Kodi Kullanıcıları Net Tarafsızlık Kuralı Neden Geri Dönüyor?

Güncelleme: Net Tarafsızlık azaldı! Tekrar ediyorum, Net Tarafsızlık azaldı!


FCC hepimizin korktuğu şeyi yaptı, Kodi kullanıcıları için Net Neutrality’yi iptal ettiler ve bunun yürek parçalayıcı olduğunu biliyoruz. Bununla ilgili spekülasyonlar daha fazla yoğunluk kazandı ve tüm çevrimiçi gurular farklı forumlara fikirlerini aktarmaya başladı. Ücretsiz internet yaşı, eşit bant genişliği dağılımı ve sınırsız erişim sona erdi. İSS’lerin gözünde kullanıcılar artık eşit değil. Çevrimiçi bir sosyal bölünmedir, kendi başına.

Bu karara karşı çevrimiçi olarak görülen tüm öfkeye rağmen, kimse bunun olacağını hayal etmiyordu. Bu, birçok çevrimiçi topluluğu ve kodi kullanıcısını etkiledi. Tüm bu fiyaskoların büyük kurbanları küçük çevrimiçi işletmeler ve kodi akışı meraklıları. Bildiğimiz bir şey, Kodi kullanıcıları için ciddi bir darbe olduğu. Kodi kullanıcılarının akış bant genişlikleri, gizliliği ve güvenliği tehlikede. İSS’ler artık tercih edilen müşteriler için bant genişliğini azaltacakken, diğerleri acı çekiyor olacak.

Kodi kullanıcıları Kodi için bir VPN kullanmak zorunda kalacaklar, çünkü artık bir seçenek değil, bir ihtiyaç. Çünkü konumunuzu gizler ve Kodi akışlarına daha iyi bant genişliği ile erişmenizi sağlar. Kısıtlı akışlara da erişebileceksiniz.

2017 Yılında Net Tarafsızlık Kodi Trend

net tarafsızlık

Net Tarafsızlığı Kaldırmak, Kodi kullanıcılarını çevrimiçi akış için ödeme yapmak zorunda kalacakları için doğrudan etkileyecektir. Hızlı ve ücretsiz çevrimiçi akış denklemin dışına çıkacak ve kullanıcıların gizliliği tehlikede olacaktır. İSS’ler Kodi kullanıcılarının erişimini hiçbir nedenle sınırlandıramayacak veya belirli içerik sitelerine abone oldukları için fazla ücretlendirebilecek. Olabilecek en kötü şey, Kodi kullanıcılarının akışlara erişmesinin engellenebilmesidir.

Net tarafsızlığı kaldırmaya yönelik oylama 14 Aralık 2017’de FCC üyeleri arasında yapılacak. Buna karşı öfke dünya çapında yayıldı ve tüm netizenler buna karşı konuştu. Ancak, bu planın ileri sürülmesinde komitenin duruşunu değiştirmede başarılı olmamıştır..

Ne kadar analiz ettiğiniz önemli değil, bu planın sadece birkaç sonucunu listeleyebiliriz. Etkilerinin kesin yoğunluğu henüz analiz edilemez. Bildiğimiz bir şey, sadece kullanıcıları değil, aynı zamanda küçük veya gelişmekte olan kuruluşları da etkileyeceğidir..

Pai net tarafsızlığa karşı bir hamle yaparsa, internetin değişmesinin dört yolu olurdu:

Ücretsiz Veri Planları

Geniş bant sağlayıcıları, tüketicilerin belirli içeriklere veri sınırlarına saymadan erişmelerine izin verir. Örneğin, Verizon tüketicilerinin bazı NFL oyunlarını veri ücretleri ile yayınlamasına izin verilir.

Ücretsiz veri planları, düşük gelirli tüketiciler arasında ücretsiz içeriğin daha fazlasını görecekleri için popüler bir fikir gibi görünse de, eski FCC Başkanı Tom Wheeler’ın argüman koyduğu gibi, küçük içerik oluşturucuların dikkat çekmesini zorlaştıracak.

Kodi kullanıcıları ise, Kodi’de bulunan her içeriği görüntülemede kısıtlamalarla karşılaşmaları gerekebilecek ücretsiz içeriğin kullanıcılarıdır. Netflix ve HBO gibi İnternet şirketleri, daha yüksek internet hızları için büyük miktarda para ödeyecekken, Kodi kullanıcıları daha düşük internet hızlarında akış yapmak zorunda kalacaklar.

İnternet Hızlı Şeritleri

Geniş bant şirketleri, daha yüksek bir miktar ödeyen şirketlere daha hızlı internet hızları sağlama gücüne sahip olurken, karşılayamayan şirketler için internet hızlarını yavaşlatacak.

Netflix gibi video akışı devlerinin güçlü indirme hızları sağlamak için büyük paralar ödemek zorunda kaldığı ücretli önceliklendirme olarak bilinir.

Küçük Şirketler İçin Zorlukların Artması

Net tarafsızlığı bırakmak Google, Verizon ve Comcast gibi baskın şirketleri destekleyecektir. Sonuç olarak, yüzlerce yatırımcı ve girişimci Pai’ye bir mektup yazdı ve teklifinin endüstri üzerindeki zararları konusunda ona tavsiyede bulundu.

