Anlamak Apple TV’ye KODI nasıl kurulur 4,3,2,1 kolay bir iş değildir. Ancak, KODI’yi Apple TV’ye yüklemeyi kolaylaştıran 8 adımımızla basitleştirdik.

Günümüzde her çevrimiçi yayıncı için en önemli şeylerden biri, kısıtlanmış sitelerin engellemesini kaldırabilen ve üst düzey çevrimiçi gizlilik sağlayabilen bir Kodi VPN’dir. Maliyet etkin olmak istiyorsanız, ücretsiz Kodi VPN sağlayıcılarını deneyebilirsiniz. İkinci olarak, KODI’yı kolayca kurmak için Apple TV’nizde aşağıdaki şeylerin hazır olduğundan emin olmanız gerekir. Kodi’ye nasıl VPN yükleneceğini bildiğinizden emin olun.

Apple TV’de Kodi

İlerlemeden önce ipad’de kodi kurulumu da aşağıdakileri gerektirir:

 1. Xcode 8 veya üzeri (ücretsiz)
 2. Mac için iOS App Signer yardımcı programı (ücretsiz)
 3. TVOS için en son KODI .deb dosyası (ücretsiz)
 4. Ücretsiz (ancak etkin) Apple Developer hesabı (Hesabınız yoksa kaydolun)
 5. Mac OS X 10.9 veya üstünü çalıştıran bir Mac bilgisayar veya dizüstü bilgisayar

Ancak daha ileri gitmeden önce, Kodi için tek güvenilir kurulum yönteminin Apple TV 4 ve 2’de çalıştığını hatırlatmalıyız. Apple TV 1 ve 3 için kurulum kılavuzları da var, ama ne yazık ki, çalışmıyorlar. Bu nedenle kılavuzumuz Apple TV 4 ve 2’ye odaklanacak.

Paranızı pahalı dijital medya oynatıcıların arkasında boşa harcıyorsanız çirkin gerçeği bilmek 4K medya cihazlarının arkasında.

nasıl montaja-Sideload-kodi-on-elma-tv

Apple TV nedir?

Apple TV, Apple’ın ilk bilgisayar televizyonu olan Macintosh TV ile karıştırılmamalıdır. Apple TV, diğer akış kutuları gibi, ancak klasik bir Apple tasarımı ve özellikleriyle.

Apple şimdiye kadar 4 nesil dijital medya oynatıcıyı piyasaya sürdü. Birincisi Eylül 2006’da Mart 2007’de başlayan gönderilerle çıktı. En son Eylül 2015’te büyük güncellemelerle açıklandı. Tim Cook (Apple CEO’su) “TV’nin geleceği uygulamalar”.

Ayrıca, Apple TV’nin ABD bağlantılı TV kullanıcıları için büyüyen pazarı yakalaması için harika bir İşletim Sisteminin gerekli olduğunu da ekledi..

apple tv kullanıcıları

Apple TV satışlarda yıllık düşüş kaydetti ve bir önceki yıl aynı zamanda% 8’e kadar düştü. Çamurlu olan ürünün kendisi değildi.

  SuperRepo Kodi 3 Dakikada Leia, Kripton ve Jarvis'e Nasıl Yüklenir

Bununla birlikte, genel deneyim daha da beklendiği kadar bir medya oynatıcıdan beklenmiyor. Ancak Apple, Apple TV 4.Nesilini şaşırtıcı 4K Ultra HD çözünürlükle yenilemeye kadar geçti. Apple TV 4. nesil kullanıcılar arasında çılgınlık yaratıyor.

KODI, Medya Oynatıcı

XBMC (Xbox Media Center) olarak da bilinen KODI ücretsizdir ve ABD, İngiltere, Kanada, Almanya ve diğer milyonlarca kullanıcıyla bir vızıltı yapıyor. KODI, esas olarak açık kaynak doğası nedeniyle çeşitli kaplamalar ve eklentilerle son derece özelleştirilebilir.

KODI yasallık sorunları yaşıyor, ancak basit terimlerle, kullanıcıların ücretli içerik veya ellerinizi telif hakkıyla korunan içeriğe ücretsiz olarak almalarını sağlayan zarif bir medya oynatıcıdır. Kullanıcıların film, spor, TV ve çok daha fazlasını izlemesi için birçok harika KODI Eklentisi var.

