Kodi Ultimate Açık Kaynaklı Ev Sineması Yazılımı

Tek bir akış yürütücüsü aracılığıyla çok çeşitli içerik çeşitlerini aktarabileceğinizi hiç merak ettiniz mi? Doğru değil! Kimse böyle düşünmedi ve Kodi’nin yaptığı şey bu!


Rekabet etmek kolay olmayan harika bir standart oluşturdu. Kodi ve eklentileri, kullanıcıların tek bir platform üzerinden film, TV şovu, Çizgi Film, Spor, Haber ve diğer birçok canlı içerik çeşidini akışına izin verir.

Büyük bir ün kazanmış olan Kodi, dünya çapında ünlüdür ve gerçek bir akarsu geek kesinlikle Kodi’yi hayatında bir kez kullanırdı.

Kodi nedir?

Kodi, 14 yıl önce XBMC vakfı tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir medya akışı uygulamasıdır. Kodi, binge gözlemcileri ve buharlı meraklıların en sevdikleri filmleri, TV şovlarını, Canlı TV’yi, Haberleri, Canlı spor etkinliklerini, Müzik, Çizgi Filmleri ve çok daha fazlasını izlemelerine izin verir. Kodi, eklentileri sayesinde çok yönlü içerik kullanılabilirliği nedeniyle popülerlik kazandı.

Çok sayıda çevrimiçi akış hizmeti, çeşitli içerik akışları için kullanılabilir, ancak sınırlamaları insanların bunları seçmemesinin nedenidir. Hulu ve Amazon gibi akış hizmetleri devdir, ancak bir yazılım uygulaması olan Kodi, özelleştirme yeteneği ve çeşitliliği nedeniyle çevrimiçi akış yarışında ve izleyici kapsamında onları ele geçirdi.

kodi yazılımı nedir

Kodi’nin çeşitliliği sadece içeriğiyle değil, aynı zamanda kullanılabileceği platformlar ve cihazlarla da ilgilidir. Kodi hemen hemen her cihaza ve neredeyse her işletim sistemine kurulabilir. XBMC yazılımının resmi web sitesi Kodi.tv’dir

Şaşırtıcı, doğru?

En son ne zaman Windows, Android, Linux, iOS, Fire TV, Xbox, Roku, Raspberry Pi ve akıllı TV’ler gibi çeşitli işletim sistemlerinde ve uygulamalarda kullanılabilen tek bir akış uygulamasına tanık oldunuz?

Bu, Kodi’nin diğerlerine göre gerçek rekabet avantajı.kodi yazılım gif nedir

Kodi, kullanıcıların en sevdikleri içerikleri tek bir tıklamayla HD kalitesinde izlemelerini sağlayan yüzlerce eklentiye sahiptir. Kodi ile ilgili en iyi şey, mevcut Kodi eklentilerinin, kullanıcıların kendi ihtiyaçlarına uygun herhangi bir eklentiyi seçmelerini kolaylaştıran her kategori için özel eklentiler olmasıdır..

Kodi kitleyi kullanarak çeşitlendirerek, belirli bir bölge için akış sağlayan farklı bölgeler için özel Kodi eklentileri vardır. XBMC’nin bu çeşitliliği insanlar arasında böylesine büyük bir ün kazandı..

Kodi’de Neleri Aktarabilir / İzleyebilirsiniz?

Kodi’de, kablo veya uydu TV’nizde izleyebileceğiniz hemen hemen her şeyi yayınlayabilir veya izleyebilirsiniz. Her biri size çok çeşitli kanallar ve akışlar sunan çok çeşitli eklentilere sahiptir..

Kodi, kullanıcılarının çeşitli bölgelerden canlı kanallara erişmesini sağlayarak bölgelerindeki TV’lerinde bulunmayan içerik akışlarına erişmelerini sağlar. Amazon FireStick ve Chromecast gibi diğer çevrimiçi akış cihazlarından farklı olarak XBMC, uygulamaları barındırmaz, ancak içeriği yayınlamak için kullanılabilecek eklentilere sahiptir.kodi xbmc kurulumu

İki tür eklenti vardır:

 1. Resmi Eklentiler

İçerik dağıtıcıları tarafından lisanslanan ve sağladıkları akışlar yayınlandıkları ve sahip oldukları ve korsanlık içermedikleri için abonelik ücreti gerektiren eklentiler. Bu eklentiler, resmi Kodi eklenti deposunda kolayca bulunabilir.

