid ka platvormide ja seadmetega, millega seda saab kasutada. Kodi saab installida peaaegu igasse seadmesse ja peaaegu igasse opsüsteemi. XBMC tarkvara ametlik veebisait on Kodi.tv

Hämmastav, eks?

Millal viimati nägite ühe voogesituse rakendust, mida saab kasutada erinevates opsüsteemides ja rakendustes nagu Windows, Android, Linux, iOS, Fire TV, Xbox, Roku, Raspberry Pi ja nutitelerites?

See on Kodi tõeline konkurentsieelis teiste ees.mis on kodi tarkvara gif

Kodil on sadu lisandmooduleid, mis võimaldavad kasutajatel oma lemmiksisu HD-kvaliteediga ühe klõpsuga vaadata. Parim asi Kodi juures on see, et saadaolevad Kodi lisandmoodulid on spetsiaalsed lisandmoodulid iga kategooria jaoks, mis teeb kasutajatel hõlpsaks nende vajadustele vastava lisandmooduli valimise..

Erinevate piirkondade jaoks on olemas spetsiaalsed Kodi lisandmoodulid, mis pakuvad vooge selle konkreetse piirkonna jaoks, mitmekesistades Kodi vaatajaskonda kasutades. XBMC mitmekesisus on see, miks see on pälvinud inimeste seas nii hea maine.

Mida saate Kodil voogesitada / vaadata?

Kodi saidil saate voogesitada või vaadata peaaegu kõike, mida saate vaadata oma kaabel- või satelliittelevisiooni kaudu. Sellel on lai valik lisandmooduleid, millest igaüks pakub teile palju erinevaid kanaleid ja vooge, mille vahel valida.

Kodi pakub oma kasutajatele juurdepääsu reaalajas kanalitele erinevatest piirkondadest, võimaldades neil juurdepääsu sisuvoogudele, mis pole nende piirkonnas nende teleris saadaval. Erinevalt teistest võrgus voogesitusseadmetest, nagu Amazon FireStick ja Chromecast, ei hostita XBMC rakendusi, kuid sellel on lisandmooduleid, mida saab kasutada sisu voogesitamiseks.kodi xbmc paigaldus

Lisandmooduleid on kahte tüüpi:

 1. Ametlikud lisandmoodulid

Sisu levitajate litsentsitud lisandmoodulid, mis nõuavad abonementtasu, kuna nende pakutavad voog on leviedastuses ja nende omanduses ning nad ei ole piraatlusega seotud. Need lisandmoodulid on hõlpsasti kättesaadavad ametlikus Kodi lisamoodulite hoidlas.

Te ei pea seda kusagilt veebist otsima, minge lihtsalt jaotisse Lisandmoodulid ja avage seal pistikprogrammide brauser, minge käsku Installi hoidlast ja Kodi lisamoodulite hoidla asub seal ees sina.

 1. Mitteametlikud lisandmoodulid

XBMC sihtasutus või mõni sertifitseeritud ja litsentseeritud ettevõte ei arenda mitteametlikke lisandmooduleid, kuid vabakutselised arendajad ja programmeerijad arendavad need mitteametlikud kodi lisad.

Huvitav miks?

Kõlab nagu piraatlus!

Jah, see kuulub küll piraatluse lipu alla, kuna see on autoriõiguse algne rikkumine. Siiski ei ole vaja, et Kodi iga kolmanda osapoole lisandmoodul oleks piraatlusega seotud, kuna mõned lisandmoodulid pakuvad premium-voogesituse linke.

Nüüd mõtleksite, miks keegi kasutaks kolmanda osapoole lisandmoodulit!

Noh, põhjus on üsna lihtne ja sellega tasub nõustuda! Need lisandmoodulid pole tellimusteta ja pakuvad kvaliteetset voogu peaaegu igast kanalist ja iga sisukategooria jaoks. Paljud põhjustatud vaatlejad ja voogesitussõltlased kiidavad selle põhjuse heaks, kuna neil on juurdepääs kõigele, mida nad soovivad näha, ja seetõttu valivad nad sellised lisandmoodulid.

