Dünya çapında en baskın ve tavsiye edilen akış yazılımı Kodi’dir. En iyi yanı, Kodi iPad sadece birkaç adım uzaklıktadır. En son medya içeriğinin sınırsız akış deneyimini sunan bazı en iyi Kodi eklentileri var. Kodi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Web sitemizden Kodi hakkında bilmeniz gereken her şeyi size sunar.

Hakimiyet ve önerilerden bahseden Apple, son birkaç yıldır mobil cihazlar sektöründe baskın bir isim olmuştur. Apple Inc., cep telefonları, Tablet ve PC’ler gibi şiddetle tavsiye edilen çeşitli ürün hatlarını genişletti. Ancak, Kodi için Apple iPad kullanmayı düşünürsek; en iyi cihazı en iyi akış yazılımı ile birleştirecek, sonuçlar müthiş olacak.

Apple tarafından sağlanan kalite, işlevsellik ve kullanıcı deneyiminin benzersiz olduğuna şüphe yok. İPad’de Kodi’nin nasıl kullanılacağını görmek için bu kılavuzu tamamen izleyin.

İPad nedir?

IPad, Apple Inc. tarafından diğer mobil cihaz üreticileri gibi geliştirilen bir dizi Tablet PC’dir. Bununla birlikte, en büyük fark işletim sistemidir çünkü iPad iOS’ta çalışırken diğer cihazlar Windows ve Android’de çalışır. Diğer tüm tablet PC’ler gibi iPad de E-posta göndermek, film ve video izlemek, video oyunları oynamak ve web’e göz atmak için kullanılabilir.

Apple Inc. ilk iPad’i tam olarak 8 yıl önce Nisan 2010’da piyasaya sürdü ve o zamandan beri 8 nesil iPad piyasaya sürüldü. Her yeni jenerasyonun kullanıcı arayüzünde bazı değişiklikler var, yazılım hata düzeltmeleri, yeni işlevler tanıtıldı ve tasarımı ile birkaç değişiklik yapıldı. Tüm sistem ve işlevsellik geliştirmeleri, yeni işlemcileri ve biyometrik tarayıcılar, kamera yükseltmeleri ve dokunmatik kimlikler gibi özellikleri içeren yükseltmelerdi..

Şimdiye kadar dünya çapında 250 milyondan fazla iPad satıldı. Bu nesiller boyunca iPad, iPad Pro ve iPad Mini olmak üzere iki seriye ayrıldı. Tasarımda daha şık olan ve sisteminde ve işlevlerinde birkaç geliştirmeye sahip olan iPad Air adlı bir dizi iPad de piyasaya sürüldü. Başlangıçtan bu yana iki nesil iPad Pro ve dört nesil iPad mini piyasaya sunuldu.

Kodi’yi iPad’e yükleyebilir miyim ?

Evet! Kodi’yi iPad’e yükleyebilirsiniz, ancak üçüncü taraf bir uygulama olmadan yükleyemezsiniz çünkü Kodi App Store’da mevcut değildir. Bu nedenle, Kodi iPad’i yüklerken TweakBox uygulamasını veya Cydia uygulamasını kullanmanız gerekecektir. Kodi sürüm 16 iPad ile çok iyi çalışmıyor, ancak Kodi Krypton sürüm 17 neredeyse her iPad’de harika çalışıyor.

Kodi için Apple iPad mükemmel bir seçimdir çünkü dünyadaki en iyi tableti ve en iyi akış yazılımını birleştirdiğinizde sonuçlar muazzam olacaktır. Daha önce Apple TV’de Kodi’yi yüklemek için en iyi yöntem olan Apple TV’de kodi kurma konusunda rehber sağlamıştık..

Kırık iPad’e Kodi Kurabilir miyim ?

Evet, Kodi bir Jail kırık iPad’ine yüklenebilir çünkü Kodi uygulama mağazasında resmi olarak mevcut değildir ve bu nedenle yüklemek için üçüncü taraf bir uygulama kullanmamız gerekir.

İPad’e Kodi’yi kurmadan önce neye ihtiyacınız var?

1) Xcode

ipad üzerinde kodi için xcode

Xcode, Apple Inc. tarafından Mac ve iOS için uygulama geliştirmek üzere geliştirilen bir IDE paketidir. Kullanıcıların iOS ve Mac’te çalıştırmak için istedikleri platformları yüklemelerine veya geliştirmelerine yardımcı olur.