Mektup, net tarafsızlık kuralı olmadan, internet sağlayıcılarının endüstrinin kazananlarını ve kaybedenlerini seçme gücüne sahip olacağı sorununu ele alıyor. İSS’ler daha sonra ücretli içerik için ödeme yapabilen kullanıcıları veya premium kullanıcılarını tercih edecektir. Kodi, ISS’lerin ilgi odağı olmaya devam edecek üçüncü taraf eklentiler sunar. Sonuç, Kodi kullanıcıları tarafından sınırlı içerik kullanımına yol açacaktır.

Telekom Şirketleri İçin Yeni Düzenleme

Geniş bant şirketleri artık FCC tarafından kontrol edilmeyecek, ancak telekomünikasyon şirketlerini düzenleme konusunda güveni olmayan Federal Ticaret Komisyonu FTC tarafından kontrol edilecektir..

Eleştirmenler, FTC’nin kurallarda değişiklik yapma yetkisine sahip olmadığını, ne büyük miktarda veri işleme kapasitesine sahip olduğunu belirtti..

Bir VPN Kodi’de Net Tarafsızlığa Ulaşabilir mi??

Şu anda her Kodi kullanıcısının bu gelişmekte olan senaryoda öfkeli olduğu açıktır. Her kullanıcı net tarafsızlığın nasıl atlanacağından endişe duyuyor.

Çevrimiçi akış sırasında gizliliğinizi korumak için her zaman Kodi VPN hizmeti kullanmanızı öneririz. Bununla birlikte, net nötrlüğü kaldırmak durumunda VPN kullanımı sadece bir tavsiye değildir, bir ihtiyaç haline gelecektir..

İnsanlar endişeli; VPN net tarafsızlığı aşabilir mi? Evet yapabilir. Net nötr VPN kullanımı IP’nizi gizler ve bu nedenle İSS’niz artık sizi kısıtlayamaz. Bu şekilde net nötr VPN’i geri yüklemek son kurtarıcınız olacak.

Hiçbir DNS sızıntısı ve günlük kaydı, kullanıcı gizliliğini ISS’nizden koruyacak ve Kodi kullanıcısının sorunsuz akış gerçekleştirmesini sağlayacaktır.

VPN Sağlayıcıları
PureVPN Aylık 10.95 $ 2.91

Özel Teklif: 73% İndirim

Siteyi ziyaret et
İncelemeyi Oku
Surfshark Aylık 11,11 ABD doları

Özel Teklif: 83% İndirim

Siteyi ziyaret et
İncelemeyi Oku
CyberGhost Aylık 12,99 ABD doları

% 83 İndirim

Siteyi ziyaret et
İncelemeyi Oku
ExpressVPN Aylık 12,95 $ 8,32

35% İndirim

Siteyi ziyaret et
İncelemeyi Oku

TOR Kullanarak Net Tarafsızlığı Atlama

TOR, web sunucularından anonimlik sağlayan, eşler arası bir ağdır. TOR’u kullanmak size yardımcı olacaktır, eğer hala bir VPN’nin net nötrlükten kurtulabileceğini düşünüyorsanız, TOR’u deneyin. P2p tünel bağlantıları sağlayarak Kodi kullanıcılarına yardımcı olabilir.

Yine de, TOR’un bir kullanıcı için riskli olabileceği bazı boşluklar var.

Tor veya Net Tarafsızlık VPN’leri?

TOR, bir dizi paralel bağlı tünelden bağlandığı için net nötr VPN’den daha iyi anonimlik sağlama avantajına sahiptir. Ancak, VPN farklı bir coğrafi sunucu sağlar ve doğrudan bağlanır. Bu nedenle, DNS sızıntıları en düşük düzeydedir. VPN, sahip olduğu sunucu sayısı ve şifreleme özelliği nedeniyle TOR’dan daha üstün.

Yine de, tüm boşlukları kapatmak istiyorsanız, TOR’u bir VPN ile kullanmak en iyi seçimdir. Daha iyi şifreleme, IP gizliliği, çok sayıda sunucu ve gizlilik koruması; her şey kapsanacak.

Kodi Net Neutrality Reddit Kullanıcı Görüşleri

Tüm bu sıkıntı, tüm dünyada büyük bir tartışma başlattı ve Reddit, sıcak bir tartışma tablosu haline geldi. Bu geri dönüşe karşı lehte ve aleyhte insanlar var. Kullanıcılardan biri bu durumla ilgili görüşünü paylaştı:

Net tarafsızlık

Başka bir kullanıcı çok yasal bir bakış açısı paylaştı:

net tarafsızlık reddit

Bununla birlikte, bu kullanıcı, herkes tarafından tahmin edilen Net Tarafsızlığın etkilerinin doğru olmadığına ve Net Tarafsızlıkla ilgisi olmadığına inanmaktadır..

net tarafsızlık reddit incelemesi

Etkileri henüz ortaya çıkmadı ve o zamana kadar hepimiz parmaklarımızı çaprazladık!

Son düşünceler

Şimdilik FCC, konuyu resmen tartışmaya sokacak net tarafsızlığa karşı bir öneri sunmadı. Ancak bu spekülasyonlara rağmen, FCC net tarafsızlığa karşı bir adım önerdiğinde kimse ne olacağını bilmiyor.

Net tarafsızlık kuralları FCC tarafından terk edildikten sonra Kodi kullanıcıları bir radarda olacaklar. Onların tek umudu, yanlarında olacak yeni düzenlemelerle de tehdit edilen büyük internet şirketlerinin varlığıdır..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map