Kodi Üzerine IPVanish Kurulumu – 3 Farklı Yöntem [2020]

IPVanish sektördeki bir diğer popüler isim ve pazara girdiğinde manşet yapmaya başladı. Ancak, birçok kullanıcının sahip olduğu soru Kodi için en iyi VPN olup olmadığıdır?


Bu tür sorguları karşılamak için, IPVanish’in Kodi ile ilgili tüm önemli yönlerini tartıştım ve IPVanish’in Kodi’ye nasıl yükleneceğini açıkladım.

IPVanish Kodi için en iyi VPN mi?

IPVanish-için-KODI

IPVanish’in harika bir sunucu ağına ve güçlü güvenlik protokollerine sahip olduğu düşünüldüğünde, bunu Kodi için en iyi VPN’lerden biri olarak düşünebiliriz.

Artıları

 1. 70’den fazla ülkede 1300+ Sunucu.
 2. AES-256 bit Askeri Sınıf Şifreleme.
 3. 8’den fazla farklı platform ve cihaz için uygulamalar.
 4. Kill Switch özelliği dahil.
 5. Anında VPN bağlantısı olan iyi hızlı sunucular.

Eksileri

 1. Yüksek fiyatlı
 2. 14 Göz Altı Yargı Yetkisi
 3. Veri günlükleri açısından tartışmalı
 4. Netflix kısıtlamalarını atlayamıyor
 5. Yalnızca 7 günlük para iade garantisi sunuyor.

Kodi için bir VPN’yi her tartıştığımızda, altta yatan üç faktörü göz önünde bulunduruyoruz:

 1. Güvenlik
 2. Hız ve sunucu sayısı
 3. Cihaz Uyumluluğu

Tüm bu üç faktöre bakarak, IPVanish’in en iyi Kodi VPN sağlayıcıları listesinde yerini aldığından eminim. Ancak, fiyatlandırma her şeyden önce önemli bir faktördür ve herhangi bir kullanıcının bu tür özellikler için ayda 6,49 $ ödemeye istekli olacağını düşünmüyorum.

IPVanish Kodi ile Uyumlu mu??

Evet, IPVanish, kendi özel IPVanish Kodi eklentisine sahip olmadığı için Kodi ile uyumludur, ancak Zombodied deposunda mevcuttur.

Bunun dışında IPVanish uygulamasını sisteminize yükleyebilir ve Kodi’yi kullanırken arka planda kullanabilirsiniz. Bir VPN hizmeti kullanan Kodi kullanıcılarının temel güdüsü, kendilerini güvenceye almak ve coğrafi kısıtlamaları atlamaktır.

Bu nedenle, güvenli bir sunucuya bağlandıkları ve IP adreslerinin şifrelenmiş olduğu sürece cihazlarında IPVanish VPN kurulu olmaları sorun yaratmaz..

IPVanish VPN, VPN bağlantısı kurduktan sonra Kodi’de akış yaparken oldukça iyi çalışan ve hiç rahatsız etmeyen kullanıcı dostu bir istemciye sahiptir..

Eklentiler Kodi Kullanıcıları IPVanish ile Erişebilir

Birçok kullanıcı, özellikle bir IPTV eklentisi kullanıyorsanız, üçüncü taraf Kodi eklentisiyle akış yaparken Kodi’de bir VPN’nin gerekli olduğunun farkındadır. Bu gibi durumlarda, akış için bir VPN yazılımı gerekli hale gelir.

IPVanish ile, kullanıcılar coğrafi olarak kısıtlanmış çeşitli resmi ve resmi olmayan Kodi eklentileri aracılığıyla içerik akışı yapabilir. Bazı örnekler:

1. BBC iPlayer

iPlayer www, İngiliz çevrimiçi TV hizmetinden içerik sağlayan bir Kodi eklentisidir; BBC iPlayer. Bu Kodi addonu ile canlı BBC TV kanalları, canlı sporlar ve Peaky Blinders, Bodyguard, Killing Eve, Our Girl, Graham Norton şovu vb..

Ancak, bu coğrafi olarak kısıtlanmış bir Kodi eklentisidir ve içeriği yalnızca İngiltere’de kullanılabilir. IPVanish kullanmanın faydalı olacağı yer burası çünkü bu hizmeti İngiltere dışından Kodi’de yayınlamak için bir VPN bağlantısına ihtiyacınız olacak.

2. HBO Go

HBO, içeriği ve üstün hizmeti nedeniyle tüm dünyada popüler olan bir Amerikan kablo ağıdır. Bununla birlikte, HBO Go, kullanıcıların şu anda canlı veya geçmişte en sevdikleri şovlarını yayınlamalarına izin veren premium çevrimiçi hizmetidir.

Kodi kullanıcıları bu hizmeti sadece ABD’de ikamet ediyorlarsa oldukça kolay bir şekilde kullanabilirler, çünkü başka bir yerden erişilemezler. IPVanish ABD sunucuları bu içeriğe Kodi üzerinden ve çevrimiçi olarak sorunsuzca erişmenize yardımcı olacak.

3. SoundCloud

SoundCloud, geniş kütüphanesi nedeniyle dünya çapında popüler bir çevrimiçi müzik hizmetidir. Ancak, bu platformda bulunan birçok şarkı coğrafi olarak sınırlıdır ve ana şarkılar dışındaki birçok bölgede erişilemez.

Kodi’deki IPVanish, kullanıcıların SoundCloud’da bulunan tüm içeriğe erişmesine ve engel olmadan müziğin keyfini çıkarmasına yardımcı olacak.