Pärast teadmist, et nende lisandmoodulite sisu on tasuta ja mõneti ebaseaduslik, võiksite mõelda, kas nende lisandmoodulite kasutamiseks on teistmoodi või mitte. Noh, nende lisandmoodulite kasutamiseks on olemas ohutu viis – Kodi voogesitamiseks on vaja usaldusväärse ja parima VPN-i kasutamist, mis tagab kvaliteetse turvalisuse, kuna digitaalses vabaduses ei tohiks olla kompromisse..

Kodi vastu nende lisandmoodulite tõttu tõstatatud seaduslikkuse probleemid ja probleemid on täpsustatud allpool. Tehke need kindlasti hästi läbi.

Kodi allalaadimine

Kodi on ametlikult saadaval erinevatel platvormidel; siin on nimekiri koos nende allalaadimislingidega:

PlatvormLae alla link
WindowsLaadige Kodi alla Windowsi jaoks
OSX / iOS / MacOSLaadige Kodi alla OSX / iOS jaoks; Laadige Kodi alla MacOS-i jaoks
AndroidLaadige Kodi alla Androidile
LinuxLaadige Kodi alla Linuxi jaoks
Vaarika PiLaadige Kodi alla vaarikapi jaoks

Kodi ja selle lisandmoodulite installimine neile platvormidele on väga lihtne ja kui vajate abi, võite tutvuda meie Kodi installijuhenditega.

Kuid Kodi saab paigaldada ka mõnele teisele platvormile. Jah, mitteametlikult!

Järgnevalt on toodud mitteametlikud platvormid, kuhu Kodi saab installida, ja olen teie mugavuse huvides linkinud nende platvormide paigaldusjuhendid:

 1. Amazon Fire TV / FireStick
 2. Roku
 3. Xbox
 4. Samsung Smart TV
 5. Kodi Androidis
 6. Kodi vaarikapi peal

Kodi installimine nendesse seadmetesse on natuke keeruline, mistõttu võite neile lihtsalt klõpsata ja maanduda installijuhenditesse.

Kas Kodi on seaduslik?

Kodi ise on igas aspektis seaduslik ja Kodi seaduslikkuse küsimust tuleks nüüd nimetada õigustühiseks. Kuna selle üle on palju vaieldud ja voogesitajad ja veebipõhised privaatsuse kaitsjad on andnud palju selgitusi.

Kõigi nende Kodi seaduslikkusprobleemide algpõhjus tõstatati nende kolmandate osapoolte lisandmoodulite tekitatud fiasko tõttu. Kuna nad olid seotud piraatlusega, esitati Kodi kohta süüdistused ja XBMC sihtasutus pidi selle suhtes palju tagasilööke tegema..

Paljud piirkonnad keelasid arvukate voogude ja lisandmoodulite osas range keelu ning mõned neist hakkasid isegi jälgima Kodi kastide müüki ja ostmist..

Kuid see ei lõppenud sellega!

Võimud hakkasid jälgima ka Kodi tarkvara ja Kodi kastide kasutamist kogu maailmas ning illegaalseid Kodi kaste müüvate inimeste jaoks hakkas asi halvenema, kui reguleerivad asutused ja sisutootjad sellesse auku hüppasid..

Kas soovite teada peamisi piirkondi, mis on Kodi ja Piraatluse vastu rangeid samme teinud; vaata allolevat loetelu:

 1. Euroopa
 2. USA
 3. Suurbritannia
 4. Saksamaa
 5. Kanada
 6. Austraalia

 Kas Kodi on Kanadas legaalne?

Kodi ise on Kanadas seaduslik, kuid täislaaditud Kodi kastide müük on ebaseaduslik! Pange tähele!

Vähesed Kanada ettevõtted arvasid, et täislaetud Kodi kastide müümine oleks lõbus ja kasumlik, ilma et oleks vähimatki aimu, mis võib valesti minna. Täislaetud Kodi kastid on lihtsalt Kodi kastid, millel on kolmanda osapoole lisandmoodulid või mitteametlik voogesituse sisu. Selliste Kodi kastide kasutamine on ebaseaduslik, kuna see kuulub piraatluse riba alla.