2) Cydia İmpaktör

cydia impactor ile ipad üzerinde kodi nasıl kurulur

İPad’deki Cydia Impactor, iPhone ve iPad’lere IPA dosyalarını yüklemek için kullanılan bir yükleyici aracıdır. Kullanıcıların iOS platformuna harici uygulamalar ve yazılım yüklemelerine yardımcı olur. Cydia Impactor, Jailbreak yöntemi olduğu için Kodi’yi yüklerken Mac entegrasyonu gerektirir.

Cydia Impactor Dosyasını İndir.

3) Kodi deb dosyası

ipad üzerine kodi yükleyebilir miyim

deb dosyası, UNIX platformunda veya iOS platformunda geliştirilmiş bir yazılım paketi dosyasıdır. Kodi deb dosyası, Jail kırık iPad’ine kurulabilen bir debian dosyasıdır.

Kodi Deb Dosyasını İndir.

4) iOS Uygulama İmzalayan

Jail Broken iPad'de Kodi'yi ayarlayabilir miyim?

iOS App Signer, kullanıcıların yüklemeye hazırlanmak için dosyalarını iPad tarafından desteklenen IPA biçimindeki dosyalarda değiştirmelerine yardımcı olur.

5) Tweakbox Uygulaması

İPad'e Kodi'yi kurmadan önce neye ihtiyacınız var?

İOS cihazlara resmi olmayan uygulamaları yüklemek için yaygın olarak kullanılan üçüncü taraf bir uygulama yükleyici aracıdır. Kütüphanesinde birçok farklı kategoriye ayrılmış çok çeşitli uygulamalarla 2000’den fazla uygulama vardır. Tweak Box uygulaması, Kodi’yi Jailbreak yöntemi olmadan iPad’e yüklemek için kullanılır, çünkü herhangi bir Mac entegrasyonu gerektirmez ve doğrudan cihazda yapılabilir.

Tweakbox Uygulama Dosyasını İndir.

İPad’de Kodi’yi Kurmanın 4 Manuel Yolu

Kodil’i Jailbreak yöntemlerini kullanarak iPad’e kurmanın yolları şunlardır:

 1. Cydia İmpaktör
 2. iOS Uygulama İmzalayan

Ancak, Jailbreak yapmadan veya bilgisayar kullanmadan yükleyebileceğiniz yollar şunlardır:

 1. Tweak box Uygulaması
 2. Xcode

Jailbreak Yöntemini Kullanarak iPad’de Kodi Kurulumu

Jailbreak Yöntemini Kullanarak iPad'de Kodi Kurulumu

Yukarıda belirtildiği gibi, Kodi’yi iPad’e yüklemenin iki yöntemi vardır. Jailbreak yöntemlerini kullanarak Kodi’yi yüklemek için şu adımları izleyin:

1) Cydia İmpaktör

Kodi’yi yüklemeden önce Kodi.IPA dosyasını ve Cydia Impactor’u indirin.

 1. Bağlayın iPad senin için Mac. (Bilgisayarınızdan çıktığınızdan emin olun. iTunes).
 2. Başlatmak Cydia Çarpışmanın etkisiyle.
 3. IPA dosyasında Cydia İmpaktör sürükleyip bırakarak.
 4. Seç iPad listeden.
 5. Tıklamak Başlat.
 6. Girin Apple kimliginiz istek istendiğinde.
 7. Şimdi aç Ayarlar > Adresine git Profiller & Cihaz yönetimi.
 8. Girdiğiniz bilgileri seçerek devam edin Apple kimliginiz > Tıklamak Güven ve İlerlemek.

İşte bu, şimdi Kodi’yi kolayca kullanabilirsiniz.

2) Xcode

 1. Mac’inizi bağlayın ve iPad
 2. Başlat Xcode
 3. Yeniden başlamak Xcode proje > seçmek Tek Görünüm Uygulaması > Tıklayın Sonraki.
 4. Ürün adını şu şekilde girin: Kodi.
 5. Geri kalan ayrıntıları girin > seçmek Evrensel > Tıklayın Sonraki. (Bir hata istenirse, Apple kimliginiz Tamir etmek için.)
 6. Açık iOS Uygulama İmzalayan
 7. İndirilen Kodi dosyasını açın.
 8. Daha önce kullandığınız profili seçin > Tıklayın Başlat.
 9. Şuraya git: Xcode ev > Üstteki menüden Cihazlar’ı seçin.
 10. Seçin iPad > Tıkla +
 11. Gözatın ve açın .ipa dosya daha önce oluşturuldu.
 12. Şimdi fişini çek iPad > Ana menüsüne gidin ve açın Kodi.
 13. Açık Ayarlar > cihaz yönetim > Geliştirici Uygulaması > Tıklayın Güven.

