do-i-ihtiyaç-vpn-için-kodi

Çoğu zaman, ‘Kodi için VPN’ye ihtiyacım var mı?’ Cevabım her zaman “Evet”, Kodi’de akış yaparken bir VPN kullanmalısınız.

Bu, Kodi’nin VPN olmadan çalışmadığı anlamına gelmez. Bu sadece bir çok şeyin ne yayınladığınıza bağlı olduğu anlamına gelir.

Örneğin, Kodi kullanıcılarının% 70’i ücretsiz içerik akışı yapıyor çok fazla para için uygun olan.

Ancak, ücretsiz içeriği izlemek size sorun çıkarabileceğinden, Kodi için en iyi VPN’i kullanmak, çevrimiçi etkinliğinizi İSS’lerden ve Devlet’ten gizlemenin kanıtlanmış bir yoludur.

Bunu akılda tutmak için Kodi ile bir VPN’e ihtiyaç duymanızın 7 iyi nedenini tartıştım..

VPN nedir?

VPN (Sanal Özel Ağ), tüm verilerinizi internet üzerinden akan bir tünelde şifreli tutan bir çevrimiçi gizlilik aracı veya yazılımıdır.

Bir VPN’ye bağlandıktan sonra, tüm verileriniz İSS’ler, bilgisayar korsanları, Hükümet ve tüm yabancılara anonim kalır.

Her şey IP adresinizle başlar. Bir VPN IP adresinizi tamamen gizler ve size sunucularından birinden bir IP adresi atar.

Bir kerede aynı IP’yi kullanan binlerce kullanıcı var. Dolayısıyla, çevrimiçi olarak ne yaptığınızı takip etmek imkansızdır, bu da teknik olarak kesmek.

Kodi için bir VPN’e İhtiyacınız Olan 7 Neden

Sebep # 1 Akışınızı Özel Tutuyor

isimsiz-akışlıDaha önce söylediğim gibi Kodi, bağımsız geliştiriciler tarafından oluşturulan üçüncü taraf eklentileriyle ücretsiz Filmler, TV Şovları, Canlı TV ve Canlı Spor yayınlamanıza yardımcı olur.

Şimdi, herhangi bir ücretsiz içerik izlerseniz, İnternet Servis Sağlayıcınızın ne yapacağını düşünüyorsunuz? Tabii ki size uyarı mektupları gönderecek.

Kodi akışınızı gizli tutmak için bir VPN’e ihtiyacınız olacaktır. Bir VPN yükleyip Kodi’yi kullandıktan sonra, daha önce yayınlandığı gibi yayınlanır, ancak bu sefer sadece özel.

Sebep # 2 Çevrimiçi Ne Yaparsanız Anonim Olun

isimsiz-çevrimiçiKodi’de ücretsiz akış yapıyorsanız, bunu tam bir anonimlik ile yapın. İnternet’e göz atıyorsanız, bunu tamamen gizlilikle yapın.

Kısacası, neden internet üzerinden ne yaptığınızı bilen var? Doğru! Çevrimiçi gizliliğinizin kontrolünü elinize alın ve internet üzerinden tamamen anonim kalın.

İster cep telefonunuz, ister bilgisayar veya oyun konsolunuz olsun, VPN sizi ele geçirir. Surfshark VPN’in tüm cihazlar ve platformlar için uygulamaları vardır.

Sebep # 3 Canlı TV Engellemeyi kaldır

Engel kaldırma-addonsFilmler ve TV şovlarını yayınlayan Kodi eklentileri var ve daha sonra dünyanın dört bir yanından Canlı TV kanallarını yayınlayan Canlı TV eklentileri var.

Bu kanalların görüntülenmesi ücretsiz olmasına rağmen, coğrafi olarak sınırlandırılmıştır. Örneğin, İspanya’dan kanallara erişmek istiyorsanız ve ABD’de bulunuyorsanız, yayın yapamazsınız.

Bunun için bir VPN’e ihtiyacınız olacak. Bir İspanya sunucusuna bağlanarak, o kanalı görüntülemek için size erişim izni verilir. Akış yapmak istediğiniz her ülke kanalı için de aynı şey geçerli.

Sebep # 4 Daha İyi Akış Hızının Keyfini Çıkarın

hızlı hızVPN’lerin internet hızınızı yavaşlattığı artık yaygın bir bilgidir. Ama neden hızlı akışta yardımcı olduğunu söylüyorum?

Mesele şu ki, ücretsiz içerik yayınladığınızda, İSS’niz hızınızı kısar, böylece tamponlama sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Ancak bir VPN kullanıyorsanız, internet etkinliğinizi İSS’nizden gizleyebilirsiniz. Herhangi bir içeriği izleyip izlemediğinizi, ücretsiz olup olmadığını bilmezler.

