Online voogesitus

Tavalised meelelahutusmeediumid, nagu TV, Raadio, pole enam mängu olulised tegijad. Ajad muutuvad ja paradigmad on üsna drastiliselt nihkunud, kuna Interneti-kasutajate arv on kogu maailmas märkimisväärselt kasvanud.

Allikas: Statista 

See graafik näitab Interneti-kasutajate arvu kasvu kogu maailmas.

Selle statistika põhjal saame aru, et inimesed on hakanud digisuundumusi kohandama. Märkimisväärselt on kasvanud ka sotsiaalmeedia kanalite kasutajad.

Online-voogesitus on uus suundumus ja inimesed on hakanud minema üle meelelahutuse veebimeediumitele!

Videote online-voogesitus hakkas populaarsust koguma aastatel 2005 kuni 2010. Teenused, nagu YouTube ja Netflix, said Interneti-kasutajatele sidusvoogesitusplatvormide pakkumise lipukandjaks..

Samal perioodil loodi sellised teenused nagu Hulu ja Amazon Prime, mis tõmbasid lääne Interneti kasutajad silma, vaatamata sellele, et Hulu ja Amazon Prime olid USA pühendatud voogesitusteenused, millele ei olnud juurdepääsu väljaspool USA-d. Need geopiirangud on tänaseni puutumata, kuid nende ülemaailmne populaarsus on tipptasemel, et inimesed kogu maailmast pääsevad nendele teenustele ligi, minnes piirangutest mööda, kasutades voogesitamiseks parimat VPN-i.

Viimase 5 aasta jooksul on ilmunud palju uusi võrguteenuse voogesituse teenuseid, mis on turu hämmastavalt vallutanud. Inimesed kogu maailmast valivad nüüd Interneti kaudu voogesituse teenuse, selle asemel, et oma telerite ees istuda.

Parema meelelahutuse jaoks käivitati nutitelerid; inimesed eelistavad endiselt Interneti-voogesitust mugavuse ja mõistliku hinnakujunduse tõttu. Siin on mõned võrgus voogesituse teenused, mida saate proovida:

 1. Hulu
 2. Sling TV
 3. DirecTV nüüd
 4. Amazon Prime
 5. Fubo-teler
 6. Netflix
 7. CBS All Access

Kõik need teenused pakuvad kvaliteetset sisu, näiteks filme, telesaateid ja nende teenuste kaudu saavad inimesed vaadata isegi spordiülekandeid. Need teenused vajavad tasulisi tellimusi ja paljud neist on geopiiratud.

Need meediumide voogesituse teenused sillutasid teed hämmastava ja murrangulise meedia voogesitustarkvara jaoks, mis võimaldab kasutajatel vaadata oma lemmiksisu, näiteks:

 1. Kodi
 2. Plex
 3. Popkorni aeg
 4. Streamio
 5. Usher

Kodi – veebis voogesituse valdkonna suur tegija

Kodi; avatud lähtekoodiga veebimeedia voogesituse tarkvara töötas välja ja arendas XBMC. See anti välja 14 aastat tagasi nimega Xbox Media Center ja hiljem muudeti selle nimi Kodi-ks.

Kodi lähtekood on kirjutatud Python ja C ++ programmeerimiskeeltes. Kodi on platvormideülene tarkvara, mis ühildub erinevate platvormide ja seadmetega nagu:

 1. Android
 2. Windows
 3. Linux
 4. Mac, iOS
 5. tvOS
 6. Amazon FireStick ja FireTV
 7. Roku
 8. NVidia kilp

Kodil on väga interaktiivne ja hõlpsasti kasutatav liides, mis võimaldab kasutajatel voogesitada oma lemmiksisu kõikjal ja igal ajal. Selle voogesitusprotokoll on ainulaadne, kuna veebis voogesituse teenustel on voogesituse kanalid; sellel on erinevad Kodi lisandmoodulid

voogesitama. Need lisandmoodulid on erineva kategooria ja tüübiga, millel kõigil on ainulaadne liides ning kvaliteet ja eesmärk.

