Kodi uzun zamandır sektörde yer alıyor ve üst düzey özelliklere ve yüksek kaliteli içeriğe sahip olduğu için aşırı bekçiler arasında popüler. Buna ek olarak, Kodi’de bulunan çeşitli içerikler başka bir şey düşünmenize izin vermeyecektir. Eğlence, haber, spor, müzik ve çok daha fazlası için tek durak.

Bu dijital çağdaki en büyük endişelerden biri siber güvenlik ve çevrimiçi yayıncılar bunun en büyük kurbanları arasında. Kodi kullanıcıları, resmi eklentiler veya resmi olmayan (üçüncü taraf) eklentiler olan eklentileri aracılığıyla içerik akışı yapar. Resmi Kodi eklentileri, içerik sahipleri ve dağıtıcıları tarafından yetkilendirilen akışlar sağlar ve herhangi bir korsanlığa karışmazlar. Üçüncü taraf eklentiler resmi olanlardan daha fazla kullanılır ve birçoğu korsan akışlar sağlar;.

Yetkililer ve birçok bilgisayar korsanı, çevrimiçi yayıncıların güvenlik açığından yararlanır ve hiçbir ipucu olmadan çevrimiçi akış yaparken casusluk yaparlar. Casus yazılımlar ve kötü amaçlı yazılımlar, tüm dünyada milyonlarca netizen tarafından karşılaşılan yaygın bir sorundur. Özellikle Kodi gibi açık kaynaklı bir platform kullanırken gizliliğinizi korumanız önemle tavsiye edilir.

Akıllı kullanıcılar, trafiği şifrelediği ve bağlantınızı koruduğu için gizliliklerini ve çevrimiçi varlıklarını VPN aracılığıyla korur. Ancak, her VPN sağlayıcısının yüksek hızlı sunucuları olmadığı için her VPN çevrimiçi akış için kullanılamaz. Gizliliğinizi yetkililerden korumak ve kesintisiz akışın tadını çıkarmak için Kodi için en iyi VPN arasından seçim yapmanızı öneririm.

Kodi’de VPN Kullanmanın 2 Yolu

Akışların engelini kaldırmak ve gizliliği korumak için Kodi’de bir VPN kullanmanın 2 farklı yolu vardır. Sağlayıcının özel bir Kodi eklentisi varsa VPN’yi doğrudan Kodi’ye yükleyebilirsiniz. Aksi takdirde, cihazınıza bir VPN yüklemeniz ve ardından Kodi’yi çalıştırmanız gerekir. Bu yöntemlerin her ikisi de denenmiş ve test edilmiştir ve ikisinde de fark edilmemiştir..

Şu iki yöntemi de kullanarak Kodi’ye VPN’in nasıl yükleneceğine bir göz atalım:

1. Kodi’de kullanmak için Cihaza VPN Yükleme

Kodi’de VPN kullanmanın en etkili yollarından biri, onu cihazınıza yükleyip ardından Kodi’yi güvenli bir bağlantı üzerinden çalıştırmaktır. Bu şekilde bir VPN kullanmak akış sırasında size engel olmaz ve sorunsuz bir şekilde akışların engellemesini kaldırabilirsiniz. Bu yöntem temel olarak özel bir Kodi eklentisi olmayan VPN sağlayıcıları için geçerlidir.

Cihazınıza VPN yüklemek için şu basit adımları izleyin:

  1. Size en uygun paketi seçerek sağlayıcının resmi web sitesini ziyaret edin ve hizmetlerine kaydolun.
  2. Şimdi cihazınıza ve işletim sisteminize uygun istemciyi / uygulamayı indirin. Örneğin, Windows kullanıyorsanız, bir Windows masaüstü istemcisi indirin.
  3. İndirdikten sonra istemciyi cihazınıza yükleyin. Kurulum tamamlandıktan sonra, kayıt sırasında size verilen kimlik bilgilerini kullanarak servise giriş yapın.
  4. Şimdi sunucular listesinden güvenli bir sunucuya bağlanın.
  5. Sunucuya bağlandıktan sonra cihazınızda Kodi’yi açın.
  6. Herhangi bir kısıtlama korkusu olmadan kullanmak istediğiniz herhangi bir eklentiyle akış yapın.