Kodi’yi Jail Breaking / Bilgisayarsız iPad’e Kurmanın 2 En İyi Yolu

1) Tweakbox Uygulaması

 1. Açık iPad > Açık Safari tarayıcı > Bu URL’yi yazın “https://www.tweakboxapp.com/”Ve açın.
 2. İndir Uygulama > Tıklayın İzin vermek.
 3. Tıklayın Yüklemek.
 4. Uygulamayı aç.
 5. Tıklamak Uygulamalar.
 6. Tıklamak Tweakbox Uygulamaları.
 7. Kaydırma aramak için aşağı Kodi ve üzerine tıkla.
 8. Kurulum tamamlandıktan sonra Ayarlar.
 9. Açık Profiller & Cihaz yönetimi.
 10. Aşağıdaki seçeneğe tıklayın Kurumsal Uygulamalar bölümü
 11. Tıklayın Güven > Tıklayın Güven

İPad’de Kodi İndir

Kodi, Apple tarafından resmi olarak desteklenmediği ve resmi Uygulaması App Store’da mevcut olmadığı için doğrudan iPad’e indirilemiyor. Bununla birlikte, bir Debian dosyası, kullanıcıların indirebileceği Kodi’nin resmi web sitesinden indirilebilir. Ancak, iPad’e yalnızca üçüncü taraf bir uygulama yükleme istemcisi aracılığıyla yüklenebilir.

Apple iPad’e Exodus ve Covenant Addon nasıl kurulur

Exodus ve Covenant, Kodi iPad’e, Kodi Windows’a yüklendikleri gibi yüklenebilir. Kodi’de Exodus ve Kodi’de Covenant kurulum prosedürü benzer, Kodi kurulduktan sonra.

Apple iPad’de Kodi için En İyi Uzaktan Kumandalar

Apple iPad'de Kodi için En İyi Uzaktan Kumandalar

Aşağıda, App Store’da kullanıcıların iPad’de Kodi’yi kullanmak için indirebilecekleri birkaç Kodi uzaktan kumandası bulunmaktadır:

 1. JoetheFox tarafından resmi Kodi uzaktan kumandası
 2. XBMC Takımyıldızı
 3. XBMC Komutanı Ücretsiz
 4. XBMC’nin Kendi Web Kullanıcı Arayüzü

Kodi’de iTunes Kütüphanesi Nasıl Oynanır

Öncelikle, eşlemeniz gerektiğinden sürücünüzü iTunes ile Kodi’ye bağlamanız gerekir. Eşlenmemişse şu adımları izleyin:

 1. Adresine git Ayarlar Kodi ana menüsünden > Açık Dosya Yönetici > Üzerine çift tıklayın Kaynak ekle > Araştır > seçmek iTunes sürücüsü.
 2. Cihazınızdaki iTunes klasörünü yapılandırın.
 3. Tıklayın tamam > Tıklayın Bitti > Buna bir isim verin.

Orada Kodi’nizde iTunes Kütüphaneniz yapılandırıldı ve şimdi oynamaya hazır.

Kodi için iPad Alternatif Cihazlar

 1. Windows’da Kodi
 2. Ahududu Pi üzerinde Kodi 
 3. Firestick üzerinde Kodi
 4. Roku üzerinde Kodi
 5. Kodi açık Apple TV
 6. Xbox One’da Kodi
 7. Nvidia Shield üzerinde Kodi

Son sözler

Kodi, dünya çapında büyük bir üne sahip olmasına rağmen, birçok kişi tarafından çok eleştirildi. Aldığı tüm eleştiri, eklentileriyle bağlantılı olan korsan ihlali sorunlarından kaynaklanmaktadır. Üçüncü taraf Kodi eklentileri, korsan olan ve ücretsiz telif hakkı malzemeleri görüntüleyen akışları yakaladıkları için yasadışı kabul edilir.

Benzer şekilde, Apple Inc, App Store’da resmi Kodi uygulaması bulunmadığından Kodi’ye karşı çok fazla gibi görünüyor. Bu nedenle, Kodi’yi kullanmak isteyen kullanıcıların Jail kırılma prosedürlerini ve Kodi’yi iPad’e kurma prosedürünü takip etmesi gerekmiyor. Kodi’nin iPad’de nasıl yükleneceğini ve nasıl kullanılacağını tümüyle açıkladık. Kodi’yi yüklemeden önce her şeyi kontrol ettiğinizden emin olun.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me