Netflix VPN çalışmıyor mu? Orada yanlış bir şey yapmalısın dostum!

Bu sorun, gizlilik, şifreleme ve güvenliğin gerçek anlamını bile bilmeyen VPN hizmetleriyle Netflix’e erişmeye çalıştığınızda ortaya çıkar.

Güvenilmez olana güvendiğinizde, tozu ısırırsınız!

Netflix için VPN ilişkisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu kılavuzda bir gezinti yapın.

Netflix ile Neden VPN’e İhtiyacım Var??

Netflix’in, lisanslar ve içerik dağıtımı düzenleme sorunları nedeniyle her bölgede farklı içerik kitaplıkları sunma politikası vardır. Ancak, kullanıcılar en iyi içerik kitaplığına, yani ABD Netflix kitaplığına, Kanada ve Avustralya ABD kitaplığına erişmeyi tercih ederler, ancak uygulanan coğrafi kısıtlama nedeniyle bunu yapamazlar.

Bu kısıtlamaları aşmak için kullanıcılar bir VPN kullanmak zorunda kalıyor ve aşırı izleme ihtiyaçlarını bir VPN hizmeti aracılığıyla yerine getirmek zorunda kalıyor.

Netflix VPN Çalışmıyor – Ama Neden?

Başlangıçta, Netflix coğrafi kısıtlamalı kitaplıklarına erişmek çok kolaydı çünkü herkes çevrimiçi proxy siteleri ve VPN hizmetleri aracılığıyla kısıtlamaları atlayabilir. Bu yaygın olarak takip edilen bir trend haline geldi ve neredeyse herkes bunu dünya çapında yapıyordu. Ancak, bu kullanıcı uygulaması Netflix ve içerik dağıtıcılarının gelirine büyük zarar verdi ve bu nedenle Netflix, VPN hizmetlerinin ve Proxy sitelerinin kullanımını engellemeye zorlandı.

Netflix, DNS sunucusu adresini kullanıcı IP adresiyle çapraz olarak eşleştirmeye başladı ve ikisi arasında bir çelişki buldukları her yerde, Netflix bunun bir VPN sunucusu olduğunu düşünüyor ve erişimini yasaklıyor. Sunucu adresi kara listede ve bu sunucu artık Netflix’e erişmek için kimse tarafından kullanılamıyor.

Birçok VPN servis sağlayıcısı Netflix kütüphanelerine erişim sağladığını iddia eder, ancak Netflix VPN engelleyici bunları kara listeye aldıktan sonra tüm bu iddialar dinlenmeye bırakılır. VPN hizmetinizin Netflix kısıtlamasını atlamadığını düşünüyorsanız, bu kullandığınız sunucunun Netflix tarafından zaten algılandığı ve yasaklandığı anlamına gelir.

Netflix VPN Yasağını Atlama ve Netflix VPN Çalışma Sorunlarını Giderme?

Bu konuda dürüst bir öneri, hat şifrelemesi ve gizliliği sunan güvenilir bir VPN hizmeti kullanmaktır. Bunu söyledikten sonra, seçtiğiniz sağlayıcının güncellenmiş sunuculara sahip olduğundan emin olun; aksi takdirde Netflix kütüphanesine erişim şansı 50/50.

ExpressVPN, PureVPN ve NordVPN vb.Gibi az sayıda VPN sağlayıcısı, herhangi bir sistem tarafından yakalanmadığınızdan emin olarak mükemmel kalitede IP maskeleme sağlar. Bu VPN sağlayıcıları, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda yüksek hızlı sunucuya sahiptir ve en iyi yanı, bu sağlayıcıların zaman zaman daha fazla sunucu eklemeye devam etmeleridir..

Netflix VPN’yi atlamak için Netflix web sitesine erişmeden önce bir VPN sunucusuna bağlanın ve IP adresiniz ile DNS sunucunuzun aynı adrese sahip olduğundan emin olun. Bunu yaptıktan sonra Netflix sitesine erişin ve hesabınıza giriş yapın. Kullandığınız belirli bir bölge sunucusunun tüm içerik başlıklarını göreceksiniz. Örneğin. Bir ABD VPN sunucusuna bağlandıysanız, ABD Netflix kütüphanesine erişebileceksiniz.

