Khabib Nurmagomedov, bir şampiyon olmasına ve sektörün büyük bir ismine rağmen, Conor McGregor’a kıyasla dünyadaki birçok insan tarafından çok iyi bilinmemektedir. Ancak McGregor ve Khabib’e karşı geçen ay ilan edildiğinden, insanlar Kartal’ın gerçekte kim olduğunu görmek için Khabib Nurmagomedov hakkında daha fazla arama yapmaya başladı. Bu, görüntüleme başına en ucuz ödeme seçeneğini aramak için birçok hayranı artırdı.

Khabib Nurmagomedov hakkında en ilginç gerçeklerden bazılarını size bildirme özgürlüğünü aldık.

1. Kaba Çocukluk

KABA-ÇOCUKLUK --- Khabib-baba

Khabib Nurmagomedov, hem coğrafi hem de politik açıdan son derece sert ve sert bir ortamda doğdu ve büyüdü. Terör ve yoksulluğun kurbanı olan Rusya yakınlarında bir yer olan Dağıstan’ın soğuk ve sert dağlarında doğdu..KABA-ÇOCUKLUK

Babası Khabib Nurmagomedov kendisi bir Sambo şampiyonu, Dövüş sanatçısı ve serbest stil güreşçisiydi. Khabib’in kendisini eğittiği kendi spor salonu ve eğitim tesisi vardı.

2. O iyi dekore edilmiş bir atlet

Khabib sadece UFC sekizgenini başarmakla kalmadı, aynı zamanda bunları da fethetti:

  1. Dünya sambo şampiyonasında iki kez altın madalya kazandı.
  2. Rus ulusal Sambo şampiyonalarında iki kez altın madalya kazandı.
  3. Kuzey Amerika’da iki No-Gi Grappling Turnuvası kazandı
  4. Ordu Avrupa Şampiyonası Birincisi
  5. Avrupa Pankrasyon Şampiyonu

Khabib’in katıldığı her spor dalında muzaffer olma geçmişi var ve onu gerçek bir savaşçı yapan da bu.

3. UFC 219 dövüş gününde baba oldu

OLDU-BABA

UFC 219 gecesi sadece UFC kariyerinin değil, aynı zamanda kişisel hayatının belirleyici bir anıydı. UFC 219’da Barboza’yı yenerek kariyerinde büyük bir sıçrama gerçekleştirdi ve aynı gece maçından sadece birkaç saat önce baba oldu.

  2 Farklı Yöntem Kullanarak Kodi'ye VPN Nasıl Yüklenir [2023]

İronik, duyguları ve orada olmadığı için pişman olup olmadığı ve soğuk tepkisi olan aile olduğunu sorduğunda çok rahat davrandığını görmekti..

4. Tek bir raundu asla kaybetmedim

Asla-KAYIP-A-YUVARLAK

Evet! Khabib Nurmagomedov’un sadece tek bir turu kaybetmediği her dövüşü kazanmakla kalmayıp doğruladığı doğrudur. Onu diğer savaşçılardan ayıran şey budur ve bu yüzden 26-0 kazanan çizgisi çok özel.

Bu, Conor McGregor’un göz önünde bulundurması gereken ilginç bir gerçektir, çünkü Khabib, onu hiçbir şeyin durdurmasına izin vermeyen kararlı bir savaşçıdır..

5. Rusya’nın en popüler atletlerinden biri

Sharapova-Insta

Khabib’in “İrlanda 6 milyon, Rusya 1250 milyon” başlıklı savaş sonrası UFC 205 maç sonrası maçında anavatanını İrlanda’ya (McGregor) övdüğü zamanı hatırlayabilirsiniz. Khabib, bir coğrafya için gerçek değil ama onun arkasındaki insan sayısını anlatıyordu.

khabib-Insta

Khabib, bu sporda Rus halkı için ulusal bir kahramandır ve nereye giderse gitsin, Ruslar onu desteklemek için oradadır. Dünyaca ünlü bir Rus atletini düşündüğümüzde aklımızda çıkan bir başka harika isim, birçok aşamada tenis yıldızı ve şampiyonu olan Maria Sharapova. Khabib Nurmagomedov’un hayranlarının sayısı, sosyal medyadaki popülaritesinin çok gerisinde kaldı. Şu anda Khabib Nurmagomedov’un Rusya’daki en popüler atlet olduğunu söyleyebiliriz.

6. Sıradaki rakipler Barbosa ve RDA’nın sadece iki zirvesiyle karşı karşıya

YÜZLÜ-SADECE-İKİ TOP-SPORCULAR-2

UFC’deki Khabib Nurmagomedov’un kariyerini analiz ederken dikkat edilmesi gereken bir şey, kariyeri boyunca sadece iki büyük isme karşı rekabet ettiği.

YÜZLÜ-SADECE-İKİ TOP-SPORCULAR - khabibn-barboza-Ufc-219

UFC 219’da Edson Barboza ve Rafael dos Anjos, Khabib’in rakipleri listesinde sert rakipler olarak adlandırılabilecek tek önemli isim. Ancak, Conor McGregor bu savaşçıların çok üzerinde bir şey olacak. Conor McGregor, kendine özgü bir dövüş stiline sahip bir tiran. Bu kesinlikle tüm kariyerinin Khabib Nurmagomedov için en zorlu rakip olacak.

  Tembel Kodi Repo - Leia, Kripton, Jarvis, Firestick Nasıl Kurulur

7. İki yıl aradan sonra yaralanmalardan döndü

NEREDEYSE-EMEKLİ

Khabib bu sporu seviyor ve bu halkanın içindeki ve dışındaki kararlılığıyla görülebilir. Bununla birlikte, birçok insanın farkında olmadığı bir şey, Khabib’in iki yıldır UFC’den uzak olmasıydı; Nisan 2014 – Nisan 2016. Aldığı iki yıllık ara, eğitimler sırasında maruz kaldığı sürekli kariyer tehdidi nedeniyle.

Kaynaklara göre, bir noktada neredeyse vazgeçti ve UFC’den emekli olmaya karar verdi, ancak babası sekizgene geri dönmesinin nedeni.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me