2. Kodi VPN Kurulumu – Doğrudan Kurulum

PureVPN, Kodi için özel bir Kodi eklentisine sahip tek en iyi VPN’dir, bu da kullanıcıların akış sırasında gizliliğini korumasını kolaylaştırır. Bu kurulum kılavuzu, Kodi için ayrılmış PureVPN tarafından sağlanan depodan yararlanır. Kodi Leia 18’e yükseltme yapan tüm kullanıcılar, Kodi’nin en son sürümüne VPN yüklemek için bu prosedürü takip edin.

 1. PureVPN deposunun Zip dosyasını indirin.Kodi Krypton 17.6 Üzerinde VPN Kurulumu
 2. Açık Kodi > Tıklamak Eklenti çıkıntı.vpn'yi kodi jarvis'e yükle
 3. Tıkla Box-ikon sol üst köşeden > Tıklayın Zip dosyasından yükle seçenek.kodi akışı için vpn nasıl kurulur
 4. Bir iletişim kutusu görünecektir, indirilen zip dosyasının konumuna göz atın ve açın > eklenti yüklenecek ve bir bildirim görüntülenecek.kodi üzerinde vpn nasıl eklenir
 5. Geri dönmek Kodi ana menüsü > Tıklamak Eklenti çıkıntı> Adresine git Program eklentileri > seçmek PureVPN> Tıklayın Eklenti Ayarları > Seçeneklerin bulunduğu bir iletişim kutusu görünecektir.kodi kurulumu için purevpn
 6. İmlecinizi VPN Yapılandırma seçeneğinin üzerine getirin ve PureVPN giriş bilgileri > Tamam’ı tıklayın > Şimdi listeden istediğiniz sunucuya bağlanın.

kodi için vpn ile güvenli akış

Kodi Leia 17.6 Üzerinde VPN Kurulumu

Kodi Krypton sürüm 17.6 kullanıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Kodi’yi aç > Tıklamak Eklenti çıkıntı > Tıklayın İndir listeden seçenek.
 2. seçmek Program Eklentileri > Listeyi aşağı kaydırın ve Web Görüntüleyici > Tıklayın Yüklemek > Bildirimin görünmesini bekleyin.
 3. Bundan sonra, Kodi ana menüsü > Tıklayın Eklenti > Adresine git Program Eklentileri > seçmek Web Görüntüleyici.
 4. Eklenti açılacak ve bir web tarayıcısı arayüzü göreceksiniz > Bu bağlantıyı “https://www.kodivpn.co/repo/purevpn.zip” yazın. adres çubuğu ve Tıklayın tamam > Zip dosyasını indirme izninizi isteyen bir kutu görünecektir > Tıklayın Evet.
 5. Zip dosyasını indirmek istediğiniz hedefi girin > Tıklayın tamam > İndirme başlar ve indirme işlemi tamamlandığında size bildirilir > Tıklayın tamam tekrar Kapat web görüntüleyici.
 6. Geri vermek Kodi ana menüsü > Tıklamak Eklenti > Tıkla Kutu > Tıklayın Zip Dosyasından Yükle > indirilen zip dosyasının hedef klasörünü aç > Tıklayın service.purevpn.monitor.1.2.5.zip > Eklentinin yüklenmesini bekleyin.
 7. Geri dönmek Kodi ana menüsü > Tıklamak Eklenti çıkıntı> Tıklayın Program Eklentileri > Açık PureVPN Monitörü OpenVPN.
 8. Tıklamak Eklenti Ayarları > Girin Kullanıcı adı ve PureVPN hesabınıza giriş yapmak için şifre.
 9. Bir seçin ülke bölgesi interneti bağlamak istediğiniz yerden > Tıklayın tamam.