Kodi lisandmoodulid võimaldavad kasutajatel voogesitada filme, telesaateid, muusikat, sporti, otse-TV-d, koomikseid, tasulisi vaateid jne. Seal on ka sisuspetsiifilised Kodi lisandmoodulid, mis voogesitavad ainult teatud sisukategooriat, võimaldades kasutajatel valige, mida nad tahavad, ja siis on mõned Kodi lisandmoodulid, mis pakuvad vooge mitmesugustele sisukategooriatele.

See Kodi ainulaadsus avaldas võrgus voogesituse valdkonnas suurt mõju ja Kodi teenis läbi aastate suurepärase nime. Kodi täiendas end pidevalt ja tema maine kasvas samal ajal.

Kodi kuulsuse taga oli ilmne asjaolu, et kasutajad saidid oma lemmiksisu voogesitada ilma brauserit avamata lihtsalt oma seadme tarkvara kaudu. See pakkus kasutajatele suurt mugavust ja Kodi tõusis oma domeeniliidriks.

Lisanditüübid

Üks asi siinjuures mõista, et seal on nii ametlikke Kodi kui ka mitteametlikke (kolmanda osapoole) Kodi lisandmooduleid..

Legiti arendajad töötavad välja Kodi ametlikud lisandmoodulid ja nende pakutav sisu on litsentsitud. Nende lisandmoodulite voogesitusi on seaduslik kasutada, kuna kasutaja maksab selle sisu voogesituse eest teatud tellimistasu.

Teisalt arendavad mitteametlikke Kodi lisandmooduleid välja kolmandate osapoolte arendajad ja neid ei tunnusta ükski ametkond. Nende lisandmoodulite pakutav sisu pole ametlikult litsentsitud, kuna nad loovutavad selle erinevate pakkujate ja saitide kaudu ning pakuvad seda kasutajatele ilma sisuomanike nõusolekuta. Sellist sisu voogesitust peetakse ebaseaduslikuks, kuna see on intellektuaalomandi seaduste otsene rikkumine ja avatud autoriõiguse rikkumine.

Sisu õiguslik olemus on nende lisandmoodulite vahel kõige suurem erinevus. Lisandmoodulite funktsioonid ja lisandmoodulite juurdepääsetavus erinevad nendes pistikprogrammides ka seetõttu, et Kodi ametlikud lisandmoodulid on välja töötatud tõeliselt organisatsioonidena ja neil on nende käsitsemiseks ja värskendamiseks suurepärased tugitöötajad. Kolmanda osapoole Kodi lisandmoodulid on välja töötatud vabakutseliste arendajate poolt, kes pole selle tasemega asjatundlikud.

Seetõttu pole Kodi ametlikel lisandmoodulitel vigu ja vigu, kuid mitteametlikes Kodi pistikprogrammides on palju vigu ja vigu ning kasutajad puutuvad selliste lisandmoodulite voogesituse või juurde pääsemise ajal silmitsi erinevat tüüpi tõrgetega. Mitteametlikud lisandmoodulid jooksevad pidevalt kokku ja paljud lisandmoodulid ei suuda aja jooksul jääda.

Statistika

Kogu maailmas on praeguse seisuga üle 38 miljoni Kodi kasutaja ja see on Kodi saavutus läbi aastate.

Teisest küljest on sadu ametlikke Kodi lisandmooduleid ja tuhandeid mitteametlikke Kodi lisandmooduleid..

Piraatluse ja autoriõiguse rikkumisega seotud probleemid

Kodi tõusis pidevalt taevast läbi, kuid lõpuks tõmbas selle kuulsus võimude tähelepanu ja nad hakkasid sinna kaevama. Suurem osa Kodi kuulsusest läheb mitteametlikele Kodi lisandmoodulitele, mis võimaldasid kasutajatel piraatvoogude kaudu vaadata kõike, mida nad soovisid..

Iga päev ilmub uus lisandmoodul, pakkudes tasuta vooge spordialadele, filmidele, telesaadetele jne. Kuid lisandmoodulite väljalasete ja lisakinnituste määr on muutumas võrdseks..