Web üzerinde herhangi bir yerde aramak zorunda kalmayacaksınız, sadece Eklentiler bölümüne gidin ve orada, eklenti tarayıcısını açın, Depodan Yükle seçeneğine gidin ve Kodi Eklenti Deposu, sen.

 1. Resmi Olmayan Eklentiler

XBMC vakfı veya herhangi bir sertifikalı ve lisanslı şirket resmi olmayan Eklentiler geliştirmez, ancak serbest çalışan geliştiriciler ve programcılar bu resmi olmayan kodi eklentilerini geliştirir.

Nedenini merak etmek?

Korsanlık gibi geliyor!

Evet, korsan bayrağı altına girer, çünkü bu açık bir telif hakkı ihlalidir. Bununla birlikte, Kodi’nin her üçüncü taraf eklentisinin korsanlığa dahil olması gerekli değildir, çünkü premium akış bağlantıları sunan birkaç eklenti vardır.

Şimdi merak ediyorsanız, neden herkes üçüncü taraf bir eklenti kullanacak?!

Nedeni oldukça basit ve kabul etmeye değer! Bu eklentiler abonelik gerektirmez ve hemen hemen her kanaldan ve her içerik kategorisi için kaliteli akışlar sağlar. Bu sebep, birçok tıkınırcayı izleyen ve akış meraklıları tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır, çünkü görmek istedikleri her şeye erişebildikleri için bu tür eklentileri tercih ediyorlar.

Bu eklentilerdeki içeriğin ücretsiz olduğunu ve bir şekilde yasa dışı olduğunu bildikten sonra, bu eklentileri kullanmanın bir yolu olup olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Bu eklentileri kullanmanın güvenli bir yolu var ve bu, Kodi akışı için kaliteli güvenlik sağlayan güvenilir ve en iyi VPN’i kullanmaktır, çünkü dijital özgürlükten ödün verilmemelidir.

Bu eklentiler nedeniyle Kodi’ye karşı ortaya çıkan yasallık sorunları ve endişeleri aşağıda açıklanmaktadır. Onları iyi geçtiğinizden emin olun.

Kodi İndir

Kodi resmi olarak farklı platformlarda kullanılabilir; İşte indirme bağlantılarının bulunduğu liste:

platformİndirme: {link
pencerelerWindows için Kodi’yi indirin
OSX / iOS / MacOSOSX / iOS için Kodi’yi indirin; MacOS için Kodi’yi indirin
AndroidAndroid için Kodi’yi indirin
LinuxLinux için Kodi’yi indirin
Raspberry Piİndir Kodi için Raspberry Pi

Kodi ve eklentilerini bu platformlara kurmak çok kolaydır ve yardıma ihtiyacınız olursa Kodi kurulum kılavuzlarımıza başvurabilirsiniz..

Bununla birlikte, Kodi birkaç başka platforma da kurulabilir. Evet, gayri resmi olarak!

Kodi’nin yüklenebileceği resmi olmayan platformlar aşağıdadır ve kolaylık olması için kurulum platformlarımı bu platformlar için bağladım:

 1. Amazon Fire TV / FireStick
 2. Roku
 3. Xbox
 4. Samsung Akıllı TV
 5. Android’de Kodi
 6. Ahududu Pi üzerinde Kodi

Kodi’yi bu cihazlara yüklemek biraz karmaşıktır, bu yüzden onlara tıklayabilirsiniz ve kurulum kılavuzlarına ineceksiniz.

Kodi Yasal mı?

Kodi’nin kendisi her açıdan yasaldır ve Kodi’nin yasallığı ile ilgili soru Null ve geçersiz olarak adlandırılmalıdır. Çünkü bunun üzerine birçok tartışma yapıldı ve yayın meraklıları ve çevrimiçi gizlilik savunucuları tarafından birçok açıklama yapıldı..

Kodi hakkındaki bu yasallık kaygılarının temel nedeni, bu üçüncü taraf eklentilerin yarattığı fiyasko nedeniyle ortaya çıkmıştır. Korsanlığa karıştıkları için Kodi hakkında iddialarda bulunuldu ve XBMC vakfı bunun üzerinde çok fazla tepki ile karşı karşıya kaldı.

Birçok bölge sayısız akarsu ve eklentiye katı bir yasak koydu ve bazıları Kodi kutularının satışını ve satın alınmasını bile izlemeye başladı..

