Hala FireStick’te YouTube izleyip izleyemeyeceğinizi merak ediyor musunuz??

Hayır! O günler çoktan gitti.

Google ve Amazon bir rekabete girdiklerinden beri, çevrimiçi yayıncılar için işler oldukça zorlaştı. Bu kan davasının bir sonucu olarak, google YouTube uygulamasını Amazon firestick apps mağazasından indirdi..

Uyarı: Firestick için vpn kullanmadan herhangi bir uygulama kullanmayın.

FireStick’te YouTube İzleyebilir miyim?

Google ve Amazon’un yüz yüze gelmesi planlandı ve geçen yıl Google, uygulamalarını YouTube uygulaması gibi Amazon mağazasından çekmeye başladığında rekabet acılaştı.

Amazon’un Google’ın ürünlerini satmayı reddetmesi ve Chromecast uygulaması olarak Amazon Prime Video’yu içermesi, sektördeki zorbalar arasındaki bu sahtekarlığın arkasındaki gerçek neden gibi görünüyor.

Amazon şüphesiz pazardan keskin bir hançer gibi kesiliyor ve bu da Google’ın varlığına ve gelirlerine zarar verdi. Google kullanıcıları düşmeye başlarken Amazon’un pazar payı büyümeye başladı.

Bu endişeler Google’ı bazı büyük adımlar atmaya yöneltti ve bu yüzden Google, Amazon’un stratejilerine karşı koymaya başladı. Google, Amazon çevrimiçi mağazalarını sallamak için Alışveriş eylemlerinde bazı doğaçlamalar yaptı. İkinci olarak, oyunlarını ve uygulama geliştiricilerinin Google haritalarını entegre ederek uygulama özelliklerini geliştirmelerine olanak tanıyan haritalarını doğaçlama yaptı.

Her şeyden önce, büyük darbe Google’ın sahip olduğu uygulamaları Amazon mağazasından kaldırmaktı ve bu hareketi büyük bir darbe olarak adlandırıyorum çünkü jailbreak olmadan YouTube’u izlemek için YouTube’u tercih eden Amazon kullanıcılarını salladı.

Fire TV’de YouTube için Sık Sorulan Sorular

FireStick ve FireTV kullanıcıları tarafından en sık sorulan sorulardan bazıları:

YouTube TV’yi hangi cihazlarda izleyebilirsiniz

YouTube TV, Bilgisayar, mobil cihazlar, Tabletler ve Akıllı TV’lerde izlenebilir. YouTube TV’ye erişilebilecek tüm cihazların spesifik bir dökümünü burada bulabilirsiniz:

 1. Chromecast’in
 2. iPhone ve iPad
 3. Akıllı Telefonlar (Android Cep Telefonları) ve Tabletler
 4. Android TV
 5. Apple TV için AirPlay
 6. Xbox
 7. Samsung Akıllı TV
 8. LG Akıllı TV
 9. Roku

FireStick’e yayınlayabilir miyim

Evet, YouTube tarafından Google tarafından uygulanan kısıtlamaları FireStick’te kolayca yayınlayabilirsiniz. Ancak, YouTube’u FireStick’te yayınlamak artık eskisi gibi değil çünkü Google YouTube’u Amazon mağazasından kaldırdığında, Silk tarayıcı FireStick’te YouTube’u yayınlamak için alternatif bir araç olarak tanıtıldı.

En iyi şey, YouTube’u FireStick’te herhangi bir iPhone veya Android cihazdan yayınlamanın artık daha kolay hale gelmesidir.

Google neden YouTube uygulamasını Amazon uygulama mağazasından kaldırdı?

Amazon, Amazon Prime Video’yu Chromecast uygulaması olarak sunma teklifini reddettiği için Google, YouTube uygulamasını Amazon uygulama mağazasından kaldırdı. Amazon ayrıca, bu dolandırıcılığı daha fazla körükleyen Google Ürünlerinin satışını uzatmayı da reddetti.

Bir misilleme hamlesi olarak Google, video akışı uygulamasını Amazon uygulama mağazasından kaldırdı ve binlerce kullanıcıyı haksız bıraktı.

Amazon’un iş modeli Google’ın istediği gibi çalışmaz, belki de bu iki endüstri devi ortak bir zemin bulamadı. Amazon, Apple TV uygulamasını, yalnızca sınırlı miktarda satacağı iş modeline bağlı kalarak başlattı. Amazon kimseye özel bir avantaj sağlamaz.