Kui piraatluse mull puhkes, hakkas Kodi võrgutoodete voogesituse kogukonna, privaatsuse kaitsjate ja võimude poolt palju kriitikat silmitsi seisma. Arvukad lisandmoodulid suleti ja teistele saadeti nende tegevuse kohta juriidilised teated.

See läks veelgi hullemaks, kui sündmuskohale hüppasid sellised suured nimed nagu Hollywood, MPAA, Suurbritannia kohus, Inglise premier League, Sky TV NZ ja paljud teised piraatlustustrollid.

Kui Kodi presidendilt küsiti Kodi kasutajate arvu kohta, keeldus ta öeldes:

„Kahjuks pole mul kasutajate jaoks ajakohastatud numbrit ja kuna me ei jälgi, mida meie kasutajad teevad, ei saa me kuidagi teada, kui paljud teevad voogesituse osas midagi. [MPAA’s] numbrid võivad olla täiesti õiged või täielikult koostatud. Meil pole reaalset võimalust teada saada. ”

Ta lisas veel:

„Lisandussüsteem annab meile võimaluse mõõta lisandmoodulite populaarsust, mõõta kasutajabaasi, hinnata sagedust, mille jooksul inimesed oma süsteeme värskendavad, ja lõppkokkuvõttes aidata kasutajatel leida populaarsemaid lisandmooduleid“.

Allikas: TechRadar

Autoriõiguse liidu andmetel kasutab 38 miljonist Kodi kasutajast 68,5% kasutajaid illegaalseid Kodi lisandmooduleid; mis kasutab kuni 26 miljonit kasutajat. See on tõepoolest murettekitav küsimus, kuna enam kui pooled Kodi kasutajatest on seotud piraatlusega.

Võitlus

Ametivõimud tabasid kõik ebaseaduslikud Kodi lisandmoodulid ükshaaval täie jõuga. Esimene haaranguga silmitsi seisnud lisahoidla oli TVAddons; hoidla, kus on suurim mitteametlike (ebaseaduslike) Kodi lisandmoodulite kogu.

Lisaks sellele nimetasid Ühendkuningriigi kohus ja eri riikide võimud eellaaditud Kodi kaste ebaseaduslikuks. Pärast Kodi kastide müügi keelustamist on arreteeritud palju ning paljud kasutajad ja arendajad on saanud DMCA teated.

Paljud kõrgelt tuntud mitteametlikud Kodi lisandmoodulite arendajad nagu Ares Wizard, Mr.Blamo. Illuminaadid, Terrarium TV Colossus ja veel mõned inimesed on suletud, kuna nad olid võimude tugeva surve all ja nad olid saanud DMCA ja ACE teated.

Isegi sõna „Kodi” eemaldati Google’i automaatse lõpetamise otsingusoovitustest. See on tõepoolest heidutav tegur nii Kodi kasutajatele kui ka Kodi arendajatele.

Hoidlate ja lisandmoodulite sulgemine tekitas suurt laastamistööd, kuna kasutajad, kes kasutasid neid lisandmooduleid ja hoidlaid, jäid abituks. Kõik, mida nad said teha, oli otsida alternatiivseid hoidlaid ja kui neil vedas, leidsid nad selle. Kuid paljud lisandmoodulid asuvad nende algses hoidlas ja kui sellised hoidlad suletakse, on sellele alternatiivi peaaegu võimatu leida..

Paljud hoidlad ja lisandmoodulid põrkavad sellistest haarangutest tagasi, kuid see on harv juhtum. Võite võtta näitena Kodi Iisraeli hoidla, mis mõne kuu eest läks teadmata põhjustel alla. Selles hoidlas olid peaaegu kõik populaarsed lisandmoodulid ja selle puudumist tundis kogu kogukond, kuna paljud kasutajad tuginesid sellele. Sellele vaatamata põrkas see mõni nädal tagasi tagasi uue URL-iga ja kasutajad on jälle voogesituse teel. Sama oli UKodi ja paljude teiste hoidlate puhul, kuid mitte kõik hoidlad ega lisandmoodulid pole nii õnnelikud.