Jaemüüjad ja müüjad nagu ITVBOX.NET, My Electronics, Android Bros Inc., WatchNSaveNow Inc ja MTLFreeTV on populaarsed nimed nende hulgas, kes müüsid neid täislaaditud Kodi kaste.

Need täislaaditud Kodi kastide jaemüüjad ja müüjad seisid silmitsi sisutootjate ja -omanike nagu Rogers Communications, Bell, Videotron ja mõned teised kohtuasjad..

Föderaalkohtu kehtestatud keeld on endiselt puutumatu ja kellelgi pole lubatud müüa, osta ega kasutada ühtegi täislaaditud Kodi kasti. Kodi kohandatavuse tase on võimude jaoks pisut murettekitav ja raskesti kontrollitav. Üks silmapaistvamaid nimesid juriidiliste toimingute ees oli TV-lisandmoodulid, kes pidid föderaalsete teadete tõttu oma ametliku domeeni sulgema.

Vanad harjumused on aga rasked ja seetõttu on ta tööstuses naasnud uue valdkonnaga. Peame nägema, kui kauem see ellu jääb.

Kodi pole enam nišituru osa, vaid on Interneti-põhise voogesituse ja piraatluse osas esile tõstetud teema.

Kas pole kindel, kas see põhjustab XBMC sihtasutusele probleeme või on see Kodi populaarsuse õnnistus.

 Kas USA-s on Kodi Legal?

USA-d peetakse suurimaks potentsiaalseks online-voogedastajate ja helirežiimi jälgijate turuks ning seetõttu on Kodi olnud selles piirkonnas väga populaarne. USA valitsus on siiski kutsunud üles võtma rangeid meetmeid kõigi nende inimeste vastu, kes tegelevad ebaseadusliku voogesituse ja Interneti-piraatlusega.

Isegi Hollywood on seisnud XBMC ebaseadusliku kasutamise vastu!on kodi seaduslik usais kodi seaduslik usa

Ametivõimud on olnud väga tähelepanelikud ja jälgivad ebaseaduslikke Kodi kaste müüvate inimeste väga karmi mahasurumist. Sellegipoolest on Kodi tarkvara ja selle ametlike lisandmoodulite kasutamine endiselt seaduslik ja ohutu.

Paljud kolmandate osapoolte Kodi lisandmoodulite arendajad on saanud ametkondade teateid ja hoiatusi ning nad on vastutasuks oma teenused kinni pannud.

Isegi eBay ja Amazon on keelanud selliste Kodi kastide müügi oma veebisaitidel ning USA president on kutsunud üles võtma rangeid meetmeid ebaseadusliku voogesituse vastu. Isegi parim sotsiaalne platvorm nende seadmete müümiseks; Facebook, on teinud selgeks, et sellise ebaseadusliku kraami müümine Facebookis on rangelt keelatud.

 Kas Kodi Legal on Austraalias ?

Piraatlusevastane asutus on Austraalias viimastel aastatel olnud väga aktiivne ning on teinud jõupingutusi torrent-saitide ja ebaseaduslike voogesitusplatvormide vastu. Hiljuti üritasid nad oma piirkonnas minimeerida Bit torrenti kasutamist, kuid need ei olnud nii edukad, kui nad ootasid. Nad suutsid minimeerida 20-protsendilise algajate torrenti kasutavate kasutajate arvu ja nende üldarvu, kuid geeksid ei heidutanud nad üldse.

Nüüd on nad asunud oma tegevusplaani improviseerima ja on nüüd keskendunud rohkem täielikult laaditud Kodi kastidele, mida on kogu maailmas ebaseaduslik müüa.

Ärge tehke selles viga, Kodi ise on Austraalias seaduslik, me räägime ainult täislaaditud Kodi kastidest.

