Kodi, Raspberry Pi cihazınıza indirebileceğiniz ücretsiz bir açık kaynaklı yazılımdır ve bununla birlikte filmleri, TV şovlarını, canlı sporları ve kalbinizin istediği her şeyi izleyebilirsiniz. 6 kolay adımda Kodi’yi Raspberry Pi’ye nasıl kuracağınızı bileceksiniz ve Kodi’niz hiçbir zaman çalışmaya başlayacaktır. Kodi’nin kurulum süreci Raspberry Pi First Generation için farklıdır, ahududu Pi üzerine Kodi için en iyi VPN’i kurarken Zomboided depo kullanılarak gerçekleşen biraz zor bir yöntemdir..

Kodi v17.6 için Raspberry Pi’yi kurmak için gerekenler

Kodi’nin Raspberry Pi üzerindeki kurulumuna geçmeden önce, Raspberry Pi’yi kurmak için ihtiyaç duyacağınız şeyleri size söyleyeyim. Raspberry Pi’yi kurmak için aşağıdaki çevre birimleri gereklidir:

1. Raspberry Pi cihazı

Cihazın kendisi olmadan daha fazla ilerleyemeyeceğiniz açıktır. Donanım veya işletim sistemi uyumluluğu ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için güncel bir Raspberry Pi modeli satın aldığınızdan emin olun..

Raspberry Pi kartları büyüdükçe performansları düşmeye başlar. Bu yüzden kullanıcılara panolarını optimize etmelerini veya en yeni Raspberry Pi modelini satın almalarını öneriyorum.

2. Flirc Ahududu Pi durumda

Flirc Raspberry Pi kasası önemli bir ihtiyaç değildir, ancak tıkınırcayı izlemeyi planlıyorsanız sahip olmak iyi bir şeydir. Bu tavsiyenin arkasındaki neden, bir Flirc Raspberry Pi kasasının, anakartın aşırı ısınmasını önleyen yerleşik bir ısı emici ile birlikte gelmesidir..

Birçok kullanıcı aşırı ısınma sorunları bildirmiştir ve bunun nedeni genellikle saatlerce akış yaptığınızda kartın performansı tam olarak kullanılır. Aşırı ısınma birçok donanım sorununa neden olabilir ve bazen kısa devreye neden olabilir.

Flicr kasasını tercih etmenin bir başka nedeni, serin alüminyum gövdesi nedeniyle kartınıza harika bir görünüm vermesidir. Aşırı ısınma sorunları hakkında endişelenmeden tahtayı overlok tutabilirsiniz ve tahtanız da yeni bir görünüm kazanır..

3. Ethernet kablosu

Sadece cihazınızı internete bağlamak için değil, aynı zamanda kesintisiz akış için iyi bant genişliği hızına sahip olmak için yüksek hızlı bir Ethernet kablosuna sahip olmak gerekir..

4. HDMI kablosu

Raspberry Pi cihazınızı TV’nize bağlamak için bir HDMI kablosuna ihtiyacınız olacaktır. Bir HDMI kablosu, gecikmeli bir görsel sağlamadığı için ekran dökümünden daha iyi çalışır.

5. MicroSD hafıza kartı

Raspberry Pi’de medya dosyalarını depolamak için harici bir depolama birimi gereklidir. Birçok kullanıcı, medya dosyalarını çekmek için yeterince hızlı olmayan USB sürücülerini tercih eder ve bazen sistemi yavaşlatır. Mikro SD kart kullanmak her zaman bir USB çubuğundan daha iyi bir seçenektir.

Ancak, Raspberry Pi her mikro SD kartı desteklemez. Pakette Raspberry Pi’nizle birlikte bir mikro SD kart olabilir; kartı iyi kontrol edin çünkü çoğu zaman bu kartlar düşük kalitededir.

Samsung ve Kingston kartların Raspberry Pi cihazlarıyla paketlerde geldiğini görüyorsunuz, bu kadar verimli değil. Sorunsuz çalışma deneyimi sağlamak için SanDisk kartlarını kullanmanız ve en az 16 GB olması daha iyidir..

6. Mikro USB güç adaptörü

Raspberry Pi kartı satın aldığınızda güç adaptörleri pakete dahil değildir, bu yüzden bunları ayrı olarak satın almanız gerekir. Cihazınız tarafından desteklenen yüksek kaliteli bir güç adaptörü satın aldığınızdan emin olun, çünkü bazen Raspberry Pi kartlarıyla birlikte birkaç düşük dereceli güç adaptörü sunan paketler vardır. Bu tür kartlar uzun süre dayanmaz ve voltaj dalgalanmaları durumunda kartınıza zarar verebilir..