Paljud arendajad loobuvad sellise mahasurumise tõttu oma võitlusest, sest see jätab nad südamesse. Terrarium TV seiskamine on hiljutine näide, kuna selle juhtiva arendaja viimane sõnum näitas selgelt, et ta on oma projektist loobunud pärast võimude suurt survet.

Veiseliha valdkonnas

Piraatlusevastased ametivõimud panid pilgu Kodi lisandmoodulite ebaseaduslikule tegevusele ja nad jälgisid kõike väga tähelepanelikult. Kui sellised võrgus voogesituse teenused nagu Netflix ja Amazon hüppasid ebaseaduslike Kodi lisandmoodulite kampaaniasse, sai haarang hoogu juurde.

Asutuste kõrval on Kodi kogukonnas olemas ka lobitöö. Üks silmapaistvamaid ohvreid iseenesest on TVAddons. See on üks populaarsemaid mitteametlikke Kodi lisandmoodulite arendajaid ja sellel on oma repositoorium.

TVAddons seisis minevikus silmitsi mõne seisakute ja juriidiliste teatistega, kuid vaatamata kogu kuumusele on see endiselt võrgus ja sellel on palju fännibaase. TVAddons postitas oma kohtuasja kohta blogi kohtusse ja see algas selle avaldusega:

Teleri ADDONS kaevavad Kanada suurimad telekomiteenuste pakkujad: Bell, Videotron, Rogers ja TVA. Nad ei saatnud meile kunagi eemaldamisteadet, vaatamata seadusele. Me pole kunagi ühtegi tüüpi kaitstud sisu hostinud ega sellega otseselt seotud. Vähem kui 1% kõigist Kodi lisandmoodulitest, mida me indekseerisime, süüdistati isegi rikkumises. Sellegipoolest soovivad nad meie kogukonda hävitada ega hooli sellest, kelle õigusi nad protsessi käigus rikuvad. Nad üritasid meid tsiviilhagi toimumise ajal kinni panna, kuid õiglus valitses ja TV ADDONS võitis kohtus suure võidu. Arvasime, et kõik on korras, kuni nad suudavad seadusega manipuleerida, et meid niikuinii maha hoida …

Siin on ekraanipilt liiklusest, mille TVAddons oma blogisse eelmisel aastal postitas:

See puudutab kõike TVAddonsi profiili, kuid vaatame nüüd lihaveisevalikut, mis mõnel blogijal ja tehnikaülevaate autoril on TVAddonsi vastu:

Need on lihtsalt juhuslikud blogijad ja tehnikaülevaatajad, kes kommenteerivad TVAddonsi. Teist veiseliha nähti aga selle aasta alguses uute esilekerkivate Kodi addoni arendajate vahel koos olemasolevate ja väljakujunenud Kodi arendajatega.

On arendajaid, kes usuvad, et neist lisandmoodulitest tulu teenimine kahjustab Kodi kogukonna tundeid. Teisest küljest usub teine ​​osapool, et nende pingutused väärivad tasumist ja neile tasub maksta riski eest, mida nad võtavad, pakkudes autoriõigustega kaitstud sisu tasuta.

Kodi trend langeb

Viimastel kuudel on märgatud, et Kodi trend on aja jooksul languses. See on murettekitav nii Kodi kogukonna kui ka sisutootjate jaoks.

Kodi on võrgus voogesituse sisu levitajate ja tootjate jaoks üks potentsiaalsemaid turge. Kodi suundumuse vähenemise peamised põhjused pole veel teada, kuid voogesitusgurude sõnul võib selle põhjuseks olla üha suurem piraatlusvastane võitlus Kodi lisanditega.

Kodi on aastaid olnud domineeriv voogesitustarkvara ja ükski teine ​​voogedastusplatvorm ei suutnud seda möödunud aastaks edestada. Tabelid näivad siiski pöörduvat, kuna selle suundumuse langus on andnud turuosa kapitaliseerimiseks võrgus voogesitusplatvormidele nagu Hulu suure eelise..