Ama bu burada bitmedi!

Yetkililer ayrıca tüm dünyada Kodi yazılımı ve Kodi kutularının kullanımını izlemeye başladılar ve düzenleyici kurumlar ve içerik üreticileri bu çukura atladığında yasadışı Kodi kutuları satan insanlar için işler kötüleşmeye başladı..

Kodi ve Korsanlığa karşı sıkı hamle yapan önemli bölgeleri bilmek ister; aşağıdaki listeye bakın:

 1. Avrupa
 2. Amerika Birleşik Devletleri
 3. UK
 4. Almanya
 5. Kanada
 6. Avustralya

 Kodi Kanada’da Yasal mı?

Kodi’nin kendisi Kanada’da yasal ancak tam yüklü Kodi kutularının satışı yasa dışı! Bunu not et!

Kanada’daki çok az şirket, Tam Yüklü Kodi kutularını satmanın, neyin yanlış gidebileceğine dair en ufak bir şeye sahip olmadan eğlenceli ve karlı olacağını düşündü. Tam yüklü Kodi kutuları, basitçe üçüncü taraf eklentileri veya önceden yüklenmiş resmi olmayan akış içeriğine sahip Kodi kutularıdır. Bu tür Kodi kutularını kullanmak yasadışıdır, çünkü bu korsanlık bayrağı altına girer.

ITVBOX.NET, My Electronics, Android Bros Inc., WatchNSaveNow Inc ve MTLFreeTV gibi perakendeciler ve satıcılar, bu tam yüklü Kodi kutularını satanlar arasında popüler isimlerdir..

Tamamen yüklü Kodi kutularının bu perakendecileri ve satıcıları, Rogers Communications, Bell, Videotron ve diğerleri gibi içerik üreticilerinin ve sahiplerinin davalarıyla karşı karşıya kaldılar.

Federal Mahkeme tarafından getirilen yasak hala bozulmamıştır ve hiç kimsenin tam yüklü Kodi kutularını satmasına, satın almasına veya kullanmasına izin verilmez. Kodi’nin sahip olduğu kişiselleştirme seviyesi biraz endişe verici ve yetkililer için kontrol edilmesi zor. Yasal işlemlerle yüzleşmenin en önemli isimlerinden biri, federal bildirimler nedeniyle resmi alan adını kapatmak zorunda kalan TV Eklentileri idi..

Bununla birlikte, eski alışkanlıklar çok zor ve bu yüzden sektörde yeni bir alanla geri döndü. Bunun ne kadar uzun süre hayatta kaldığını görmemiz gerekecek.

Kodi artık niş pazarın bir parçası değil, çevrimiçi akış ve korsanlık açısından öne çıkan bir konu.

Bunun XBMC vakfı için sorun yaratıp yaratmadığından veya Kodi’nin popülerliği için bir nimet olup olmadığından emin değilim.

 Kodi ABD’de Yasal mı?

ABD, çevrimiçi flamalar ve aşırı izleyiciler için en büyük potansiyel pazar olarak kabul ediliyor ve bu nedenle Kodi bu bölgede çok popüler oldu. Bununla birlikte, ABD hükümeti yasadışı akış ve çevrimiçi korsanlıkla uğraşan herkese karşı katı eylemler çağrısında bulundu.

Hollywood bile XBMC’nin yasadışı kullanımına karşı durdu!kodi abd'de yasal mı kodi abd'de yasal mı

Yetkililer çok dikkatli ve yasadışı Kodi kutuları satan insanlara karşı çok sert bir baskı uyguluyorlar. Bununla birlikte, Kodi yazılımının ve resmi eklentilerinin kullanımı hala yasal ve güvenlidir.

Birçok üçüncü taraf Kodi eklenti geliştiricisi yetkililerden bildirimler ve uyarılar aldı ve karşılığında hizmetlerini kapattılar.

EBay ve Amazon bile bu tür Kodi kutularının web sitelerinde satışını yasakladı ve ABD başkanı yasadışı akışlara karşı katı bir eylem çağrısında bulundu. Bu cihazı satmak için en iyi sosyal platform bile; Facebook, Facebook’ta bu tür yasadışı şeylerin satılmasına kesinlikle izin verilmediğini açıkça belirtti..

 Avustralya’da Kodi Yasal mı? ?