4. Patlamış Mısır

PopcornFlix, ücretsiz film ve TV şovlarına sahip resmi bir Kodi eklentisidir, ancak içeriğine yalnızca İngiltere ve ABD’de erişilebilir. Bu nedenle, IPVanish gibi bir VPN’ye sahip olmak gerekir, bu da bu kısıtlamaları kaldırabilir ve kullanıcılara akışa erişilebilirlik verebilir.

5. Crackle

Crackle, Sony’nin orijinal içeriğinin yanı sıra sitede barındırılan diğer içeriğe sahip bir çevrimiçi TV akış hizmetidir. Bu hizmet, eklentisiyle Kodi’de yayınlanabilir, ancak yalnızca ABD bölgesi ile sınırlı olacaktır.

Sony Crackle’a ABD dışında erişmek için IPVanish US sunucusuna ihtiyacınız olacak. Bununla birlikte, şifrelenmiş bir IP adresiniz olacağı için tüm içeriğini tek bir tıklamayla izleyebilirsiniz..

Android’de Kodi IPVanish ile nasıl kullanılır

IPVanish VPN Android için de kullanılabilir; aşağıdaki adımları uygulayarak cihazınıza yükleyebilirsiniz:

 1. Android cihazınızda Google Play Store’u açın.
 2. Arama çubuğunu tıklayın ve “IPVanish” ifadesini arayın.
 3. Görüntülenen ilk sonuca tıklayın (olacak) IPVanish VPN: En Hızlı VPN.
 4. Şimdi Yükle’yi tıklayın ve uygulamanın indirilip yüklenmesini bekleyin.
 5. Uygulama yüklendikten sonra Aç’ı tıklayın ve IPVanish hesabınıza giriş yapın.
 6. Şimdi, istediğiniz sunucuya bağlanın ve güvenli akışı başlatmak için Kodi’yi açın.

Kodi’yi Windows’ta IPVanish ile kullanma

Windows’ta Kodi’ye IPVanish’i yüklemek için şu adımları izleyin:

 1. IPVanish Kayıt sayfasına gidin ve ihtiyaçlarınıza uyan paket planlarından herhangi birine abone olun.
  IPVanish-Kodi-1
 2. Windows için IPVanish masaüstü istemcisini indirin ve kurun.
  IPVanish-Kodi-İndir
 3. Kurulumdan sonra uygulamayı açın ve kimlik bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.
  IPVanish-kodi yüklemek
 4. Şimdi istediğiniz sunucu konumunu seçin ve bu sunucuya bağlanın.
  IPVanish-Kodi-2
 5. Şimdi uygulamayı en aza indirin ve Kodi’yi açın.
  Kodi-18
 6. Uygulama arka planda çalışırken artık coğrafi olarak kısıtlanmış tüm akışlara ve Live TV Kodi eklentilerine erişebileceksiniz..

VPN Manager aracılığıyla Kodi’ye IPVanish’i yükleyin

Bu yöntemle IPVanish VPN’yi Kodi’ye entegre edebilirsiniz. Zamandan tasarruf etmenizi ve akış deneyiminizi geliştirmenizi sağlar.

 1. Cihazınıza Zomboided repositoryzip dosyasını indirin
 2. Açık Kodi
 3. Şuraya git: Eklenti çıkıntı
 4. Tıkla kutu simgesi sol üst köşeden
 5. seçmek Zip dosyasından yükle seçenek
 6. Sisteminize göz atın ve indirilen zip dosya > Bildirimi bekleyin
 7. Şimdi tıklayın Depodan yükle seçenek
 8. Listeyi aşağı kaydırın ve açın Zomboided Eklenti Deposu> Adresine git Hizmetler > Tıklamak OpenVPN için VPN Yöneticisi > hit Yüklemek
 9. Yükleme tamamlandıktan sonra şu adrese gidin: Program Eklentileri ve aç VPN yöneticisi.
 10. Şimdi VPN’i Ayarlar.

FireStick’te Kodi IPVanish ile nasıl kullanılır

FireStick tüm çevrimiçi akış endüstrisini fırtınaya aldı ve Kodi’yi aktarabileceğiniz gerçeği çok daha ilginç hale getirdi.

 1. FireStick’inizi bağlayın ve çevirin o üzerinde
 2. Açık Ayarlar.
 3. Tıklamak cihaz çıkıntı
 4. Tıklamak Geliştirici Seçenekleri
 5. etkinleştirme Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamalar
 6. Ana menüye dönün ve Amazon uygulama mağazasını açın
 7. Arama seçeneğine gidin ve IPVanish
 8. Tıklamak IPVanish arama sonuçlarından
 9. Tıklayın Yüklemek > Tıklayın Evet
 10. Yükleme tamamlandıktan sonra uygulamayı açın ve işaretiçinde kullanmak için

Sonuç

IPVanish, Kodi kullanıcıları için yeterince iyi bir seçenektir çünkü iyi bir VPN’in sahip olması gereken tüm özelliklere sahiptir ve çeşitli platformları destekler. Bununla birlikte, ilgili bir şey, IPVanish’in diğer VPN sağlayıcıları gibi makul fiyatlı olmaması ve birçok kullanıcı için cesaret kırıcı bir nokta olabilir..

Bunun dışında, hizmet ve performans şaşırtıcı ve ben şahsen akış sırasında hiçbir sorunları ile karşı karşıya. Burada övülecek bir şey, kullanıcı arayüzünün oldukça iyi ve kullanıcı dostu olmasıdır. Fiyat olmasaydı, Kodi kullanıcıları için kesinlikle IPVanish’i tavsiye ederdim ama gerçekler başka türlü konuşur.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map