6 Adımda Raspberry Pi 1 Üzerine Kodi Kurulumu

 1. Tarayıcınızı açın ve OpenELEC web sitesini ziyaret edin > İndirilenler’i tıklayın > Ahududu yapılarına ilerleyin. Raspberry Pi 1, 2, 3 veya Zero için ayrı yapılar vardır. Raspberry Pi Birinci Nesil derlemesini seçin (Disk görüntü dosyası) > Zip dosyasını cihazınıza indirin.ahududu pi kodi nasıl kurulur
 2. Zip dosyası indirildikten sonra, zip dosyasını cihazınıza çıkarın.
 3. Şimdi çıkarılan dosyayı bir mikro SD karta kopyalamamız gerekiyor ve bunun için önyüklenebilir USB sürücüler oluşturan Rufus adlı bir yazılıma ihtiyacımız var. Dosyayı burada sunulan bağlantıdan indirin.ahududu pi indir
 4. İndirdikten sonra Rufus’u açın > Bilgi gerektiren bir kutu görünecektir > Cihaz seçeneğinden SD kartınızı seçin > Kutuda bulunan Disk görüntüsüne tıklayın.ahududu pi sd kart kodi
 5. Şimdi çıkarılan dosyaya göz atın ve belirli bir dosyayı seçin > Kutudaki Başlat düğmesine basın. Dosya SD karta yazılacak. ahududu pi üzerinde kodi nasıl kurulur
 6. Şimdi SD kartı çıkarın ve tekrar Raspberry Pi cihazınıza takın. Raspberry Pi cihazı açıldıktan sonra otomatik olarak Kodi’ye başlar. Raspberry Pi’de Kodi’nin keyfini çıkarın.

Raspberry Pi 2 üzerine Kodi Kurulumu

Kodi’yi Raspberry Pi 2’ye kurmak için, ilk adım hariç tüm süreç aynı kalacaktır. Tarayıcınızı açın ve OpenELEC web sitesini ziyaret edin > Tıklayın üstte bulunan İndir sekmesinde > Aşağı kaydır Raspberry Pi inşa ediyor > Şimdi Raspberry Pi 2’yi (Disk görüntü dosyası) seçin ve zip dosyasını cihazınıza indirin > şimdi 2. adıma geçin Raspberry Pi Birinci Nesil için tarif edildiği gibi yukarıda belirtilen kılavuzlardan.

ahududu pi 2 kodi nasıl kurulur

Raspberry Pi 3 Üzerine Kodi Krypton v17.6 Kurulumu

 1. OSMC Raspberry Pi Installer’ın en son sürümünü resmi web sitelerinden indirin, yani https://osmc.tv/download/.ahududu pi 3 kodi nasıl kurulur
 2. Kodi’yi yüklemek için SD Kartı takın ve OSMC Yükleyicisini çalıştırın.ahududu pi 3 üzerinde kodi nasıl kurulur
 3. Tercih ettiğiniz dili seçin > Dil kutusunun altındaki açılır listeden Raspberry Pi 2/3’ü seçin.ahududu pi 3 kodi eklemek nasıl
 4. Şimdi kurmak istediğiniz yapının sürümünü seçin > En iyi seçim, daha iyi çalıştığı için en son derleme sürümünü seçmektir.kodi için osmc kurulumu
 5. Şimdi depolama ortamı olarak SD kartı seçin.ahududu pi 3 üzerinde kodi 17.6 için kurulum seçenekleri
 6. Bir Ethernet kablosu kullanıyorsanız Kablolu Bağlantı’yı seçin veya bir Wi-Fi bağlantısı kullanıyorsanız Kablosuz’u seçin..ahududu pi 3 üzerinde kodi 17.6 için kurulum kılavuzu
 7. Belirtilen depolama yolunun doğru olduğundan emin olun.ahududu pi 3 üzerinde kodi 17.6 için adımlar
 8. Lisans sözleşmesinin feragatnamesini işaretleyin ve indirme işlemi başlayacaktır.indir ahududu pi 3 kodi 17.6 kripton
 9. Kurulum tamamlanır tamamlanmaz, SD kartınıza OSMC kurulacaktır.ahududu pi 3 üzerinde kodi jarvis indir
 10. OSMC SD kartınıza takıldıktan sonra, bu SD kartı Raspberry Pi’nizde kullanabilirsiniz.Raspberry Pi'nizdeki SD kart
 11. SD kartınızı Ahududu cihazınıza takın ve tüm çevre birimlerini ilgili bağlantı noktalarına bağlayın.SD kartınızı Ahududu cihazınıza takın ve tüm çevre birimlerini bağlayın
 12. Sistem açılır ve kurulum tamamlanır.

Sistem açılır ve kurulum tamamlanır

9 Adımda Raspbian’da Kodi Kurulumu

Raspbian, Raspberry Pi cihazı için ücretsiz bir işletim yazılımıdır. Raspberry Pi için önde gelen işletim sistemidir ve en yaygın olarak cihaz için kullanılır.

