Kodi’nin çoklu platform desteği, bu yazılımın çevrimiçi flamalar ve kablo kesiciler arasında bu kadar popüler olmasının birçok nedeninden biridir. Bu çok yönlülük, birçok teknoloji meraklısı tarafından takdir edilen bir şeydir, çünkü görmek oldukça nadir bir şeydir. Mac’in sıradışı işletim sisteminin en iyisi olması, şaşırtıcı özellikleri nedeniyle insanlar tarafından tercih ediliyor.

Microsoft Windows’dan sonra Mac, dünyanın en çok kullanılan masaüstü işletim sistemidir. Birçok kullanıcı, çarpıcı GUI’si ve etkileyici işlevleri nedeniyle macOS’u kişisel kullanımları için kullanmayı tercih ediyor. Mac için Kodi, Mac kullanıcılarının sahip olmayı seveceği bir şeydir.

En iyi işletim sistemlerinden birinin, en iyi çevrimiçi akış yazılımlarından biriyle birleştiğini hayal edin; MacOS ve Kodi!

Kulağa hoş geliyor, değil mi?

Gerçekten harika bir deneyim, çünkü işlevleri ve özellikleri nedeniyle Mac OS için Kodi sahip. Mobil ve masaüstü cihazlarının rahatlığını ve ara bağlantısını tercih eden kullanıcılar için daha iyi bir seçenektir. Bir Mac kitabının arayüz ve ekran kalitesi dünya çapında övgüyle karşılanmaktadır ve bu konuda ikinci bir düşünce yoktur. Çevrimiçi yayıncılar, Mac için Kodi uygulamasıyla mümkün olan filmleri ve TV şovlarını HD çözünürlükte izlemeyi tercih ediyor.

İkinci olarak, malwares ve virüsün MacOS’ta hoş karşılanmaması, kullanımını daha büyüleyici kılar. Çevrimiçi akış bazen riskli bir çaba olabilir ve birçok kullanıcı, sonuçlardan dolayı buna katılmaktan kaçınır. Bununla birlikte, Mac kullanıcıları bu tür sorunlar için endişelenmezler çünkü Mac kullanmak için en güvenli işletim sistemlerinden biridir.

Mac hakkında Windows ve Android gibi diğer işletim sistemlerinden ayıran bir başka harika şey de kararlılık. Mac’teki uygulamalar diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi çökmez. Dosya veya uygulama kilitlenmeleri, bir MacOS kullanıcısının tanımadığı bir şeydir ve bu, bu işletim sistemini diğerlerinden daha iyi yapan bir şeydir.

Dolayısıyla, karşılaştırmalı bir ölçekte, Mac OS ile çevrimiçi akış diğerlerinden daha iyi bir seçenek olabilir!

Kodi Mac için güvenli midir??

Aslında! Daha önce de belirtildiği gibi, MacOS’un kendisi, USP’lerinden biri olan hiçbir kötü amaçlı yazılım veya virüsün sisteme girememesi nedeniyle çok güvenlidir. Ayrıca, kullanıcı resmi Kodi eklentilerini kullanıyorsa, diğer işletim sistemi kullanıcılarının aksine herhangi bir virüsün avına düşme riski yoktur..

Kullanıcılar, depolarında casus yazılım ve kötü amaçlı yazılım bulunan üçüncü taraf Kodi eklentilerini seçtiğinde güvenlik sorunları ortaya çıkar. Her üçüncü taraf Kodi eklentisinin deposunda şüpheli bir şey olması gerekmez. Birçok vaka bu şekilde fark edilmedi, ancak son zamanlarda, birkaç Kodi eklentisinin bulaşıcı olduğu bulundu.

Bununla birlikte, Mac’teki güvenlik konusunda endişelenmeden film, spor ve daha fazlasını akış için diğer Kodi eklentilerini kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz..