Hiljuti ühendasid loovuse ja meelelahutuse liit ja teised partnerid operatsioonis ebaseaduslike IPTV-teenuste vastu, mis pakuvad filmidele ja telesaadetele ilma autoriõigusi. Piraatlusevastased asutused on hakanud sihikule seadma ka illegaalsete Kodi kastide levitajaid ja kasutajaid.

 Kas Ühendkuningriigis on Kodi Legal ?

Suur osa vaatajaskonnast kasutab Kodi ja muud Ühendkuningriigis asuvat võrgus voogesituse teenust. See on tõepoolest selliste teenuste jaoks väga potentsiaalne ja raha teeniv piirkond. Kuna Interneti-piraatluse trend on tõusnud, on ametivõimud siiski oma valvajad ning ranged seadused ja seadused on arvesse võetud.

Selles piirkonnas läbi viidud uuringu kohaselt kasutab enam kui 5 miljonit kasutajat kodudes Kodi. Selle fakti põhjal saame hinnata kasutajate arvu, kes võivad olla seotud autoriõiguse rikkumise ja piraatlusega.

Suurbritannia on piraatlusevastaseid seadusi rangemaks muutnud ja selliste juhtumite vanglakaristusi on suurendatud. Hiljuti mõistis Newcastle’i kroonikohus kahele mehele, kes olid seotud täislaetud Kodi kastide müümisega, nelja ja poole aasta pikkuse vangistuse..

Nii John Dodds kui ka Jason Richards on sellele tunnistanud ja saabuvate teadete kohaselt on mõlemad müünud ​​sadu illegaalseid Kodi kaste Inglise kõrgliiga voogesitamiseks. Suurbritannia on jalgpalli jaoks hullumeelne piirkond ja nende endi esiliiga on kuulus kogu maailmas. Need kahtlusalused arreteeriti pärast Premier League’i esitatud kaebusi.

Kõigi nende piirkondade valitsusasutused ja piraatlusevastased asutused kontrollivad praegu väga aktiivselt Interneti-piraatlust ja ebaseaduslikku voogesitust. Ühendkuningriigi intellektuaalomandi amet ja Euroopa Kohus on ebaseadusliku voogesituse toimingute vähendamisel olnud väga aktiivsed.

Kasutajad, kes kasutavad Kodi ja selle kolmanda osapoole XBMC-lisandmooduleid, peavad olema ohutud ja seda saab teha vaid VPN-teenuse abil. Kaitstud võrk võimaldab kasutajatel voogesitada ja veebis surfata, kartmata, et peaksite hätta jääma.

Kuidas Kodi kasutada??

Kodil on väga hästi lihtne ja korrastatud liides, mida kõik saavad hõlpsasti kasutada ja mõista. Lisandmoodulite installimine on üsna lihtne ja seda saab teha mõne minuti jooksul. Kui soovite installida ametliku lisandmooduli, saate seda lihtsalt teha, minnes eelinstalleeritud ametlikku Kodi pistikprogrammi hoidlasse.

Sellele hoidlale pääsete juurde, kui avate menüü Lisandmoodulid ja klõpsate paketi installija ikoonil. See avab uue akna, kus kuvatakse teade „Installi hoidlast suvand”, klõpsate sellel ja näete kõigi hoidlate loendit. Siit saate minna Kodi lisandmoodulite hoidlasse ja installida kõik ametlikud lisandmoodulid, mida soovite kasutada.

Kui olete lisandmoodulid installinud, saate nendega voogesitust nautida, minnes lihtsalt lisandmoodulite menüüsse. Menüüs Lisandmoodulid on mitu kategooriat, näiteks:

 • Video lisandmoodulid
 • Programmi lisandmoodulid
 • Muusika lisandmoodulid
 • Pildi lisandmoodulid

Lihtsalt minge kategooriasse, kuhu teie lisandmoodul kuulub, ja leiate selle loendist hõlpsalt. Enamik voogesituseks kasutatavaid lisandmooduleid on kategooriast Video lisandmoodulid. Hooldusriistad ja vastavad lisandmoodulid paigutatakse aga kategooriasse Programmi lisandmoodulid.

