Kodi Yasal mı? Burada En Karmaşık Soruyu Cevaplamak

Kodi sadece başka bir medya oynatıcı değil; daha ziyade tam bir eğlence paketidir. Kullanıcılar istedikleri her şeyi ve istedikleri her yerde akış gerçekleştirebilirler. Kullanıcıların bu uygulamada sahip olduğu özgürlüğü hayal edin, ancak itibarı çok lekeli.


Tüm korsanlık ve telif hakkı ihlali sorunları nedeniyle Kodi / XBMC çevrimiçi olarak tartışılan bir konudur. Bu tartışmalar ve haberler birçok kaşını kaldırdı ve insanlar Kodi’nin yasal olup olmadığını merak etmeye başladılar mı? kodi eklentileri ve kodi vpn’in yasallığı nedir

Endişelenmeyin, endişelerinizi biliyoruz ve bu yüzden yanlış anlamaların havasını bir kez ve herkes için temizlemeye karar verdik.

Kodi XBMC nedir?

Kodi, ilk günlerinde XBMC olarak bilinen açık kaynaklı bir medya oynatıcı yazılımıdır. XBMC, 2004 yılında piyasaya sürülen, ancak 2014 yılında adını Kodi olarak değiştiren Xbox Media Center’ın kısaltmasıdır. Bu uygulamanın kaynak kodlaması, açık kaynak kodlu bir uygulama olduğu için çoğaltması çok kolay olan Python ve C ++ ‘a dayanmaktadır..

Kodi, filmleri, Canlı TV şovlarını, görüntüleme başına ödeme etkinliklerini, Çizgi Filmleri, Anime, Spor etkinliklerini ve önemli olayları, Müzik Şovlarını vb. Yayınlamak için kullanılır..

Kodi Yasal mı?

kodi yasal mı yasadışı mı

Akış noobs ve yeni kullanıcılar bu soruyu defalarca gündeme getiriyor. Bunun cevabı; Evet, Kodi tamamen yasal. Kodi’nin davasındaki yasallık, içeriği yayınlamak için kullandığınız eklentilere ve kaynaklara özneldir. Kodi tarafından resmi eklenti deposu aracılığıyla sağlanan medya içeriği hiçbir şekilde telif hakkı ihlali veya korsanlıkla ilgili değildir, dolayısıyla kullanımı yasal hale getirir..

Resmi Olmayan Eklentilerin Kodi ile İlişkisi

Kodi tarafından sağlanan akış, şüphesiz harika, ancak açıkçası, kullanıcıların yayınlamak istedikleri içerik için ödeme yapması gerekiyor. Kodi’de varsayılan olarak bulunan eklentilerin tümü ücretli eklentilerdir; bu, her akış fanı tarafından memnuniyetle karşılanmayan bir şeydir..

Bu nedenle, bazı bağımsız geliştiriciler, akış bağlantılarını kazıyan ve kullanıcılara ücretsiz olarak sağlayan üçüncü taraf resmi olmayan Best Kodi eklentileri yaptı. Bu resmi olmayan eklentiler, gizlilik ihlaline karıştıkları için Kodi tarafından desteklenmez, desteklenmez veya önerilmez..

Milyonlarca kullanıcı tarafından ücretsiz oldukları için çevrimiçi olarak kullanılan yüzlerce resmi olmayan eklenti vardır. Üçüncü taraf eklentilerin çoğu günlük olarak kapatılır, ancak diğer depolarda barındırılan çevrimiçi olarak yeniden görünürler.

Kodi Yasadışı mı?

Hayır, Kodi’nin kendisi yasadışı değil! Ancak, üçüncü taraf eklentiler tarafından sağlanan içerik korsan olduğundan ve bu uygulama DMCA yönergelerine aykırı olduğundan Kodi’de resmi olmayan (Üçüncü taraf) eklentilerin kullanılması yasa dışıdır. Android, iOS, Linux ve çok daha fazlasında kodi gibi çoklu platformlarda kurulum kolaylığı, onu daha da popüler hale getiriyor.