Kodi on võrgus voogesituse sisu levitajate ja tootjate jaoks üks potentsiaalsemaid turge. Kodi suundumuse vähenemise peamised põhjused pole veel teada, kuid voogesitusgurude sõnul võib selle põhjuseks olla üha suurem piraatlusvastane võitlus Kodi lisandite vastu.

Kodi on aastaid olnud domineeriv voogesitustarkvara ja ükski teine ​​voogedastusplatvorm ei suutnud seda möödunud aastaks edestada. Tabelid näivad siiski pöörduvat, kuna selle suundumuse langus on andnud turuosa kapitaliseerimiseks võrgus voogesitusplatvormidele nagu Hulu suure eelise..

Nagu näete, ei olnud Hulu suundumus Kodi lähedal 2017. aasta lõpuks kuidagi lähedal, kuid 2018. aasta keskpaigaks on see Kodi edestanud. Hulu on üks juhtivaid Interneti-voogesituse platvorme ja selline võrdlev statistika järeldab, et võib-olla on Kodi domineerimise päevad möödas.

Paljud võrgus voogesitajad usuvad, et kui trend jätkub samas tempos ja kui need mahasurutused ei aeglustu ega peatu, võime peagi näha Kodi valitsemisaja lõppemist või isegi selle olemasolu.

Kodi on olnud tähelepanu keskpunkt, silmitsi korraga nii kriitika kui ka kiitusega. Kuid Kodi kuvand on negatiivsete uudiste ja tagasiside tõttu väga kahjustatud. Kodi arendajad on selle ajaga üles astunud ja nad üritavad Kodi kogukonda taasühendada ja selle mainet erinevate sotsiaalsete foorumite kaudu taastada.

Mis saab Kodi jaoks edasi

Kodil on endas endiselt palju potentsiaali ja võimalusi tööstuses, kuna tööstus õitseb päevast päeva. Oma hoo taastamiseks peab Kodi meeskond veenduma, et nad kustutavad neid katnud piraatlusjuhtumite udu ja tulevad võimalikult puhtalt välja.

Kodi lisandmoodulite kasutamise kontrollimiseks ja selle tagamiseks, et kasutatavad lisandmoodulid ei rikuks autoriõigusi, on vaja tugevat järelevalvet. Ainult nii saavad nad oma tugevalt purunenud maine taastada.

Sellegipoolest ei saa keegi eitada tõsiasja, et Kodi on jõudnud kolmandale osapoolele kuuluvate Kodi lisandmoodulite tõttu sellele tasemele, kuid selleks on vaja aega ja nad peavad võtma piraatluse vastu suuri samme.

Kodi kogukonna ühtsus võib olla ka väga paljutõotav tegur Kodi biti taaskasvus, peame seda ootama. Sel perioodil jätkavad muud Interneti-voogesituse teenused oma turuosa suurendamist ja selle võitmiseks peab Kodi kindlasti välja pakkuma midagi paremat ja uuenduslikku..

Pöidlad pihus!

Asja süda

Kodi on olnud lendav kindlus, olles juba pikka aega valitsenud meedia voogesitustööstust. Kodi päevad näivad siiski lähenevat, sest trend langeb päev-päevalt. See on tekitanud palju kulme ja tõstatatakse küsimusi Kodi potentsiaali ja selle jätkusuutlikkuse kohta.

Kodi on juba piraatlusjuhtumite sügavas vees ja tema õiguslik seisukoht on väga kahtluse alla seatud, vaatamata paljudele Kodi meeskonna enda juba esitatud selgitustele.

Haaramised suurenevad aja jooksul ja nende kolmandate osapoolte lisandmoodulite tõttu kannatab Kodi. Ametivõimud karmistavad nüüd rohkem Interneti-piraatlust ja see ei keskendu täielikult Kodile, vaid ka muud tasuta võrguteenuse voogesituse teenused ja torrentid on piraatlusevastaste asutuste ristteel..

Kodi ja kogukonna jaoks on see tõepoolest ülioluline aeg ning ta peab ootama ja vaatama, kui kare meri Kodi jaoks püsib, kuna järgmised paar kuud võivad osutuda otsustavaks.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me