Peale selle, kui soovite installida kolmanda osapoole Kodi lisandmooduleid, peate alla laadima nende hoidlad. Seda saate teha kahel viisil.

Kodi lisandmoodulite installimine: hoidla allika lisamine

Mis tahes lisandmooduli installimiseks hoidla allika lisamisega toimige järgmiselt.

 1. Avage seadmes Kodi.
 2. Seadete menüüsse minemiseks klõpsake vasakpoolses menüü ülaosas oleval hammasrattaikoonil.
 3. Selles menüüs avage failihaldur.
 4. Nüüd näete valikut Lisa allikas, klõpsake vasakpoolses loendis suvandil.
 5. Avaneb dialoogiboks; näete väljad lähteallika URL-i ja nime jaoks. Tippige hoidla URL ja klõpsake nuppu OK.
 6. Seejärel pange sellele allikale nimi ja klõpsake nuppu OK.
 7. Kontrollige uuesti mõlemat sisestatud väärtust ja klõpsake dialoogiboksi sulgemiseks uuesti OK.
 8. Naaske nüüd Kodi avaekraanile.
 9. Liikuge menüüsse Lisandmoodulid, klõpsates vasakpoolses veerus vahekaarti Lisandmoodulid.
 10. Klõpsake vasakus ülanurgas pakendi installija ikooni (kasti kujuline ikoon).
 11. Avaneb uus menüü, klõpsake nuppu “Installi ZIP-failist ”
 12. Kerige loendist allapoole ja valige allikas varem lisatud nime järgi. Kaust avaneb ja selles on ZIP-fail, klõpsake sellel ja oodake mõni sekund, kuni kuvatakse teade.
 13. Nüüd klõpsake suvandil Installi hoidlast, kerige loendit ja avage vastava lisandmooduli jaoks allalaaditud hoidla..
 14. Valige soovitud lisandmoodul ja klõpsake nuppu Installi.

Lisandmoodul installitakse ja ilmub teade. Nüüd pääsete lisandmoodulile hõlpsalt juurde menüüs Lisandmoodulid.

Mõned parimatest Kodi lisandmoodulitest, mida proovida:

 1. Plex
 2. Ühendatud
 3. Eurosport mängija
 4. ESPN 3
 5. BBC iPlayer

Kui otsite vaba sisu voogesituse jaoks kolmanda osapoole lisandmooduleid, proovige järgmist:

 1. Exodus
 2. Pakt
 3. Platsenta
 4. Neptuuni tõus
 5. SportsDevil
 6. Joker Sport
 7. Avalööki tegema
 8. Taassünd
 9. Pulse Fitness
 10. Ülim IPTV

Võite installida ka Kodi versioone, mis on suurepärane viis probleemide vältimiseks, näiteks iga lisandmooduli ükshaaval installimine. Ehitised on suurte mõõtmetega ja neil on teatud Kodi lisandmoodulid eelinstalleeritud. Kasutajad saavad hõlpsasti valida, kumb versioon sisaldab soovitud lisandmooduleid, ja seejärel saavad nad ülaltoodud protseduuri järgides hõlpsalt installida..

Ehitised säästavad aega, kuid hõlmavad ka palju süsteemimälu. Ma isiklikult ei eelista Kodi ehitust, kuna minu kogemus mõne Kodi ehitamisega pole olnud väga suur, kuna need aeglustavad Kodi kasutamist. Kuid mõned versioonid on suurepärased ja pakuvad sujuvat voogesituse kogemust.

Veel üks hea asi, mida kasutajad saavad proovida, on Kodi nahad, et muuta oma Kodi liidest. Nahad annavad Kodi armatuurlauale suurepärase uue ilme ja aitavad kasutajatel kohandada oma Kodi nii palju kui nad tahavad, nii nagu neile meeldib.