Kodi Güvenli mi? – Resmi Eklentilerin Kodi ile İlişkisi

Varsayılan Kodi eklenti deposunda, yayınladıkları içerik türüne göre kategorize edilen bir dizi eklenti vardır. Sağlanan resmi eklentileri kullanıyorsanız, kullanmak kesinlikle güvenlidir.

Ayrıca, kullanıcılar ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre doğrudan resmi Kodi web sitesinden daha fazla eklenti indirebilir. Add Bu eklentiler yasal olarak aşamalıdır, çünkü DMCA tarafından sağlanan telif hakkı ve korsanlıkla mücadele kurallarına tamamen uygundur.

Resmi Kodi Eklentileri Örneği

Aşağıda, kullanımı yasal olan bazı Resmi Kodi eklentileri verilmiştir:

 1. Plex
 2. Pluto.TV
 3. TubeCast
 4. NBC Sports Live Ekstra
 5. Canlı yayın
 6. Fox Sports GO
 7. ABC Ailesi
 8. Tembel TV
 9. BBC iPlayer WWW
 10. TVDB

Resmi Olmayan Kodi Eklentileri Örneği

İşte gayri resmi bazı; Kodi’de kullanılması yasa dışı olan Kodi eklentileri:

 1. Sözleşme
 2. göç
 3. şifresiz
 4. Gurzil
 5. Neptün Yükseliyor
 6. Poseidon
 7. Ultimate IPTV
 8. Titanyum
 9. Fantastik
 10. Bennu

Kodi ABD’de Yasal mı?

Kodi ABD’de yasaldır, ancak üçüncü taraf eklentilerin ülkede kullanımı yasal değildir. Aslında, resmi olmayan Kodi eklentileri kullanıldığından kullanıcılara çeşitli bildirimler yayınlandı. ABD’de telif hakkı ihlallerini ciddi bir ihlal olarak ima eden S. 978 adlı bir yasa tasarısı sunuldu. Bununla birlikte, bu yasa tasarısı daha sonra feshedildi, ancak ABD, büyük ülkeleri gemide tutan bir korsanlıkla mücadele komitesinin bir parçası.

Üçüncü taraf eklenti kullanıcılarına ve üçüncü taraf eklentileri yüklü tam yüklü Kutuları satan kişilere karşı ABD, şimdi zirvede ve son birkaç ay içinde bir miktar yoğunluk kazandı.

Kodi İngiltere’de yasadışı mı?

Milyonlarca Birleşik Krallık sakinleri Kodi’yi evlerinde kullanıyor ve bu sayı giderek artıyor. Bununla birlikte, Kodi’nin kullanımı yasadışı değildir, ancak asıl endişe resmi olmayan üçüncü taraf eklentilerin kullanılmasıdır. Yetkililer, üçüncü taraf eklenti kullanıcılarına karşı önlem alma konusunda aktifler.

İngiltere’de çok sayıda futbol taraftarı olduğu için, üçüncü taraf eklenti akışı kullanıcıları önemli ölçüde arttı. Bu durumda, UEFA ve Premier League İngiltere’de resmi olmayan eklentileri ve yasadışı akışları kapatma kararı aldı. Yüklü android kutuları satan insanlara karşı bir dizi tutuklama yapıldı.

Kodi Kanada’da Yasal mı?

Kodi, Kanada’da yasaldır, ancak üçüncü taraf eklenti kullanımına her durumda izin verilmez. Kanadalı yetkililer çevrimiçi korsanlığı ciddi bir endişe olarak ele alıyor ve telif hakkı malzemelerini ücretsiz olarak görüntüleme konusunda katı yasalara sahip.

Kodi’nin Avustralya’da Kullanımı Güvenli mi??

Avustralya aynı zamanda korsanlıkla mücadele ittifakını oluşturan ülkeler arasındadır. Bu ittifakın tüm üyelerine benzer şekilde, Kodi Avustralya’da yasaldır, ancak üçüncü taraf eklentileri olan kodi kutularını kullanmak kesinlikle yasaktır..

Kodi Neden Yasal??

