123movies nedir?

123movies, kullanıcıların popüler ve en yeni filmleri ücretsiz olarak indirmelerine ve indirmelerine izin veren çevrimiçi bir film akışı sitesidir. Binlerce film ve çeşitli türlerden TV şovlarına sahip geniş bir kütüphaneye sahiptir. 123movies herhangi bir hesap kaydı, giriş veya üyelik ücreti gerektirmez.

Filmler, TV şovları, Anime vb. Gibi 123 filmlerde farklı içerik kategorileri mevcuttur. Kullanıcılar siteye gidip izlemek istedikleri içerik başlığını tıklayarak istedikleri filmi kolayca aktarabilirler. Film anında oynatılır (tıklandığında birkaç açılır pencere açılır, yoksayılır) ve kullanıcılar ana sayfada görüntülenmezse istedikleri içeriği arayabilir.

123movies’in bir başka harika özelliği, kullanıcı sitede herhangi bir film bulamazsa, İstek sekmesini tıklayıp film istek formunu doldurabilmesidir. Site sahipleri bu videoya bakar ve kullanıcının isteği üzerine söz konusu filmi siteye yükler.

123movies, Yify, Kickass, 1337x gibi bir torrent sitesi gibi, kullanıcıların erişmesi için hazır çok sayıda içerik başlığına sahip olarak kategorize edilebilir. Ancak fark, torrent sitelerinin sağladıkları içeriği barındırdığı için 123movies web sitesi herhangi bir içerik barındırmadığı için sitenin çalışma doğasında ortaya çıkar. İçerik sitede kolayca yayınlanabilse de, kaynaklar bu dosyaların aslında site sunucularında barındırılmadığını bildirir.

Bir Kodi kullanıcısıysanız, 123movies Kodi eklentisinin de olduğunu bilmek sizi şaşırtabilir. Tüm favori filmlerinizi kütüphanesinden ücretsiz olarak yayınlamanıza olanak tanır. Çevrimiçi olarak birçok sahte 123movies uygulaması ve eklentisi bulunduğundan, eklenti formunu güvenilir bir depo indirdiğinizden emin olun.

123movies, ABD ve İngiltere’deki yetkililerden çok fazla sıcakla karşılaştı ve bu, “123movies.to” olan resmi alanlarının kapatılmasıyla sonuçlandı. Alan adı o zamandan beri kullanılmadı ve site bir daha asla yayınlanmadı.

123filmler azaldı?

“123movies.to” olan 123movies’in orijinal alanı, site sahiplerinin yetkililer tarafından basıldığı yasal suçlamalarla karşı karşıya kaldıktan sonra kapanıyor. Bu yılın başlarında, MPAA (Amerika Sinema Filmleri Derneği) 123 hareketleri “kötü şöhretli siteler” arasında en popüler yasadışı site olarak listeledi.

123 filmler aşağı

Her ay yaklaşık 98 milyon kullanıcı bu rezil siteyi ziyaret ediyor ve bu da yetkililer için endişe yarattı. Bu hacimde trafik alan yasadışı bir site her zaman yüksek endişe kaynağıdır.

Şu anda, 123movies resmi alan adı kapalı ama ayna siteleri hala çalışıyor. Endüstrideki bir başka söylenti ise 123movies’in 123movies hub gibi diğer isimlerle hala işlevsel olmasıdır. Ancak, bazı insanlar bunların klon siteleri olduğunu ve resmi 123movies sitesinin artık işlevsel olmadığını iddia ediyor.

Ayna sitelerine erişmeye çalıştım ve bu ayna sitelerinin güncel içeriğe sahip olduğunu fark ettim ve söylentilerin doğru olabileceğini düşünüyorum.

123movies Güvenli / Yasal mı?

Hayır, 123movies, MPAA’nın korsan içerik sağladığı için peşinden koştuğunu belirttiğim için kullanmak yasal değildir. Bu tür içerikleri görüntülemek veya indirmek yasalara aykırıdır ve içeri girerseniz ciddi sorun yaşayabilirsiniz.

Güvenliğine gelince, bu tür siteler kötü amaçlı yazılımlara ve virüslere sahiptir. 123movies geçmişte kötü amaçlı yazılım ve virüs barındırma konusu olmuştur ve bu yüzden güvensiz olarak adlandırırım. Artık site kapalı olduğundan, sitenin hala potansiyel tehditlere sahip olup olmadığını kontrol edemiyoruz ancak ayna sitelerini kontrol ettiğimde, sonuçlar da güvenli olmadığını gösterdi..

Fifa Dünya Kupası Haberleri123Movies üzerinde film akışı yaparken bir VPN’ye bağlanmak şiddetle tavsiye edilir. 123 Filmleri ücretsiz olarak yayınladığı için filmleri yasadışı ilan edildi. Bir VPN’nin sağladığı benzersiz güvenlik avantajlarının ötesinde bir VPN, etkinliğinizi güvende tutar, anonim tutar ve coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engelini kaldırır.kat cta

123 filmler güvensiz yasal

Cihazınızda sizi bu tür tehditlerden koruyabilecek herhangi bir antivirüs yoksa, bu tür potansiyel tehditlerden uzak durmak her zaman daha iyidir. Bu tür web siteleri ne kadar eğlenceli görünse de, üzülmektense güvende kalmak daha iyidir.

