Özel İnternet Erişimi Netflix, Netflix hizmeti için en popüler VPN’lerden biriydi. VPN, kısıtlı içeriğin engelini kaldırmak ve coğrafi kısıtlamaları atlamak için küresel olarak birçok yayın meraklısı tarafından kullanılmıştır. Özel İnternet Erişimi genellikle PIA olarak adlandırılır ve dünya genelinde 33 ülkede 3226 sunucusu vardır.

PIA Netflix’in artık çalışmadığına dair haberler çıktıktan sonra PIA, yayın endüstrisinde bazı kaşlarını kaldırdı. Bu, PIA kullanıcılarının artık ABD Netflix kütüphanesine ABD dışında başka bir yerden erişemeyeceği anlamına geliyordu.

Netflix için Neden Bir VPN’e İhtiyacınız Var?netflix-kütüphaneler-Etrafında dünya

Netflix gerçekten de dünya çapında mevcut en iyi akış hizmetidir, ancak birçok insanın farkında olmadığı gerçeği, her bölgede benzer içerik sunmamasıdır. Bölgeye göre farklı kütüphaneleri vardır ve her kütüphanede içerik benzer değildir. Netflix’in URL’si, her bölge için Netflix.com ile aynı kalır. Ancak oturum açtığınızda, kütüphane her bölgede farklıdır.

Netflix kütüphanelerindeki bu farkın arkasındaki neden, içerik sağlayıcıların lisans ve düzenleme sınırlamalarıdır. Fark edildiği gibi, ABD Netflix kütüphanesi, diğer tüm bölgesel Netflix kütüphanelerine kıyasla en çok ve en iyi şovlara sahiptir.

Daha fazla bilgi edin: Netflix’te izlenecek şovlar

Netflix kullanıcılarının izlemek istedikleri bazı popüler şovlar var. Ancak kütüphanedeki mevcut olmamaları nedeniyle onlar için hayal kırıklığı yaratan bir faktördür.

Aşırı izleyiciler, içerik öncelikleri konusunda çok titizdirler ve bu kısıtlamalar nedeniyle kendilerini çaresiz hissederler. Anlaşılması gereken başka bir şey, içerik kütüphaneleri arasında geçiş yapma seçeneği olmadığından kullanıcıların ABD Netflix kütüphanesine erişememesidir..

İçeriğin diğer bölgelerden Netflix kullanıcılarına erişilememesi, yalnızca bir VPN yardımı ile atlanabilir.

VPN ile bir ABD sunucusuna bağlanabilir ve Netflix hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Netflix sistemi maskelenmiş ABD IP’nizi algılar ve ABD Netflix kütüphanesine erişmenizi sağlar.

Bu, Netflix’te herhangi bir sorun olmadan yayınlamak istediğiniz şovu izlemenin en iyi yoludur. Her VPN hizmeti, istediğiniz bölgeyi seçmenize izin veren dünya çapında çok sayıda sunucu sağlar.

ABD Netflix kütüphanesinin coğrafi kısıtlamalarını atlamanın başka bir yolu yok.

Netflix bir VPN’i nasıl engeller??

Netflix ile akış için bir VPN hizmeti kullanma pratiği giderek artmaya başladı ve Netflix yakında fark etti. Lisans sahipleri ve içerik sağlayıcıları bu içeriğin akışı yoluyla kazanır. Ve bu içeriğe VPN hizmetleri aracılığıyla erişmek onlar için sorunlara neden oldu.

İçerik sağlayıcıları / lisans veren taraflar, içeriklerinin güvenli dağıtımını sağlamak ve bu tür proxy’leri ve VPN’leri engellemek için Netflix’e baskı yaptılar. Bu nedenle Netflix sistemlerini güncelledi ve proxy sunucularını ve VPN’leri tespit etmeye ve engellemeye başladı.

Netflix sunucuları, videoya erişmeye çalışan kullanıcının bir DNS kullanıp kullanmadığını DNS’nizin konumunu ve IP adresinizi eşleştirerek algılar. Eşleşirlerse Netflix sunucusu VPN kullanımını algılayamaz. Ancak IP adresiniz ve DNS konumunuz arasında bir fark varsa, VPN kullanımını algılayacak ve bir hata gösterecektir..

Ücretsiz VPN’ler ve çevrimiçi proxy sunucuları kullanıyorsanız Netflix sunucuları tarafından algılanma olasılığı yüksektir. Çünkü bazıları trafiğinizi farklı DNS üzerinden yönlendirirken, diğerleri yalnızca IP adresinizi maskeliyor. Bu protokollerin her ikisinin de eşleşmesi gerekir ve veremedikleri şey budur.

Farklı bir Netflix kütüphanesine erişmek için güvenilir bir VPN hizmeti kullanmak gizliliğinizi ve erişiminizi sağlayacaktır.

Özel İnternet Erişimi / PIA Netflix ile Çalışıyor mu??

PIA’nın Netflix kütüphanesinin coğrafi kısıtlamalarını atlayabileceğini belirten birkaç blog ve kılavuzla karşılaştım.