VPN sunucusu DNS adresini ve yeni IP adresinizi test ettiyseniz ve her ikisi de eşleşiyorsa, ancak bölgesel kütüphaneye erişemiyorsanız, bağlantınızı sıfırlamanız gerekir. VPN’nizin herhangi bir DNS sızıntısı olmadığından emin olun, bazen bu bir sorun olabilir.

Netflix’i kullanmak için VPN bağlantınızı düzeltmek için başka bir şey, farklı bir sunucuya bağlanmayı denemektir. Bazen sunucular yanıt vermemeye başlar ve kullanıcıların Netflix kısıtlamalarını aşmalarına neden olur.

Express VPN Netflix ile çalışmıyor

Kullanıcılar, Netflix kütüphanesini atlamak için ExpressVPN’e çok güveniyorlar ve tercih ediyorlar çünkü kısıtlamaları aşmada oldukça verimli olan geniş bir sunucu yelpazesine sahipler. Bununla birlikte, kullanıcılar yakın zamanda ExpressVPN’in Netflix ile çalışmadığıyla ilgili birkaç sorun bildirdiler.

Bunlara neden olan nedenler aşağıdakilerden biri olabilir:

  1. IP adresi çakışması
  2. DNS Sunucusu adresini temizleme sorunu
  3. Proxy sunucu yapılandırması
  4. Gecikmeli / yanıt vermeyen sunucular

Bu ExpressVPN’de olağan bir şey değildir, ancak bu hatalar kolayca düzeltilebilir. ExpressVPN Netflix kılavuzumuzu inceleyerek daha fazla bilgi edinin. Netflix’in ExpressVPN ile kullanılmasıyla ilgili tüm ayrıntıların yanı sıra tüm hata düzeltmeleri var.

Birçok kullanıcı VPN sağlayıcılarının çok fazla ücret aldığını ancak gördüğüm şekilde sağladıkları gizlilik ve güvenliğin buna değer olduğunu söylemeye devam ediyor.

VPN’ye alternatif: Netflix Proxy Çalışmıyor

Birçok kullanıcı VPN’lerin çok maliyetli olduğuna inanıyor ve bu yüzden bu proxy’lerin VPN’ler için iyi bir alternatif olacağını düşünen proxy Netflix sitelerini tercih ediyorlar, ancak gerçekte alternatif olmaktan çok uzaklar.

Netflix’e proxy üzerinden erişmeye çalışan kullanıcılar şu mesajı görür:

Netflix vpn çalışmıyor

Bu hata, siteyi proxy ile ziyaret ettiğinizde açılmaz, ancak bir içerik başlığı açmaya çalıştığınızda görüntülenir.

Bu nedenle, kullanıcıların güvenilir olmadığı için kullanıcıların herhangi bir proxy sitesi kullanmamalarını istemiştim..

Bazı kullanıcılar da ücretsiz VPN kullanma konusunda tartışıyorlar ve proxy sitelerinden daha iyi çalışabileceklerini düşünüyorlar, ancak gerçek şu ki Netflix VPN engelleyici tarafından algılanmaya benzer şekilde savunmasız oldukları.

Ücretsiz VPN hizmetleri, etkisiz IP maskeleme ve şifreleme ve düşük kaliteli sunucuları nedeniyle hiç güvenilir değildir. Bu, Netflix’e veya coğrafi olarak kısıtlanmış herhangi bir siteye erişmeye çalışan kullanıcılara Ücretsiz VPN’leri önermememin ana nedenidir..

Özel İnternet Erişimi Netflix Çalışmıyor

Özel İnternet Erişimi popüler bir VPN sağlayıcı olabilir, ancak ne yazık ki, Netflix kitaplıklarına erişim sağlamak için artık Netflix coğrafi kısıtlamalarını atlamamaktadır. PIA, önceki günlerde Netflix coğrafi kısıtlamalarını atlardı, ancak Netflix PIA’nın sunucu adreslerini fark ettiğinden beri, tüm dünya onlara çöktü.

PIA, Silicon Valley sunucuları aracılığıyla Netflix’e erişim sağladı, ancak bu seviciler artık kara listede ve artık kullanılamıyorlar. Bu, Özel İnternet Erişimi’nin itibarına büyük zarar verdi.