Ne izlediğinizi bilmiyorlarsa, hızınızı azaltamazlar.

Sebep # 5 Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Koruma

koruma-den-zararlı yazılımÜçüncü taraf eklentiyi yüklemek için çok derin olduğunuzdan, bu eklentilerle yüklenebilecek olası bir kötü amaçlı yazılım veya virüs olduğunu neredeyse unutuyorsunuz.

Bu kötü amaçlı yazılım sisteminize girdiğinde, tüm bilgileriniz tehlikeye girer.

Kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmanın en iyi yolu bir VPN almaktır. VPN, eklenti biçiminde olsun, herhangi bir kötü amaçlı yazılımın sisteminize girmesine izin vermez.

Sebep # 6 Hackerlara Karşı Koruma

Koruma-den-hackerÜçüncü taraf bir uygulama yüklediğinizde, sisteminiz saldırıya karşı savunmasız hale gelir. Herhangi bir hacker için ilk silah, şüpheli şeyleri tıklamaya veya indirmeye sizi aldatarak sisteminizin veya cihazınızın içine girmektir.

Sisteminizi ele geçirdiğinde, verileriniz tehlikeye girer ve kişisel bilgileriniz, bankacılık bilgileriniz ve daha fazlası.

Bilgisayar korsanlarını önlemek için tekrar bir VPN’e ihtiyacınız olacak. Bir VPN, yetenekli bir hacker için bile nüfuz etmesi imkansız bir güvenlik duvarı oluşturacaktır..

Sebep # 7 Yasal Uyarılardan Kaçının

önlemek yasal-bildirimlerKodi’yi resmi Kodi eklentileriyle birlikte kullanıyorsanız, yasal konular hakkında endişelenmemelisiniz. Ancak, üçüncü taraf Kodi eklentileri kullanan Kodi kullanıcıları yasal sorunlarla karşılaşabilir.

Üçüncü taraf Kodi eklentilerinin çoğu, aksi takdirde bir maliyetle kullanılabilen ücretsiz içerik sağlar, bu yüzden bunları kullanmak önemli bir risktir.

ABD’de çok sayıda Kodi kullanıcısı tutulurken, bazıları yasal uyarı aldı. Bunlardan kaçınmak için bir VPN alın ve onunla bitirin.

Kodi ile ücretsiz bir VPN kullanmak güvenli mi??

Ücretsiz VPN’ler her yerde. Herkes en iyi güvenliğe sahip olduğunu iddia ediyor ve her eklentinin engellemesini kaldırdığını iddia ediyor, ancak bu doğru değil.

Ücretsiz VPN ile ilgili sorun, günlükleri tutmaları ve verilerinizi para alışverişi için üçüncü taraflara satmalarıdır.

Kodi’yi kullanırken ve kısıtlanmış içeriğin engellemesini kaldırmaya çalışırken, üst düzey güvenlik özelliklerine sahip ve günlüklerinizi saklamayan Kodi için ücretsiz bir VPN’e ihtiyacınız olacak.

Tüm güvenlik ve akış gereksinimlerinizi karşılayan bir VPN kullanmanız önerilir. Mevcut ücretsiz VPN sağlayıcılarının bazıları bile sınırlı özelliklere sahip ücretsiz bir plana sahip ücretli VPN sağlayıcılarıdır.

Diğer ücretsiz VPN sağlayıcıları ne pahasına olursa olsun güvenilir değildir. Günlükleri tutar, IP adresleri ve DNS sızıntısı sorunları vardır ve kısıtlanmış içeriğe erişemezler.

Ayrıca medya oynatıcınızı veya TV kutunuzu yavaşlatabilir ve sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Ayrıca, Kodi’yi ücretsiz bir VPN eklentisi yüklü olarak kullanamazsınız ve her zaman arka planda çalıştırmanız gerekir.

Medya yürütücünüzde bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz, çünkü gecikmeye veya çökmeye başlayabilir.

Önemli Çıkarımlar

Daha önce hiç olmadığı gibi bir VPN’e artan bir ihtiyaç var. Siber güvenlik suçları olağanüstü derecede arttı, bu yüzden çevrimiçi kimliğinizi korumak çok önemli hale geldi.

Kodi kullanmak veya içeriğini akış olarak almak genellikle VPN gerektirmez, ancak çevrimiçi olarak korunmak ve IP adresinizi gizli tutmak istiyorsanız bir VPN’ye ihtiyacınız olacaktır.

VPN, internet trafiğinizi şifrelenmiş bir tünelde gizli tutar ve İSS’lerin, Hacker’ların ve Hükümetin gözünden korunmaya devam eder.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me