Korsanlıkla mücadele yetkilisi son birkaç yıldır Avustralya’da çok aktif ve torrent sitelerine ve yasadışı akış platformlarına karşı baskılar yapıyor. Son zamanlarda, bölgelerinde Bit torrent kullanımını en aza indirmeye çalıştılar, ancak bekledikleri kadar başarılı değildi. En az% 20 acemi torrent kullanıcısını en aza indirmeyi başardılar, ancak meraklılar cesaretini kırmadı.

Şimdi eylem planlarını doğaçlamaya başladılar ve şimdi tüm dünyaya satış yapmak yasa dışı olan tam yüklü Kodi kutularına odaklandılar..

Bu konuda hata yapma, Kodi’nin kendisi Avustralya’da yasal, sadece tam yüklü Kodi kutuları hakkında konuşuyoruz.

Son zamanlarda, Yaratıcılık ve Eğlence İttifakı ve diğer ortaklar, film ve TV şovları için telif hakkı olmadan akış sağlayan yasadışı IPTV hizmetlerine karşı operasyonda el ele verdiler. Korsanlıkla mücadele makamları, yasa dışı Kodi kutularının dağıtımcılarını ve kullanıcıları da hedeflemeye başladı.

 Kodi İngiltere’de yasal mı ?

Çok sayıda kitle İngiltere’de Kodi ve diğer çevrimiçi akış hizmetlerini kullanıyor. Gerçekten de bu tür hizmetler için oldukça potansiyel ve nakit üreten bir bölgedir. Bununla birlikte, çevrimiçi korsanlık eğilimi arttığından beri, yetkililer korumalarını üstlenir ve katı yasalar ve düzenlemeler dikkate alınır.

Bölgede yapılan bir araştırmaya göre, 5 milyondan fazla kullanıcı Kodi’yi evlerinde kullanıyor. Bu gerçeğe dayanarak, telif hakkı ihlali ve korsanlıkla ilgili olabilecek kullanıcı miktarını ölçebiliriz.

İngiltere, korsanlıkla mücadele yasalarını daha sıkı hale getirdi ve bu gibi durumlarda hapis cezaları artırıldı. Son zamanlarda, Newcastle Crown mahkemesi, tam yüklü Kodi kutularını satmakla ilgilenen iki adama dört buçuk yıl hapis cezası verdi.

Hem John Dodds hem de Jason Richards itiraf etti ve gelen raporlara göre, her ikisi de İngiliz premier ligini yayınlamak için yüzlerce yasadışı Kodi kutusu sattı. İngiltere futbol için çılgın bir bölgedir ve kendi önde gelen ligleri tüm dünyada ünlüdür. Bu şüpheliler, Premier League tarafından yapılan şikayetlerin ardından yakalandı.

Tüm bu bölgelerdeki devlet kurumları ve korsanlıkla mücadele yetkilileri şu anda çevrimiçi korsanlığı ve yasadışı akışı kontrol etmede oldukça aktiftir. İngiltere Fikri Mülkiyet Ofisi ve Avrupa Adalet Divanı yasadışı akış operasyonlarını azaltmada çok aktifler.

Kodi ve üçüncü taraf XBMC eklentilerini kullanan kullanıcıların güvenli olması gerekir ve bu yalnızca bir VPN hizmeti yardımıyla gerçekleşebilir. Korumalı bir ağ, kullanıcıların herhangi bir sorun yaşama korkusu olmadan web’de akış yapmasına ve gezinmesine olanak tanır.

Kodi Nasıl Kullanılır?

Kodi, herkesin kolayca kullanabileceği ve anlayabileceği çok iyi ve basit bir arayüze sahiptir. Eklentileri yüklemek oldukça basittir ve birkaç dakika içinde yapılabilir. Resmi bir eklenti yüklemek istiyorsanız, önceden yüklenmiş olan resmi Kodi eklenti deposuna giderek bunu yapabilirsiniz..

Bu depoya Eklentiler menüsüne gidip paket yükleyici simgesini tıklayarak erişebilirsiniz. “Havuzdan Yükle” seçeneğini göreceğiniz yeni bir pencere açılacak, üzerine tıklayın ve tüm depoların bir listesini göreceksiniz. Buradan Kodi Eklentileri deposuna gidebilir ve kullanmak istediğiniz tüm resmi eklentileri yükleyebilirsiniz..