Ancak, Netflix için PIA kullanabileceğinizi söyleyen bir site bulmaya devam ederseniz, hemen kapattığınızdan emin olun. Yine de Netflix’i kullanmak için NordVPN’i seçebilirsiniz.

Netflix VPN Yasağını Atlamak için PureVPN Uzantısı

PureVPN, tüm dünyadaki hizmeti için övgüyle karşılanan bir başka popüler ve güvenilir VPN sağlayıcısıdır. PureVPN’in tüm dünyada bazı şaşırtıcı özellikleri ve çok sayıda yüksek hızlı sunucusu var.

netflix vpn yasağı

PureVPN, Netflix’in engellemesini kaldırmak için en iyi seçimdir, çünkü kullanıcıların coğrafi kısıtlamaları atlamasını ve Netflix kitaplıklarına erişmesini sağlayan kendi Chrome tarayıcı uzantısına sahiptir. Bu, başka herhangi bir VPN hizmetinde görülemeyen benzersiz bir PureVPN özelliğidir.

Netflix VPN yasağını PureVPN ile atlamak çok kolaydır ve hemen yapılabilir. PureVPN istemcisini indirin ve PureVPN hesabınıza giriş yapın. Chrome uzantısını yükleyin ve Netflix’e erişin. PureVPN ile Netflix’e erişirken herhangi bir sorunla karşılaşmayacağınızı garanti ederim.

Ancak, bu senaryoda PureVPN krom uzantısı olmadan Netflix VPN yasağını atlayamayacağınız bir şey var.

Netflix VPN Ücretsiz

Her mantıklı netizen bildiği bir şey, her iyi şey ödenecek bir fiyat var ve çevrimiçi en iyi şeyler asla ücretsiz olmasıdır. VPN hizmetlerinde olduğu gibi, en iyileri abonelik ücreti gerektirirken, ücretsiz olanlar güvenilir değildir.

Netflix’i ücretsiz VPN ile kullanma hakkında konuştuğumuzda, ortaya çıkan ilk endişe, ücretsiz bir VPN’nin coğrafi kısıtlamayı atlayıp atlayamayacağıdır. Ancak, Netflix ile kullanılabilecek üç ücretsiz VPN hizmeti bulabildim:

  1. Akıllı DNS Proxy’si
  2. HomebrewVPN
  3. UltraSurf

Bu VPN’ler Netflix ile denenmiş ve test edilmiş ve iyi çalıştığı görülmüştür. Ancak, bu ücretsiz VPN hizmetlerinin güvenilirliği garanti edilmez. Ücretsiz VPN sağlayıcılarının güvenliği ve gizliliği her zaman sorgulanabilir, çünkü bu hizmetlerin çoğu veri kaydı ve bilgi sızıntıları ile ilgilidir. Ücretsiz VPN hizmetleri her zaman kullanmak için bir risktir ve bu hizmetleri asla kimseye tavsiye etmem, ancak gizliliğiniz için ödeme yapmak istemiyorsanız ve ücretsiz bir VPN kullanmak ve riskli bir yolculuk yapmak istiyorsanız, o zaman misafirim olun.

Sonuç

Netflix VPN yasağı, tıkalı gözlemciler için gerçek bir acı oldu çünkü coğrafi kısıtlı Netflix kütüphanelerine erişmek herkes için zor oldu. En iyi içerikten yoksun bırakma, herhangi bir netflix kodi tıkırtı izleyicisinin karşılaşmak istediği son şeydir ve bu yüzden güvenilir bir VPN sağlayıcısının seçilmesi gereklidir.

Birçok yeni çocuk bu gerçeği anlamıyor ve Netflix kısıtlamalarını atladığını iddia eden ücretsiz VPN hizmetlerine avlanıyor, ancak bağlantıları kesilir kesilmez Netflix’in birçok sosyal platformda bir VPN ile çalışmadığından şikayet etmeye başlıyorlar.

Dedikleri şeyden daha güvenli, bu yüzden Netflix kısıtlamalarını aşmak için kendinizi güçlükten kurtarmak için Netflix ile güvenilir ve güvenilir bir VPN hizmeti kullanın.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me