Apple TV 4.Nesil’e KODI / XBMC nasıl kurulur

KODI’yi dördüncü nesil Apple TV’ye yükleyip kuramayacağınızı merak ediyorsanız, vites büyütmeniz gerekir. Bu cihaza KODI’yi yüklemek cep telefonunuza bir uygulama yüklemek kadar kolay değil.

4. nesil Apple TV’ye yukarıda belirtilen yazılımı indirerek başlayın. İleride cihazınızı güncel tutma, Apple TV’de kodi güncelleme hakkında kılavuzumuzu okuyun.

Üstelik bir USB-C – USB-A kablosuna ihtiyacınız olacak.

KODI / XBMC'yi Apple TV 4.Nesil'e USB C'den A'ya Kullanarak Yükleme

USB C – USB A Kablosu

Bu işlem, Jailbreak olmadan Apple TV 4’te KODI’yi kurmanıza izin verecektir. Bu, Apple TV’ye KODI’yi yandan yüklemenizi sağlar.

Kodi’yi Cydia Impactor Kullanarak Apple TV’ye Yükleme

Kodi’yi Cydia Impactor üzerinden Apple TV’ye yüklemek için şu adımları izleyin:

1. Dönüştür Kodi deb dosyası içine ipa dosya > Sıkıştır ‘data.tar‘ dosya.

2. adlı klasörü açın ‘veri’> Adresine git Uygulamalar > Adıyla yeni bir klasör oluşturun ‘Taşıma kapasitesi aynı hedefte ‘Kodi.app’.

3. Şimdi kesmek ve yapıştırmak ‘Kodi.app’ adlı yeni oluşturulan klasördeki klasör “Yük klasörü” > Yük klasörünü sıkıştırın > seçmek Posta arşiv biçimi olarak> olarak adlandır ‘Kodi.ipa’.

4. Şimdi bağlayın Apple TV cihazı senin için PC > Açık Cydia İmpaktör > kopya ve yapıştırmak Kodi.ipa dosya > Şimdi yapmanız gerekecek giriş sizin Apple kimliginiz.

5. Şimdi connect sizin Apple TV senin için televizyon ve çevir AÇIK.

Burada, uygulamalar menüsünde kullanıma hazır Kodi’yi göreceksiniz!

Yan yükleme Xcode ve iOS App Signer ile

 1. Apple TV’nizi Mac bilgisayarınıza bağlayın ve yeni bir TVOS başlatın > Xcode’da uygulama projesi.Bu yönteme Xcode ve iOS App Signer ile Sideloading denir
 2. Yeni proje adıyla benzersiz bir tanımlayıcı oluşturun. KodiApple TV. Bununla birlikte, aynı proje adını kullanan benzersiz bir paket tanımlayıcısı oluşturduğunuzdan emin olun.Kolayca yüklemek-kodi-on-elma-tv-4
 3. İçin bir sorunla karşılaşırsanız hazırlık dosyası, tıklama düzeltme sorunu.nasıl yapılır-Sideload-kodi-on-elma-tv-4
 4. Ücretsiz bir geliştirici hesabına kaydolmanız istenecek.nasıl yapılır-Sideload-kodi-on-elma-tv-4
 5. Daha sonra geliştirme ekibinizi seçin.kullanarak-Sideload-yöntem-için-yükleyerek-kodi-on-elma-tv
 6. Devam edin ve iOS App Signer’ı açın. İmzalama Sertifikası ve Temel Hazırlık Profili seçin. Başlat’a tıklayın ve bir Çıktı Konumu seçin. Bu aşamada, Giriş dosyanız olarak indirilen KODI .deb dosyasını seçin.kolay kurulum-için-sideloading-kodi-on-elma-tv-4
 7. Xcode’a dönün. Xcode’da Pencere menüsünü seçin ve ardından Cihazlar’a tıklayın.8-adımlar montaja-kodi-on-elma-tv-4
 8. Apple TV’nizi eklemek için bağlı cihazlarınızı bulun ve cihazınızı eklemek için artı düğmesiyle birlikte Apple TV’yi seçin.
  Sihirli Ejderha Kodi 17.6 - Supermacy Repo Kullanarak Krypton, Jarvis 16 Kurulumu

Yükleme-kodi-17,4-on-elma-tv

Yukarıdaki alanda Apple TV’yi seçtikten hemen sonra, Apple TV’nizde KODI’nin keyfini çıkaracaksınız. Ancak eğlencenizi arttırmak için, en sevdiğiniz filmi, sporu veya herhangi bir şeyi oynatmanıza yardımcı olacak en iyi KODI Eklentilerinden birini seçmek isteyebilirsiniz..