 1. Raspbian Jesse’yi Raspberry Pi web sitesine yükleyin ve kurulduktan sonra Raspbian’ı açın.
 2. Menüye Git > Tercihler > Raspberry Pi Yapılandırması’na tıklayın.
 3. Dosya Sistemini Genişlet’e tıklayın.
 4. Şimdi Performans sekmesine tıklayın. Raspberry Pi 1’iniz varsa, 128 GPU Belleğini seçmeniz gerekirken, Raspberry Pi 2 ve 3 için 256 GPU Belleği seçebilirsiniz. EVET Yeniden Başlatma için.
 5. Şimdi Kodi’yi Raspbian’a kurmamız gerekiyor. Bunun için internet Wi-Fi veya Ethernet’e bağlı olduğunuzdan emin olmanız gerekir.
 6. Üstte bulunan Terminal simgesine tıklayın > Şimdi ‘sudo apt-get update’ dosyasını tam olarak kopyalayın ve Terminal’e yapıştırın > Enter’a bas > Kodi’nin yüklenmesi birkaç dakika sürecek.
 7. Yükleme tamamlandığında, ‘sudo apt-get install kodi’yi tam olarak kopyalayın > Enter’a bas.
 8. tip Y Terminal’deki kuruluma devam etmenizi isterse > Enter’a bas.
 9. Şimdi Menüye Git > Ses ve Görüntü > Kodi Medya Merkezi > Kodi’yi kullanmakta fayda var, tadını çıkarın!

Raspberry Pi VPN Kodi Krypton Sürüm 17.6 Kurulumu

Raspberry Pi VPN’yi kurmak yeni başlayanlar için parkta bir yürüyüş değil, ancak 8 adımda Raspberry Pi VPN’yi Kodi Krypton Sürüm 17’ye nasıl kurabileceğiniz hakkında ayrıntılı olarak tartışacağız. Raspberry Pi VPN’yi Kodi’ye yüklemeye başlamadan önce, herhangi bir hizmetle bir Raspberry Pi VPN hesabı oluşturmanız ve ardından aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

 1. Bilgisayarınıza bir USB flash sürücü takmanız gerekir.
 2. Zomboided Deposunu Buradan İndirin.
 3. Zomboided Depoyu USB flash sürücüye aktarın veya kopyalayın.
 4. USB’yi bilgisayardan çıkarın ve Raspberry Pi cihazınıza takın.
 5. Porgrams şehrine git > Eklenti > Daha fazla al > Üç nokta seçin ‘…’ Tekrar Üç nokta seçin > Zip’ten Yükle’yi seçin.
 6. Listeden USB flash sürücü seçeneğini seçin > Repository.zomboided.plugins-1.0.0.zip dosyasını seçin > Havuzun yüklenmesi zaman alacaktır.
 7. Eklentiler sayfasına tekrar git > Depodan Yükle’ye tıklayın > Zomboided Eklenti Deposunu Seçin > OpenVPN için VPN Yöneticisine tıklayın > Yükle’ye tıklayın.
 8. Kodi Ana Ekranına Git > Eklenti > Program Eklentileri > OpenVPN için VPN Yöneticisi.
 9. İstediğiniz Raspberry Pi VPN Hizmetini seçmeniz gereken bir kutu görünecektir > Kullanıcı Adı ve Parola Ekle > Zevk almak.

Kaydolmadığınızdan veya Kodi için ücretsiz bir VPN denemeyi düşünmediğinizden emin olun, çünkü güvenilir değiller ve Raspberry Pi ile uyumlu değiller.

Ahududu Pi VPN Kodi Jarvis Sürüm 16 Kurulumu

Raspberry Pi VPN’yi Kodi Jarvis Sürüm 16’ya kurma işlemi, Kodi Krypton Sürüm 17 ile aynı kalır. Raspberry Pi VPN’yi kurmanız gerekiyorsa, yukarıda belirtilen adımları izleyin..

Raspberry Pi Kodi İndir

Kodi’yi Raspberry Pi cihazınıza indirmek için, ilgili Raspberry Pi cihazınız için OpenELEC’i indirmeniz gerekirken, diğer taraftan Rufus’u indirmeniz gerekir.

 1. Raspberry Pi cihazınız 1, 2 veya 3 için OpenELEC alabilirsiniz..
 2. Rufus yazılımını buradan alabilirsiniz.
 3. Raspbian OS’yi buradan alabilirsiniz.

Diğer gereklilikler

Kodi’yi Raspberry Pi’ye kurarken, bilgisayarınıza kolayca takabilmeniz için bir adaptörlü bir mikro SD kartınız da olması gerekir. Raspbian Jessie işletim sistemine kodi yüklemek için bu kılavuza bakın.

ahududu pi kodi gereksinimi

Raspberry Pi Kodi Alternatifleri

Birden fazla Kodi xbox one alternatifi vardır:

 1. Roku üzerinde Kodi
 2. Xbox One’da Kodi
 3. İPad’de Kodi
 4. Firestick üzerinde Kodi
 5. Windows’da Kodi
 6. Apple TV’de Kodi
 7. Nvidia Shield üzerinde Kodi

Şeyler Sarmak İçin

Kodi, tonlarca medya içeriğini kolaylıkla izleyebileceğiniz Raspberry Pi için en iyi seçimdir. Bu kılavuzda, Raspberry Pi 1, 2 ve 3’e Kodi’nin 6 kolay adımla nasıl yükleneceği hakkında adımlar sunduk. Raspberry Pi 2 ve 3’te Kodi’yi indirme adımları aynıdır, ancak Raspberry Pi First Generation’da Kodi’yi indirme adımı biraz farklıdır. Raspberry Pi cihazınızda Kodi’nin keyfini çıkarın.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me