Eklentileri yükledikten sonra, eklentiler menüsüne giderek onlarla akış gerçekleştirmenin tadını çıkarabilirsiniz. Eklentiler menüsünde aşağıdakiler gibi çeşitli kategoriler bulunur:

 • Video Eklentileri
 • Program Eklentileri
 • Müzik Eklentileri
 • Resim Eklentileri

Eklentinizin ait olduğu kategoriye gidin ve listede kolayca bulabilirsiniz. Akış için kullanılan eklentilerin çoğu Video Eklentileri kategorisindedir. Ancak, bakım araçları ve ilgili eklentiler Program Eklentileri kategorisine yerleştirilir.

Bunun dışında, üçüncü taraf Kodi eklentilerini yüklemek istiyorsanız, depolarını indirmeniz gerekir. Bunu iki yöntemi izleyerek yapabilirsiniz:

Kodi Eklentilerini Kurma: Havuz Kaynağı Ekleme

Havuz kaynağı ekleyerek herhangi bir eklentiyi yüklemek için şu adımları izleyin:

 1. Cihazınızda Kodi’yi açın.
 2. Soldaki menünün üstünde bulunan dişli çark simgesini tıklayarak ayarlar menüsüne gidin.
 3. Bu menüden Dosya Yöneticisi’ni açın.
 4. Şimdi Kaynak Ekle seçeneğini göreceksiniz, soldaki listeden seçeneğe tıklayın.
 5. Bir diyalog kutusu açılacaktır; kaynak URL ve Ad alanlarını göreceksiniz. Havuz URL’sini yazın ve Tamam’ı tıklayın.
 6. Ardından bu kaynağa bir ad verin ve Tamam’ı tıklayın..
 7. Girilen değerleri tekrar kontrol edin ve iletişim kutusunu kapatmak için Tamam’ı tekrar tıklayın..
 8. Şimdi Kodi ana ekranına dönün.
 9. Sol sütundaki Eklentiler sekmesini tıklayarak Eklentiler menüsüne gidin.
 10. Sol üst köşeden Paket yükleyici simgesini (kutu şeklinde simge) tıklayın.
 11. Yeni bir menü açılacak, “Zip dosyasından yükle ”
 12. Listeyi aşağı kaydırın ve kaynağı daha önce eklediğiniz ada göre seçin. Klasör açılacak ve bir zip dosyası olacak, üzerine tıklayın ve bir bildirim görünene kadar birkaç saniye bekleyin.
 13. Şimdi Depodan Yükle seçeneğini tıklayın, listeyi kaydırın ve ilgili eklentiniz için indirdiğiniz depoyu açın.
 14. İstediğiniz eklentiyi seçin ve Yükle’yi tıklayın.

Eklenti yüklenecek ve bir bildirim görünecektir. Artık eklentiye Eklentiler menüsünden kolayca erişebilirsiniz.

Denenecek en iyi resmi Kodi Eklentilerinden bazıları:

 1. Plex
 2. telli
 3. Eurosport oyuncusu
 4. ESPN 3
 5. BBC iPlayer

Bunun dışında, ücretsiz içerik akışı için bazı üçüncü taraf eklentiler arıyorsanız, şunları deneyin:

 1. göç
 2. Sözleşme
 3. Plasenta
 4. Neptün Yükseliyor
 5. SportsDevil
 6. Joker Sporları
 7. Başlamak
 8. yeniden doğuş
 9. Nabız Fitness
 10. Ultimate IPTV

Ayrıca, her eklentiyi tek tek yüklemek gibi güçlüklerden kaçınmanın harika bir yolu olan Kodi derlemelerini de yükleyebilirsiniz. Yapılar büyük boyuttadır ve önceden yüklenmiş belirli Kodi eklentileri vardır. Kullanıcılar, hangi yapının istediği eklentilere sahip olduklarını kolayca seçebilir ve daha sonra yukarıda açıklanan prosedürü izleyerek bu yapıyı kolayca yükleyebilirler.

Yapılar zaman kazandırır, ancak aynı zamanda birçok sistem belleğini de kapsar. Şahsen Kodi derlemelerini tercih etmiyorum çünkü birkaç Kodi derlemesiyle ilgili deneyimim Kodi’yi yavaşlattıkça çok da iyi değildi. Bununla birlikte, birkaç yapı harika çalışır ve sorunsuz akış deneyimi sağlar.

Kullanıcıların deneyebileceği bir başka harika şey, Kodi arayüzlerini değiştirmek için Kodi kaplamalarıdır. Kaplamalar Kodi kontrol paneline yeni bir görünüm kazandırır ve kullanıcıların Kodi’lerini istedikleri şekilde, istedikleri gibi özelleştirmelerine yardımcı olur.