2023 için En İyi 5 Apple TV Oyunları

Oyunlar her zaman bir çocuk veya yaşlı bir kişi için bir heyecandır. Apple TV 4. nesil mükemmel teknoloji ve grafiklerle, istediğiniz kadar oyun oynamaktan mutluluk duyacaksınız. Apple TV’nin yüksek çözünürlükte oyun oynama eğilimi artıyor. En iyi 5 Apple TV oyununun toplanması.

 1. Machinarium (US $ 4.99)

  Amanita Design tarafından geliştirilen bir bulmaca oyunu nokta ve tıkırtı macera oyunu.Machinarium'da-best-oyun-için-elma-tv

 2. Lumino City (US $ 4.99)

  State of Play Oyunlar tarafından geliştirilen Lumino bir macera bulmaca oyunudur.Lumino-City

 3. AG Sürücüsü (US $ 3.99)

  Çarpıcı yarış oyunu ZORG Entertainment Ltd tarafından geliştirildi, yerçekimi karşıtı zanaat ile dolu.AG-Drive

 4. Alto’nun Macerası (4,99 ABD Doları)

  Kardan adam tarafından sonsuz koşucu snowboard oyunu.Altos-Macera

 5. Crossy Road (Ücretsiz)

  Ücretsiz Arcade oyunu Hipster tarafından geliştirilmiştir. Tavuk kavramının etrafında döner yol çapraz.

crossy road ücretsiz apple tv oyunu

Apple TV 2.Nesil’e KODI / XBMC nasıl kurulur

feragat Helix, ikinci nesil Apple TV’de çalışan KODI’nin son sürümüdür.

Apple TV 2’de KODI’yi kurmanın kolay yolu, Mac’inizdeki komut satırlarını kullanır.

Mac’inizdeki terminali açın ve verilen komutu yazın.

ssh [email protected]
Örnek: ssh [email protected]

Varsayılan şifreyi soracaktır. alp

Aşağıdaki komutları uygulamaya devam edin

apt-get install wget

wget -0- http://apt.awkwardtv.org/awkwardtv.pub | uygun anahtar ekleme –

Eko "deb http://apt.awkwardtv.org/ stablemain"> /etc/apt/sources.list.d/awkwardtv.list

Eko "deb http://mirrors.kodi.tv/apt/atv2 ./" > /etc/apt/sources.list.d/xbmc.list

uygun güncelleme

apt-get install org.xbmc.kodi-atv2

reboot

Peki, bu kadar kolay ve hepiniz hazırsınız! Artık Apple TV 2 için KODI uygulamasını çalıştırabileceksiniz. Ve bu kılavuzu okuduktan sonra geri bildiriminizi yorumlar aşağıdaki bölüm.

Kodi İçin Windows Alternatif Aygıtları

 1. Roku üzerinde Kodi
 2. Ahududu Pi üzerinde Kodi 
 3. İPad’de Kodi
 4. Firestick üzerinde Kodi
 5. Windows’da Kodi
 6. Xbox One’da Kodi
 7. Nvidia Shield üzerinde Kodi

Apple TV 4 ve KODI için Nvidia Shield TV

Yeni 4. Nesil Apple TV, yeni Apple tvOS platformunu ve uygulama ekosistemini piyasaya sürüyor. Nvidia Shield TV, Oyun Performansına benzersiz bir vurgu yapan Android TV’nin amiral gemisi kutusu iken.

