Exodus Kodi eklentisi, HD kalitesinde akış bağlantıları ve en son içerik sunumu nedeniyle en popüler Kodi eklentilerinden biriydi. Bu eklenti, geliştiricisi artık güncellenmeyeceğini açıklayana kadar Kodi topluluğunu uzun süre yönetti.

Bu bir yıldan uzun bir süre önceydi ve güncellemeyi durdurduğundan beri kullanıcılar bunun için delirmeye başladı.

Birçok Exodus Kodi çatalları benzer arayüz ve işlevlere sahip olarak ortaya çıkmaya başladı. Ancak, bu çoğaltılan Kodi eklentilerinin hiçbiri Exodus Kodi addonunun yerini alamadı veya onunla rekabet edemedi.

Exodus Kodi addon’un yerine aynı ekip tarafından geliştirildiği söylenen Covenant Kodi addon getirildi ve aynı zamanda bir çatal olduğu için aynı özelliklere sahipti. Bununla birlikte, bu şaşırtıcı Kodi addon ve geliştiricisi MPA’nın yasal bildirimi nedeniyle tozu ısırmak zorunda kaldı.

Özel KodiVPN.co Özel Teklifleri 2023
PureVPN

 1 ABD Doları

Bu Fırsatı Yakala

surfshark

11,99 ABD doları

Bu Fırsatı Yakala (3 Ay Ücretsiz)

Ivacy

 9,03 ABD doları

Bu Fırsatı Yakala

Exodus Kodi Eklentisinin Yeniden Doğuşu

Hallelujah! Exodus Kodi Addon tekrar çalışmaya başladı ve bu geri dönüş hiç beklenmiyordu. Kodi Exodus güncellenmiş bir kütüphane ile ortaya çıktı ve oldukça iyi çalışıyor. Akışlar yüksek kalitededir ve bazı içerik başlıkları için de 4k kalite akışları vardır.

Exodus Kodi eklentisinin bu yeniden ortaya çıkışı, topluluktaki hiç kimse tahmin etmediği gibi öngörülemez. Çıkış çatalları neredeyse her hafta ortaya çıkıyor ve aynı hızla kapanıyor.

Bu nedenle, herkes Exodus Kodi eklentisinin ve selefi Covenant Kodi eklentisinin iyi gittiğini düşündü.

  Netflix Kodi'yi Leia, Krypton, Jarvis, Firestick, Raspberry-Pi ve Linux Ubuntu'ya Yükleme

Artık değil!

Artık Exodus Kodi oyuna geri döndüğüne göre, daha önce yüklemek için kullandığınız yöntemle indirip yükleyebilirsiniz. Exodus eklentisini kurmak için birden fazla seçeneğin açıklandığı “Exodus Kodi nasıl kurulur” kılavuzuma bakın.

Hatalar ve Düzeltmeler

Artık Exodus Kodi eklentisi güncellendiğinden ve mükemmel bir şekilde çalıştığından, bu Kodi eklentisinin çalışmadığını duymamalısınız.

Ancak, üçüncü taraf Kodi eklentisi olduğu için bazı hatalar ve ablukalarla karşılaşabilirsiniz, ancak yukarıda belirtilen kılavuzu izlerseniz, Exodus Kodi hataları ve düzeltmeleri ele alınır.

Exodus Kodi’nizi çalışır durumda tutmanıza ve akış sorunları olmayan tüm bu exodus Kodi’den kurtulmanıza yardımcı olacaktır..

Bununla birlikte, herhangi bir sorunla karşılaşırsanız yapmayı düşünmeniz gereken birkaç şey vardır:

1. Eklentinizi güncelleyin

Eklenti akışıyla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız veya en son akışları bulamıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek eklentinizi güncelleyin:

 1. Cihazınızda Boot Kodi
  Exodus Kodi'yi Güncelle
 2. Eklentiler menüsüne gidin
  Exodus Kodi Eklentisi Çalışmıyor Güncellemesi
 3. Video Eklentileri sekmesini tıklayın
  Exodus Kodi'yi Güncelle
 4. Listeyi aşağı kaydırın ve Çıkış’a sağ tıklayın > Tıklama Bilgileri > Yeni bir pencere açılacaktır
  Exodus Kodi bilgileri
 5. Güncelle’yi tıklayın ve kaynak veri havuzunu seçin > Bildirimi Bekleyin
  Kodi Güncellemesinde Çıkış

2. Bir VPN kullanın

Exodus Kodi, film ve TV şovlarının akışı için bir eklenti olduğundan, memeli kazıyıcılar web üzerinden çeşitli sağlayıcılar aracılığıyla bağlantılar getirir. Sağlayıcıların çoğunda, yalnızca belirli bölgelerden erişilebilen coğrafi kısıtlı akışlar bulunur.

Kodi kullanıcıları bu bölgelerde değilse bu akışları kullanamazlar. Bu nedenle, coğrafi kısıtlamaları atlamak ve çok sayıda yüksek kaliteli akışa erişmek için bir VPN gereklidir.

Kodi için en iyi VPN’i seçebilir ve gizliliğinizi de koruyarak akış deneyiminizi geliştirmek için yükleyebilirsiniz. Kodi’nin en iyi yanı, VPN eklentileri ve VPN yöneticisi aracılığıyla entegre edilmiş bir VPN bağlantınızın olabilmesidir..

3. Eklenti Önbelleğini Temizle

Eklenti kitaplıkta gösterilmesine rağmen yavaşlıyor veya akış yayınlamıyorsa şu adımları izleyin:

 1. Kodi’yi aç > Eklentiler sekmesini tıklayın
 2. Video eklentilerine git > Çıkış Seçin > Araçlar’ı tıklayın
 3. Şimdi Sağlayıcıları Temizle seçeneğini tıklayın > Evet’i tıklayın
 4. Şimdi Önbelleği Temizle seçeneğini tıklayın > Evet’i tıklayın
  Leia, Krypton ve Jarvis'e F4MTester Kodi eklentisini 5 dakikadan daha az bir sürede yükleme

Orada Önbelleğiniz temizlendi, Kodi’yi yeniden başlatın ve düzgün çalışması gerekir.

Sonuç

Kodi kullanıcılarının birçoğu hala Exodus Kodi eklentisinin geri dönüşünden habersiz olduğu için bu kılavuzun insanlar için yararlı olacağına inanıyorum. Kurulum kılavuzunun bağlantısı yukarıda verilmiştir, bu nedenle Kodi’ye Exodus’u nasıl kuracağınız konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Grafik kartınızı ve diğer çevre birimlerinizi güncellemenizi öneren çevrimiçi bloglar bulacaksınız, ancak bana bu konuda yardımcı olmadığını düşünün. Bunların eklenti ile ilgisi yoktur, bu yüzden onlar için düşmeyin.

Daha önce kullanmadıysanız bu Kodi eklentisini denediğinizden emin olun. Bu eklentiyi kesinlikle seveceksiniz çünkü bu eklentiye saygı duyulmasının ve popüler olmasının bir nedeni var..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me