Router’da Kodi VPN Kurulumu

Ağınızı korumanın en iyi yollarından biri VPN’yi Router’a kurmaktır. Bu şekilde Kodi ile güvenli bir şekilde akış sağlamakla kalmaz, aynı zamanda güvenli kablosuz ağın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu kurulum, kullanıcılar Firestick’te bir VPN ile Kod TV’de Fire TV Stick’i kullanmaya çalışırken de kullanışlıdır: VPN’yi yönlendiriciye yüklemek için şu adımları izleyin:

 1. Domates yönlendirici kontrol panelinize giriş yapın
 2. Soldaki panelden Git ‘Temel’ > Tıklayın ‘
 3. Bağlantıyı seçin ‘tip’Seçeneğini tıklayın.
 4. Girin VPN hesabı kimlik bilgileri VPN servis sağlayıcınız tarafından sağlanan.
 5. Onay işareti ‘DCHP kullan‘ ve ‘Uzak Ağda Varsayılan Ağ Geçidini Kullan
 6. Altında PPTP Ağ Geçidi, bağlanmak istediğiniz sunucu adresini girin
 7. BırakınAlt Ağ Maskesi‘ ve ‘Seçenekler‘Alanına yalnızca VPN sağlayıcınız tarafından talimat verilmedikçe
 8. “Bağlantı Modu” için ‘Hayatta kal’Seçeneğini tıklayın.
 9. Kontrol eğer MTU varsayılan olarak ayarlandı
 10. Ayrıca LAN veya Kablosuz Ayarları varsayılan olarak ayarlandı
 11. Şimdi sayfaya gidin ve hit tuşuna basın.Kayıt etmek’Ve işte bu kadar, işiniz bitti
 12. Bağlantı durumunu şu adrese giderek kontrol edebilirsiniz: durum > Kütükler > Son 25 satır

Kodi’ye Ücretsiz VPN Nasıl Yüklenir

Kodi için kimseye ücretsiz VPN önermiyorum çünkü ücretli VPN sağlayıcıları kadar güvenilir değiller. VPN’lerin size güvenlik sağlaması ve ücretsiz VPN sağlayıcıları tarafından yapılamayacağına inandığım güvenlik açığınızı karşılaması gerekiyor. Ücretsiz VPN kullanıcıları, günlük tutma ve DNS sızıntıları gibi ciddi sorunlarla karşılaştı. Bu ciddi sorunların iyi ve güvenilir bir VPN sağlayıcısından beklenmemesi.

Ancak, hala bir VPN için tek bir kuruş harcamaya isteksizseniz, Kodi için TunnelBear’ı deneyebilirsiniz. Kodi’nin 22’den fazla ülkede sunucuları olan en iyi ücretsiz VPN sağlayıcılarından biridir ve hepsi yüksek hızlı indirme ve yükleme sağlar. TunnelBear, AES 256 bit şifreleme protokolü kullanır ve katı bir kayıt tutmama politikası vardır.

TunnelBear’ı aynı anda beş cihazda kullanabilirsiniz, ancak TunnelBear’ı kullanmanın bir dezavantajı, günde 500MB veri sınırına sahip olmasıdır. TunnelBear’ın özel bir Kodi eklentisi yoktur, ancak doğrudan sisteminize yükleyerek kullanabilirsiniz.

Sonuç

Kodi’nin yasal bir akış hizmeti olmasına rağmen neden Kodi VPN kullanmaya bu kadar çok önem verdiğimi merak ediyor olabilirsiniz. Kodi için bir VPN kullanmaya odaklanmamın nedeni, Kodi ile üçüncü taraf eklentileri aracılığıyla çevrimiçi akış gerçekleştirmenin ancak risk altında olduğunuz ve hiç kimsenin bu sıcakla yüzleşmek istememesi. İkincisi, siber güvenlik sorunları her geçen gün artıyor ve güvende olmak üzülmekten her zaman daha iyidir.

İkinci vurgu, ücretsiz bir VPN sağlayıcısı yerine ücretli bir VPN hizmeti seçmektir, çünkü iyi bir şey ücretsiz değildir. Ücretsiz VPN sağlayıcıları sizi korumaz, ancak sizi savunmasız bırakır ve günlüklerinizi tutup tutmadıklarını kim bilir? Bir VPN sağlayıcısı seçerken akıllı olun çünkü çevrimiçi gizliliğiniz tehlikede olacak.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me