Kodi Eklentilerini Yükleme: Doğrudan İndirme Yöntemi

Bir eklentiyi kurmanın başka bir yolu, depo Zip dosyasını doğrudan kaynak web sitesinden indirip ardından yüklemektir. Bu nispeten kısa bir yöntemdir ve meraklılar buna Doğrudan İndirme Yöntemi demektedir. Doğrudan indirme yöntemiyle herhangi bir eklentiyi yükleme prosedürü:

 1. Depo Zip dosyasını Cihazınıza indirin.
 2. Kodi’yi cihazınızda çalıştırın ve Eklentiler menüsüne gidin.
 3. Ekranınızın sol üst köşesinden Paket yükleyici simgesini tıklayın.
 4. Şimdi Zip dosyasından yükle seçeneğini tıklayın.
 5. Sisteme göz atın ve indirilen zip dosyasını açın. Depo yüklenecek ve bir bildirim görüntülenecek.
 6. Bildirim göründüğünde, Depodan Yükle seçeneğini tıklayın.
 7. Şimdi indirdiğiniz deponuzu açın ve istediğiniz eklentiyi seçin.
 8. Şimdi Yükle’yi tıklayın ve Eklenti etkin bildirimi görünene kadar bekleyin.

Burada, Doğrudan İndirme yöntemiyle eklentinizi etkinleştirmiş olursunuz. Kullanıcıların çoğu kısa ve basit olduğu için bu yöntemi kullanarak eklentileri yükleme eğilimindedir.

Reddit ve Twitter Kodi Yorumları

Kodi’nin tüm dünyayı takip eden harika bir hayranı var. Bununla birlikte, Kodi ile ilgili incelemeler biraz karışıktır, çünkü Kodi’yi kullanmaktan hoşlanan insanlar vardır ve diğer yandan buna karşı olan insanlar vardır. Kodi hakkında insanların nasıl hissettiklerini görmek için bu tweet’lere ve Reddit konularına bir göz atın.

Önce olumlu tarafa bak

Tartışma yorumu d4nm3d’ün tartışma yorumu "Kodi ne işe yarar?".

Tartışmadan yorum Boogertwilliams’ın tartışmadan yorumu "Kodi ne işe yarar?".

Tartışma yorumu sillycyco’nun tartışma yorumu "Kodi ne işe yarar?".

Kodi hakkında bazı olumsuz düşüncelere geçelim.

Tartışma yorumu NedSc’in tartışma yorumu "Kısa bir tartışmadan sonra şimdi / r / Addons4Kodi adresinde tüm Gri alan / Korsan Eklentisi sohbetinin yapılmasını istiyoruz".

Tartışma yorumu 13378’in tartışma yorumu "2018 İçin Kodi Korsanlığı ve Addon Tahminleri".

|| Haha Keith ve jules düğünü olan bölümdeyim ama onları izleyemem çünkü annemin Kodi adlı bu cihaza sahip olması, 16 bölümünün yarısında bana çalışmayı durdurması yasal değil, bu yüzden berbat olmalıyım boxset’i denemek için Pazartesi günü bir hafta bekleyin. xD

– Stι ᥣᥱ s Stι ᥣ ι ᥒ skι (@SpazWithABat) 19 Ağustos 2018

Birisi bu delikanlıya Kodi’nin tamamen yasal olduğunu söylemeli!

İşte her şeyi tek bir cümleyle özetleyen mantıklı bir ifade:

Tüm Kodi kutuları yasaldır – birinin yasadışı olabilecekleri bunlara koyduğu şey.

– simonmel (@ simonmel5) 14 Ağustos 2018

Son sözler

Kodi, kullanıcıların hayal gücünün ötesine geçmesini sağladığı için kendi başına bir galaksidir. Eklentileri ve eklentileri, onu bir şey güzellik yapan şeydir, kullanıcıların tek bir tıklamayla dünyanın dört bir yanından en sevdikleri içeriğin keyfini çıkarmasına izin verir.

Kodi, çevrimiçi akış ve medya oynatma endüstrisinde aşılması kolay olmayan bir ölçüt oluşturdu. Kodi rakiplerinin onu ne kadar aşmaya çalıştığı önemli değil, flamalar için sağladığı feedom asla eşleştirilemez.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map