Apple TV dördüncü neslini sırasıyla 32 konser veya 64 konser depolama alanı ile 179 ABD Doları veya 199 ABD Doları karşılığında alabilirsiniz. Mikro SD kart yuvası sayesinde Nvidia Shield TV’yi her ikisi de genişletilebilir 16 konser veya 500 konser depolama alanı ile 199 ABD Doları veya 299 ABD Doları karşılığında alabilirsiniz..

Uzak Özellikler

Apple TV, izleme paneli içeren standart oldukça kaygan bir ses denetleyicisi ile birlikte geliyor, ancak Nvidia Shield, bir oyun denetleyicisi ile standart olarak geliyor. Uzaktan kumandayı her zaman ayrı olarak satın alabilirsiniz, bu yüzden standart bir gamepad ile Nvidia Shield için oyun burada büyük bir önceliktir.

Ancak, bu aynı zamanda sistemde gezinmek ve medya içeriğinizi kontrol etmek için de kullanılabilir ve öndeki bir IR alıcısı ile aynı Apple TV’de olduğu gibi standart evrensel uzaktan kumandayı da kullanabilirsiniz. Uzaktan kumandayı karşılaştırdığımızda, her ikisi de biraz benzer boyut ve form faktörü.

Her ikisinin de ses denetleyicileri var, ancak Apple TV uzaktan kumandası TV’nin sesini kızılötesi aracılığıyla doğrudan kontrol ederken, Nvidia uzaktan kumandası uzaktan kumandadaki dokunmaya duyarlı bir kaydırıcı kullanarak Nvidia kutusunun kendisinin sesini kontrol ediyor.

Her ikisi de dahili şarj edilebilir pille ince yüksek kaliteli metal tasarımlara sahiptir. Artık sadece kalkan kumandası, özel ses dinlemek için bir kulaklık jakı içeriyor. Apple TV benzer işlevler için Bluetooth kulaklıkları eşleştirebilse de.

tasarlamak

Nvidia kutusunun geometrik şekilleri ve çok dokulu yüzeyleri ile tasarımı gerçekten çok dikkat çekiyor, elbette, üstte imzalanmış yeşil ışık var. İsteğe bağlı metal stand aksesuarı kullanılarak yan tarafta da durdurulabilir.

Apple TV, önünde beyaz bir LED durum ışığı bulunan çok daha ince ve kompakt bir tasarımdır ve elbette arka planda bir tür kaybolmak anlamına gelir. Ancak Kalkan’ın üst kısmında Apple TV’nin ortak olmayan bir şeyin çoğu set üstü kutuda bulunmadığı çok daha büyük farklılıklar olduğu kapasitif bir güç düğmesi var..

Şartname

Tamamen yeni Apple TV 4K, yükseltilmiş A10X Fusion Chip işlemci ile birlikte geliyor. Shield, Nvidia Tegra X1 işlemci ile birlikte gelirken.

Shield’ın diğer tarafta 60 Hertz’de 4K HDR ekrana sahip olduğu için şimdi her ikisinin de sahip olduğu çözünürlük teknolojisi Apple TV 4K da benzer çözünürlük / video özelliklerine sahip. Bu kadar yüksek grafik ve özelliklerle, her ikisinin de büyük bir fiyat etiketi var.

Ama hey, bu dünyanın sonu değil, yine de cebinizde kolay olan birçok KODI kutusu bulabilirsiniz. İncelemeleri ve bizim için yaptığımız araştırmayı topladıktan sonra, şık tasarımı ve performansı nedeniyle Nvidia Shield TV açık bir kazanan.

Çirkin Gerçeklik 4K Video Aygıtlarının farkında değilsiniz

Eğlenceniz için hangi cihazı satın alırsanız alın, önemli olan 4K’nın denkleminin sadece bir parçasıdır. İçeriğin 4K ile uyumlu olması ve ardından televizyonun kendisi ile uyumlu olması gerekir; bununla birlikte, yayınlanan içeriğin 4K grafik olduğundan emin olmanız gerekir. Televizyonun ayrıca yüksek çözünürlüklü grafiklerinizi ayarlayabilmesi gerekir.

Dolayısıyla, bir medya yürütücüsüne 300 ABD Doları harcamak isteseniz bile, klasik 4K içeriği yayınlayamazsınız. Bu, teknolojinin içeriğin sunumunu gölgede bırakması için de en sınırlayıcı faktördür..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me