Installige Kodi lisandmoodulid: otsene allalaadimisviis

Teine viis lisandmooduli installimiseks on selle hoidla Zip-faili allalaadimine otse lähteallika veebisaidilt ja seejärel installimine. See on suhteliselt lühike meetod ja geikud nimetavad seda otsese allalaadimise meetodiks. Siin on protseduur mis tahes lisandmooduli installimiseks otsese allalaadimise meetodiga:

 1. Laadige oma seadmest alla hoidla ZIP-fail.
 2. Käitage oma seadmes Kodi ja minge lisandmoodulite menüüsse.
 3. Klõpsake ekraani vasakus ülanurgas ikooni Paketi installija.
 4. Nüüd klõpsake suvandil Installi ZIP-failist.
 5. Sirvige süsteemi ja avage allalaaditud ZIP-fail. Hoidla installitakse ja ilmub teade.
 6. Kui teatis ilmub, klõpsake suvandil Installi hoidlast.
 7. Nüüd avage oma allalaaditud hoidla ja valige oma valitud lisandmoodul.
 8. Nüüd klõpsake nuppu Installi ja oodake, kuni kuvatakse teade Lisandmooduli lubamise kohta.

Seal on teie lisandmoodul lubatud otsese allalaadimise meetodi kaudu. Enamik kasutajaid kipub seda meetodit kasutades lisandmooduleid installima, kuna see on lühike ja lihtne.

Kodi Arvustused Reddit ja Twitter

Kodil on suur fänn, kes jälgib kogu maailma. Kodi ülevaated on siiski mõnevõrra segased, kuna on inimesi, kellele meeldib Kodi kasutamine, ja teisalt on inimesi, kes on selle vastu. Vaadake neid säutsu ja Redditi lõime, et näha, kuidas inimesed Kodi suhtes suhtuvad.

Vaadake kõigepealt positiivset külge

Kommentaar arutelult d4nm3d kommentaar arutelult "Mis on kodi jaoks hea?".

Kommentaar arutelult Boogertwilliams kommentaar arutelult "Mis on kodi jaoks hea?".

Kommentaar arutelust sillycyco kommentaar arutelust "Mis on kodi jaoks hea?".

Võimaldab Kodi kohta edasi liikuda mõne negatiivse mõttega.

Kommentaar arutelult NedSc kommentaar arutelult "Pärast mõnda lühikest arutelu küsime nüüd, kas halli ala / piraatluse lisandmooduli vestlus toimub aadressil / r / Addons4Kodi".

Kommentaar arutelult 13378 kommentaar arutelult "Kodi piraatluse ja addoni ennustused 2018. aastaks".

|| Haha, ma olen episoodis, kus on Keithi ja Jules’i pulmad, kuid ma ei saa neid vaadata, kuna mu emal on see seade nimega Kodi, see on ebaseaduslik, kui ta neid lakkaks minust 16-ndast episoodist poolel teel, nii et see imeb, et ma pean oodake esmaspäeval nädal, et proovida kasti hankimist. xD

– Stι ᥣᥱ s Stι ᥣ ι ᥒ skι (@SpazWithABat) 19. august 2018

Keegi peaks sellele pojale ütlema, et Kodi on täiesti seaduslik!

Siin on mõistlik väide, mis võtab kõik kokku ühe lausega:

Kõik Kodi kastid on seaduslikud – see on see, mida keegi sinna paneb, see võib olla ebaseaduslik.

– simonmel (@ simonmel5) 14. august 2018

Lõppsõnad

Kodi on iseenesest galaktika, kuna see võimaldab kasutajatel kujutlusvõimest kaugemale minna. Selle pistikprogrammid ja lisandmoodulid muudavad selle ilusaks, võimaldades kasutajatel ühe klõpsuga kogu maailmas oma lemmiksisu nautida..

Kodi on seadnud Interneti-voogesituse ja meediumite mängimise valdkonnas võrdlusaluse, mida pole kerge ületada. Pole tähtis, kui palju Kodi konkurendid üritavad seda edestada, sööda, mida ta striimijatele on andnud, ei saa kunagi sobitada.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me