123 Proxy / Klonlar ve Ayna / Sitelere Benzer

Şu anda çevrimiçi olan 123filmlerin 50’den fazla ayna sitesi var ve hepsi kütüphanelerinde neredeyse aynı içeriğe sahip. Dikkat edebileceğiniz en iyi 50 ayna sitesini listeledim:

Web Sitesi URL’sidurumhız
1. https://123movies.co/İNTERNET ÜZERİNDENÇok hızlı
2. https://gostream.is/İNTERNET ÜZERİNDENÇok hızlı
3. http://123movies.gsİNTERNET ÜZERİNDENHızlı
4. http://123movies.net/İNTERNET ÜZERİNDENNormal
5. http://123-movie.ruİNTERNET ÜZERİNDENÇok hızlı
6. http://123movies.toİNTERNET ÜZERİNDENHızlı
7. http://123movieshd.toİNTERNET ÜZERİNDENÇok hızlı
8. http://gomovies.isİNTERNET ÜZERİNDENNormal
9. https://gomovies.com.ru/İNTERNET ÜZERİNDENHızlı
10. https://gomovies.pet/İNTERNET ÜZERİNDENNormal
11. https://gomovies.space/İNTERNET ÜZERİNDENÇok hızlı
12. https://gomovies.tech/İNTERNET ÜZERİNDENNormal
13. https://123movie.space/İNTERNET ÜZERİNDENNormal

123 İngiltere’de engellemeler kaldırıldı?

MPA’nın (Avrupa) talebi üzerine, bir düzineden fazla yasadışı sitenin İngiliz Yüksek Mahkemesi tarafından kapatılması emredildi. Bu siteler arasında 123movies web sitesi en çok kullanılan korsan site olduğu için listenin başında yer aldı. Mahkemenin kapatılmasını emrettiği siteler şunlardır:

123movies.toThemovie4u.com
Geektv.isMoviesub.net
Genvideos.orgMovietubenow.biz
Gowatchseries.bizSeries-cravings.me
Hdmovies14.netSpacemov.com
Hdmovieswatch.netStreamallthis.is
Watchmovies.ms

123filmler kapatıldı, ancak söylentilerin belirttiği gibi, hala ayna siteleri aracılığıyla çevrimiçi olarak kullanılabilir. Ancak, yetkililer tarafından dikkate alınan katı korsanlıkla mücadele yasaları nedeniyle artık İngiltere’de erişilebilir değil.

Bununla birlikte, İngiltere’de 123 hareketin engellenmesini istemiyorsanız, bir VPN kullanabilir ve sitenin erişilebilir olduğu herhangi bir nötr bölgeye bağlanarak erişebilirsiniz..

Fifa Dünya Kupası Haberleri123Movies, telif hakkı sorunları nedeniyle İngiltere’de kullanılamıyor. İngiltere’de 123Movies’e erişmek için bir VPN kullanılarak engeli kaldırılabilir. Bir VPN’nin sağladığı benzersiz güvenlik avantajlarının ötesinde bir VPN, etkinliğinizi güvende tutar, anonim tutar ve coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engelini kaldırır.kat cta

123movies alternatifleri veya benzeri 123movies

123movies resmi sitesi artık çevrimiçi değil, ancak ücretsiz film akışı için kullanılabilecek benzer siteler çevrimiçi var. Bu siteler, 123movies gibi giriş veya üyelik ücreti gerektirmez. İşte akış açlığınızı yerine getirmek için 123movies’in en iyi 10 alternatifi:

  1. Evet! Filmler
  2. Vumoo
  3. Showbox
  4. VexMovies
  5. güherçile
  6. Movie25
  7. WatchFree
  8. GoMovies
  9. PopcornFlix
  10. Zmovies

Son sözler

Çevrimiçi korsanlık, son birkaç yıldır içerik üreticileri ve dağıtıcıları için ciddi bir endişe kaynağı olmuştur, çünkü korsanlığın eğilimi büyük ölçüde artmıştır. Torrent siteleri ile başladı ve daha sonra 123movies gibi siteler çevrimiçi görünmeye başladı. 123movies, kullanıcıların bir kuruş ödemeden filmlerini yayınlamalarına izin verdi ve bu eğilim bir orman yangını gibi yayıldı.

Ancak, son birkaç yıl içinde, yetkililer internet üzerinde çok dikkatli hale geldi ve bu tür hizmetlere karşı baskı hızla ilerliyor. Milyonlarca ziyaretçisi olan bu siteler otoritenin gözünü çok kolay bir şekilde çiziyor ve 123 hareketlerle olan şey bu.

Yetkililer popülaritesini fark etti ve bu yüzden tozu ısırmak zorunda kaldı. Ancak, ayna siteleri hala çevrimiçi ancak kullanıcılar kötü amaçlı ve zararlı olabilecekleri için bu siteleri kullanmak konusunda her zaman isteksiz olacaklar..

Bu tür siteleri kullanmayı tercih eden kullanıcılar, bu sitelerin yasadışı olduğunu ve bunları kullanmanın, korsan içeriğe erişim için yasal ücretlerle karşılaşabileceğinden onları kolayca tehlikeye atabileceğini akılda tutmalıdır. Hala bu tür siteleri kullanmak istiyorsanız, o zaman bunu yapmanın en iyi yolu anonim kalmaktır. Gizliliğinizi sağlamak ve Web’de anonim olarak gezinmek için bir VPN hizmeti kullanın, ancak en iyi şifreleme ve hizmete sahip güvenilir bir VPN sağlayıcısı seçin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me