Bu efsaneyi senin için çözeyim!

Özel İnternet erişimi Netflix, Netflix’in engellemesini kaldırmak için çalışmıyor çünkü Netflix’e erişmek için Silikon Vadisi’nden sunucular sağlamaktaydı ve tüm bu sunucular artık yasaklandı.

şükürler olsun!

PIA Netflix ile çalışırdı ama bir süre önceydi! PIA artık kütüphane coğrafi kısıtlamalarını atlamak için Netflix’e erişim sağlamıyor. Netflix’e erişim sağlamak için PIA’yı devre dışı bırakan Netflix VPN baskısı sayesinde.

PIA Netflix Geçici Çözümü

PIA, Netflix ile çalışmaz; Bu gerçeğin batmasına izin verin, çünkü bu büyük bir sorun değil. Netflix ile akış için kullanılabilecek bir PIA Netflix geçici çözüm yöntemi vardır ve bu da çalışmazsa, kullanılabilecek çok sayıda alternatif VPN vardır.engellemeyi kaldır netflix

PIA Netflix geçici çözümünün şu adımlarını izleyin:

  1. Kullandığınız yönlendiriciyi yapılandırın gg-wrt ve daha sonra herhangi bir ABD PIA sunucusuna bağlayın.
  2. Şimdi Windows için PIA istemcisini indirin ve PC’nizdeki veya dizüstü bilgisayarınızdaki bir ABD sunucusuna bağlanın.
  3. Her ikisi de, bilgisayarınız ve yönlendiriciniz bir VPN sunucusuna bağlandıktan sonra Netflix’e erişmeyi deneyin. Coğrafi kısıtlama atlanacak ve ABD Netflix kütüphanesine erişebileceksiniz.

Bu geçici çözüm sizin için karmaşık görünüyorsa, herhangi bir geçici çözüm gerektirmeyen ExpressVPN, PureVPN veya NordVPN gibi alternatif bir VPN hizmeti kullanmayı deneyin. ExpressVPN Netflix ve NordVPN Netflix sunucuları kısıtlama bypassları ve hızları açısından şaşırtıcı.

Özel İnternet Erişimi Japonya

Birçok kullanıcı, ABD Netflix Kütüphanesi’nin içerik sayısı açısından en büyük kütüphane olduğuna inanmaktadır. Ancak, yakın zamanda Japonya Netflix kütüphanesinin ABD kütüphanesinden daha fazla içeriğe sahip olduğunu fark ettim ve bu da onu dünyanın en büyük Netflix içerik kütüphanesi haline getirdi. ABD Netflix kütüphanesine kıyasla yaklaşık 300 daha fazla içerik başlığı var.özel internet erişimi netflix japonya

Japonya Netflix kütüphanesine Özel internet erişimi Netflix ile kolayca erişebilirsiniz. Bunu yapmak için sadece PIA tarafından sunulan bir Japon sunucusuna bağlanın. Bir Japonya PIA sunucusuna bağlandıktan sonra Netflix’e gidin ve hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra, tüm Japonya Netflix kütüphanesini göreceksiniz.

En büyük Netflix kütüphanesine erişmenin keyfini çıkarın ve arkadaşlarınızla paylaşın!

Özel İnternet Erişimi Netflix Reddit İncelemesi

Özel İnternet Erişimi Netflix, kullanıcılarına ABD Netflix kütüphanesine erişim sağlayamadığı için birçok eleştiriyle karşılaştı. Özel İnternet Erişimi’nde Müşteri Deneyimi Kıdemli Başkan Yardımcısı’nın Reddit’teki kullanıcı endişeleri hakkında söyledikleri:

Tartışma yorumu IaisonQ’nun tartışma yorumu "PIA üzerinde Netflix".

PIA’nın artık ABD Netflix ile çalışmadığına dair hiçbir fikri olmayan bu kişi gibi, ara sıra endüstride neler olup bittiğinden habersiz insanlara rastlamaktasınız:

Tartışma yorumu stymy’nin tartışma yorumu "Kimse burada Özel İnternet Erişimi’nden bahsetmiyor, ancak Netflix’i her zaman VPN’leri aracılığıyla izliyorum".

Sonuç

PIA, ABD Netflix kütüphanesine erişim sağlayamayabilir, ancak şu ana kadar PIA sunucuları yalnızca ABD’de yasaklandığından diğer bölgesel Netflix kütüphaneleriyle birlikte çalışır. PIA, iyi bant genişliği hızı ve binge-watchers tarafından çok tercih edilen bağlantı özellikleri nedeniyle dikkat çekiyor.

Özel İnternet Erişimi iyi bir VPN hizmetidir, ancak PIA’nın Netflix ile dost olmaması, itibarını çok etkiledi. Söylentiler, kullanıcıların ABD Netflix’e erişmesini sağlamak için ABD’de bazı yeni IP’ler ve sunucular kurmaya çalışıyorlar ve sadece bunun doğru olup olmadığını görmek için bekleyebiliriz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me