Mac için Kodi’yi Mac’te kurmak için gereksinimler

Mac OS’de Kodi’yi kurmak için gereksinimler şunlardır:

 1. Kodi, hem x86 hem de X64 işlemcileri destekler. Mac aygıtlarında Kodi tarafından desteklenen x64 (64 bit işlemciler) vardır ve ayarlamaya gerek yoktur..
 2. GPU ve OpenGL 2.0, Kodi’yi çalıştırmak için en az gereksinimdir, Mac cihazları GPU’lar açısından daha iyi özelliklere sahiptir ve bu hiç de sorun olmaz.
 3. Kodi’yi cihazınızda hızlı bir şekilde çalıştırmak için en az 2GB RAM gerekir.
 4. Kodi, kurulum için fazla yer gerektirmez ve depolama alanınızın yalnızca 150mb’sini kaplar.

Mac’te Kodi 18 Leia nasıl kurulabilir

 1. Kodi.tv indirme sayfasına gidin ve Mac OS için Kodi indirme simgesine tıklayın. Yükleyiciyi (64 bit) cihazınıza indirin.
 2. İndirilen dosyayı Mac’inizde indirilenler klasöründen açın.
 3. Şimdi Kodi kurulum dosyasını Uygulamalar klasörüne sürükleyip bırakın > uygulama yüklemesi başlayacak.
 4. Kurulum tamamlandığında Kodi’yi açın. (Büyük olasılıkla, “kimliği bilinmeyen bir geliştiriciye ait olduğu için açılamıyor” şeklinde bir hata alabilirsiniz, bunun nedeni harici uygulamaları yükleme iznini etkinleştirmemenizdir).
  Mac’inizde harici uygulama kullanımını etkinleştirmek için Kodi uygulamasını sağ tıklayın > Aç’ı seçin. Uygulamayı açmanın başka bir yolu daha var, Güvenliği açabilirsiniz & Gizlilik ayarları ve “Şuradan indirilen uygulamalara izin ver:” seçeneğini tıklayın.
 5. İşte bu! Artık Kodi’yi MacOS’ta kullanabilir ve en sevdiğiniz içerikleri şaşırtıcı eklentileri aracılığıyla akışının keyfini çıkarabilirsiniz.

MacOS için en iyi Kodi eklentilerinden bazıları şunlardır:

 1. Tubi TV
 2. Popcornflix
 3. Büyük Yıldız Filmleri
 4. FilmRise
 5. çatırtı
 6. wnbc

Bunlar, Mac için Kodi uygulamasında denemek için en iyi eklentilerden bazılarıdır. Bunlardan bazıları resmi olmayan Kodi eklentileri, diğerleri ise Kodi resmi Eklentileri lisanslıdır.

Mac OS’de Kodi kütüphanesi nasıl kurulur

Mac OS kitaplığınızı meta verilerinizle güncellemek istiyorsanız şu adımları izleyin:

 1. Açık Kodi
 2. Tıklayın filmler
 3. seçmek Dosyalar bölümüne gir
 4. Tıklamak Video Ekle seçenek
 5. Tıklamak Araştır > Şimdi yüklenecek videolarınızı içeren klasörü açın ve Tamam’ı tıklayın
 6. Bir kez daha Tamam’ı tıkladığınızda klasör yüklenir.
 7. Ana menüye dönün ve Filmler bölümünü açın.
 8. Bir pencere açılacaktır > Filmler’i seçtiğinizde içerik kitaplığınıza eklenir.

Sonuç

Şimdiye kadar Kodi for Mac kurulumunun hiç de karmaşık olmadığını kesinlikle anlayacaksınız. Mac kullanıcılarının bazı harika özelliklere sahip olduğu için çevrimiçi akış için Kodi’yi kullanmayı denemelerini öneriyorum. Yukarıda, en son filmleri ve TV şovlarını yayınlamak için kullanabileceğiniz birkaç en iyi Kodi eklentisinden bahsetmiştim, bu yüzden deneyin.

MacOS’taki Kodi, yüksek kaliteli akış yazılımı ve cihazlarını karşılayan bir akış hayranıysanız seveceğiniz bir şeydir. Ben şahsen denedim ve eminim ki denemeye değer. Bununla birlikte, herhangi bir coğrafi kısıtlamayla karşılaşırsanız veya bir eklenti yükleyemiyorsanız, kısıtlamaları atlamak için bir VPN kullanmayı deneyebilirsiniz. Gizliliğinizi korumak için çevrimiçi akış yaparken bir VPN de seçmelisiniz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me