Kodi yasaldır, çünkü sadece eklentiler yoluyla içerik akışı için kullanılan açık kaynaklı bir medya oynatıcı uygulamasıdır. Kodi’nin deposunda bulunan eklentiler gizlilik ihlaline dahil değildir ve bu nedenle kullanımı yasaldır. Yasadışı olma sorunu, üçüncü taraf eklentilere yalnızca telif hakkı ihlaline karıştıkları için odaklanmaktadır.

Kodi’nin kendisi bu üçüncü taraf eklentilerine karşıdır çünkü Kodi’nin dünya çapında itibarına ciddi zararlar vermiştir. Kodi, yetkilileri Colossus, Ares Sihirbazı ve Süper Repo vb.Gibi bazı büyük üçüncü taraf depolarını kapatma konusunda destekledi..

Online Ücretsiz Akış Yasal mı?

Bu öznel bir durumdur; bu sorunun cevabı akarsuların doğasına bağlıdır.

Birden fazla çevrimiçi akış sitesi, yasal ücretsiz etkinlik akışı sağlar. Reel Good gibi; MTV, Crackle vb.Gibi diğer yasal kaynaklardan akışları ayıklayan, bu çevrimiçi akış yasaldır.

Bununla birlikte, herhangi bir kanalın veya kaynağın korsan akışlarını akış hakları olmadan sağlayan bir kaynaktan akış yapmaya çalışıyorsanız, ne yazık ki bu yasa dışıdır.

Kodi kutusu yasal mı?

Evet, bir Kodi kutusunun Kodi’nin kendisi gibi kullanımı yasaldır, ancak Kodi’yi ima eden yasallık endişesi ve sınırları Kodi kutularına benzer. Kodi kutularının deposunda varsayılan yasal Kodi resmi eklentileri vardır..

Bununla birlikte, piyasada üçüncü taraf eklentiler yüklü bazı Kodi kutuları da vardır ve bunların kullanımı yasaktır. Son zamanlarda başka bir aldatmaca, varsayılan olarak yüklenen eklentiler için ekstra ücret alan ve halka açık bir aptallık yapan perakendecilerin bulunduğunu bildirdi.

Kodi Exodus Yasal mı?

Hayır, Kodi Exodus yasal değil çünkü Filmler ve TV şovları için akış sağlayan üçüncü taraf bir eklentidir. Çevrimiçi olarak en popüler Kodi eklentisinden biridir ve akarsu meraklıları tarafından dünya çapında tercih edilir.

Güncellemeleri durduktan sonra piyasaya sürülen çok sayıda Exodus çatalları da var. Kodi Exodus’un en ünlü çatallarından biri Antlaşma.

Kodi Genesis Yasal mı

Exodus’un en büyük rakibi Genesis; Film, TV şovu ve Canlı TV akışı için en saygın üçüncü taraf Kodi eklentilerinden biri. Genesis Kodi bir yıl önce kapatıldığında.

Kodi Yasal SSS mi

Kodi’den virüs bulabilir misin?

Evet, yalnızca şüpheli depo kullanıyorsanız virüs bulabiliyorsunuz. Bunun dışında endişelenecek bir şeyin yok.

Kodi ateş çubuğunda yasadışı mı??

Hayır, üçüncü taraf resmi olmayan eklentiler kullanmadığınız sürece Kodi tüm firestick cihazları için yasaldır.

Bir filmi çevrimiçi ücretsiz izlemek yasa dışı mı?

Akışların herhangi bir hak edinimi olmadan bir kaynaktan korsanlanması durumunda çevrimiçi film izlemek yasa dışıdır. Kullanıcıların kullanabileceği Reel good gibi yasal çevrimiçi film akışı siteleri vardır.

Son sözler

Kodi dijital dünyada inanılmaz bir gelişmedir, ancak üçüncü taraf eklentileri nedeniyle aldığı olumsuzluk hak etmediği bir şeydir. Gerçekten Kodi’nin dünya çapındaki itibarını telafi ettiler.

Daha açık bir şekilde, birçok katı yasa yapılmış ve geliştiricilere karşı yetkililer etkili adımlar atıyor. Şimdi bekleyelim ve Kodi için geleceğin neler olacağını izleyelim.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map