Amazon FireStick’e YouTube TV Nasıl Kurulur

 1. FireStick cihazınızı TV’nize takın.
 2. “Ayarlar” menüsüne gidin.
 3. “Cihaz” ı tıklayın.firestick ve fire tv hakkında youtube
 4. “Geliştirici Seçenekleri” ni tıklayın.firestick'e youtube nasıl kurulur
 5. Unknown Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamalar’ı AÇIN.Fire TV'de Youtube nasıl izlenir
 6. Şimdi arama menüsüne gidip “Downloader” ı arayarak “Downloader” uygulamasını indirin. Uygulamayı indirdikten sonra yükleyin.amazon firestick youtube nasıl alınır
 7. FireStick’inize zaten cihazınızda yüklü herhangi bir YouTube uygulaması sürümü yüklüyse kaldırın.
 8. Downloader uygulamasını açın ve adres çubuğuna şu URL adresini yazın: https://smartyoutubetv.github.io > Git’i tıklayın.firestick üzerinde youtube çalışmıyor hata sorunları
 9. Uygulama indirildikten sonra İndirilenler’e gidin ve indirilen bağlantıyı açın > “Kararlı sürüm” ü tıklayın > Dosya indirilinceye kadar bekleyin.akıllı youtube github io
 10. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, Yüklemek > Sistem uygulamayı yüklemek için izin istediğinde, Yüklemek.firestick'te akıllı youtube tv
 11. Yükleme tamamlandıktan sonra Aç’ı tıklatın..firestick üzerinde youtube indir
 12. Orada FireStick veya FireTV’nize indirilen YouTube uygulaması var (Hangi cihazı kullanıyor olursanız olun).

Ne yapmalı? YouTube TV Fire Stick’i yükledikten sonra

YouTube uygulamasını FireStick’e yükledikten sonra, daha iyi işlevsellik için yapılandırmanız gerekir. FireStick’teki YouTube uygulamasını hızlı bir şekilde yapılandırmak için şu adımları izleyin:

YouTube uygulamasını açın. 4 farklı seçenek göreceksiniz:

 1. 720p
 2. 1080p
 3. 4K: MiTV ve Diğerleri
 4. 4K: Alt sürüm

Mevcut seçeneklerden birini seçin 720p.

youtube sürümü 4k firestick üzerinde

 1. Şimdi Yaya Geçidi Proje Hizmetini kurmanız gerekecek. Bu hizmet zaten yüklenmediyse şu hatayı görebilirsiniz:yaya geçidi proje hizmeti bulunamadı
 2. Yaya Geçidi Al’ı tıklayın > Yükle’yi tıklayın.xwalkcorelibrary
 3. Uygulama yüklendikten sonra Bitti’yi tıklayın.
 4. Artık FireStick ve FireTV cihazınızdaki YouTube uygulamasını kolayca kullanabilirsiniz.

FireStick’te YouTube TV İzlemenin En İyi / En Kolay Yolu

Bir naysayer olsaydım, YouTube TV’yi atlamanızı ve çevrimiçi olarak YouTube’a göz atmanızı ve video izlemenizi tavsiye ederdim.

Ama neden cebinde bir saldırı olduğunda kötümser olun!

Yukarıda açıklanan kurulum prosedürü sizin için karmaşık görünüyorsa, Mozilla Firefox üzerinden ve Firestick’te bir VPN ile FireStick’te YouTube’u izlemenin en iyi ve en kolay yolunu deneyebilirsiniz.

Bu doğru!

Mozilla yakın zamanda FireStick’te Firefox’ta YouTube TV’ye erişmede kolaylık sağlama yeteneğine sahip güncellenmiş bir Firefox sürümü başlattı. Mozilla Firefox’un bu sürümü, Amazon uygulama mağazasından herhangi bir sorun olmadan doğrudan indirilebilir ve yüklenebilir.

Mozilla Firefox’un bu sürümünde, kullanıcıların sadece tıklayarak YouTube’a gitmesine izin veren özel bir yer imi var. Bu özellik Amazon FireStick kullanıcılarının ve YouTube severlerin hayatını gerçekten kolaylaştırdı.

Bu kolay değil?

Sonuç

Bu tür rekabetlerde, hizmetlerin son kullanıcıları nihai kayıpla karşı karşıyadır. Bu iki devin birbirlerine karşı bu kadar ileri gitmeseydi hiçbir değişiklik veya geçici çözüm istenmezdi. Artık kullanıcılar YouTube TV’yi yüklemek için APK dosyalarını indirmeye güvenmek zorunda.

Google, uygulama mağazasının YouTube TV formunu çıkarmanın Amazon kullanıcılarını cesaretlendireceğini düşünürdü, ancak Google’ın unuttuğu bir şey, tıkınırcayı izleyenlerin ve çevrimiçi yayıncıların firestick’teki kodi gibi her şey için her zaman bir saldırı bulmasıdır..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me