Roku’da Kodi: Roku Stick, Ultra ve Roku Express’te Kodi Kurulumu

Eğer bir akarsu geek ve Roku üzerinde Kodi kullanmanın bir yolu olup olmadığını merak ediyor musunuz?


Sizin için tüm cevaplar bizde! Bu kılavuzu inceleyin ve Kodi’yi Roku’ya nasıl yükleyebileceğinizi, sınırlamaları, kanalları ve çok daha fazlasını keşfedin.

Roku nedir?

Roku, Roku Incorporation tarafından üretilen ve tasarlanan çeşitli akış cihazlarıdır. Akış severlerin bu cihazları kullanarak istedikleri içeriği herhangi bir yerden yayınlamalarını sağlar. Filmleri ve TV şovlarını izlemek ve izlemek için önceden yüklenmiş bir dizi uygulamaya sahiptir. Uygulamalar Hulu, Fubo TV, Showtime Redbox, RT, SiriusXM, Showtime, Sling TV, TVLuux, Tubi TV, TuneIn Radio, TheBlaze, Time Warner Cable, Vmedia, Xfinity, Vudu, WWE Ağı vb..

Tüm bu uygulamalar akış için abonelik gerektirir, ancak sundukları kalite şaşırtıcı ve ödemeye değer. Akış için gereken tüm ücretlere rağmen, insanlar kalite deneyimi sunması nedeniyle hala Roku’yu tercih ediyorlar.

Kodi Roku’da mı?

Aslında değil! Roku tarafından kullanılan işletim sistemi Roku OS adı verilen özelleştirilmiş bir Linux işletim sistemi olduğundan Kodi doğrudan Roku’ya yüklenemez. Roku’nun kanal mağazasında bile kütüphanesinde Kodi yok. Kodi’nin kendisi birçok platformda mevcut olan bir akış oynatıcısıdır, ancak ne yazık ki, Roku’da mevcut değildir.

Kodi ve Roku

Birinci sınıf bir akış yazılımı olan Kodi, dünyanın dört bir yanındaki yayın meraklıları için en iyi seçenek haline geldi. Sadece bu değil, Kodi de manşetlerde çok tartışılan bir nokta oldu! Mahremiyet ihlali endişeleri nedeniyle küresel çapta başlatılan kampanyalar ve politikalar nedeniyle. Bununla birlikte, Kodi’nin diğer tüm akış platformlarından daha fazla teklifi var.

Kodi’nin bir akış yazılımı olması, Roku aslında bir akış cihazı olması, bu ikisinin karşılaştırılması önemli olmayacaktır. Roku ileri teknoloji bir akış oynatıcısıdır ve çok fazla potansiyele sahiptir. Kodi’yi kullanmak, hem ücretsiz içeriği hem de ücretli içeriği (korsan davranışlarından bağımsız olarak hem resmi hem de resmi olmayan Kodi eklentilerine referansla) sunduğu için akış severler için kesinlikle daha iyi bir seçim olacaktır. Roku yok, herhangi bir seçimde ücretsiz içerik yok.

Her kullanıcı ücretli içerik seçmez ve bu, bir hizmet sunarken dikkate alınması gereken bir gerçektir. Ayrıca, herhangi bir abonelik ücreti ödemeden kaliteli içerik sunmak akıllıca ve kolay bir şey değildir.

Kodi’yi Roku için indirebilir miyim ?

Hiçbir engel akışlı ineklerin bir akış cihazının sınırlarının ötesine geçmesini engelleyemez. Kodi’yi Roku’da kullanmanın hackini öğrenen tüm meraklıları sayesinde, binge gözlemcilerinin ve Roku sahiplerinin Roku cihazlarını özelleştirmelerine olanak tanıyan.

Kodi’nin Roku’da bulunmamasına veya Roku tarafından desteklenmemesine rağmen, Kodi’yi Roku’ya kurmanın bir yolu var ve bu kılavuzdaki tüm prosedürü detaylandırdık..

Roku’da Kodi veya XBMC Kurulumu için Farklı Yöntemler

İki farklı platform kullanarak Kodi’yi Roku’da kullanmanın iki yolu şöyledir:

 Windows PC Kullanarak Roku’da Kodi Nasıl Alınır ?

Kodi için en temel ve yaygın olarak kullanılan cihaz veya platform Windows’tur. Bu nedenle, Windows PC’yi kullanarak Kodi’yi Roku’ya yüklemek için bu yöntemi sağladık. Aşağıdaki adımları gösterildiği gibi izleyin:

 1. Bilgisayarınızı başlatın ve şu adrese gidin: Başlangıç ​​menüsü.
 2. Gönderen Windows Arama Çubuğu, aramak ‘Cihaz ayarları’.
 3. Tıklamak Cihaz ekle.
 4. Liste formunda birçok seçenek göreceksiniz, tıklayın Roku 3 ve akış cihazınız olarak eklenecek.

Bu adımları izledikten sonra, Roku cihazınızdaki Kodi’ye ekran yayınlayarak erişebilirsiniz. Ekran dökümü, en sevdiğiniz filmleri, videoları ve çok daha fazlasını Roku cihazınızda izlemenizi sağlar. Basit, değil mi?

Android Smart TV Kullanarak Roku’da Kodi Nasıl Alınır ?

İşte android akıllı TV’nizi kullanarak Kodi Roku üzerine yüklemek için başka bir yöntem ve bu ekran yansıtma ile yapılır. Bu adımları takip et:

 1. Kodi’yi Android Smart TV’nize yükleyin.
 2. Şimdi Roku 3 ana ekran.
 3. Tıklamak Ayarlar > Tıklamak Sistem güncellemesi ve cihazınızı Roku Software Build 5.2 veya bir yükseltme sürümüne güncelleyin.
 4. Geri dönmek Ayarlar > Tıklamak Ekran yansıtma seçenek.
 5. Rom burada, Ekran Yansıtmayı Etkinleştir Roku’nuzun > Tıklayın tamam.

Roku’ya göç nasıl kurulur

Exodus Kodi eklentisini Roku’ya yüklemek için herhangi bir özel prosedür izlemenize gerek yoktur. “Exodus Kodi Eklentisi nasıl kurulur” kılavuzumuzu takip edin ve kullandığınız ana döküm / tarama cihazına kurun; Android Smart TV’nizde veya Windows PC’nizde.

Kodi Roku Kanalları

Roku ile ilgili en iyi şey, Roku Kanal Mağazası olarak bilinen kanallar için kendi mağazasının olmasıdır. Bir başka büyüleyici şey, kendi Kodi eklentilerine sahip bazı Roku kanallarının olmasıdır. Kesinlikle denemeniz gereken birkaç Kodi Roku kanalı:

 1. Viewster
 2. BBC iPlayer
 3. VEVO
 4. NHL
 5. Snagfilms

Roku Streaming Stick, Ultra ve Roku Express’te Kodi Leia 18.5 veya daha düşük bir sürümü nasıl kullanılır

Hangi Roku sürümünü kullandığınız önemli değildir, döküm cihazınıza yüklediğiniz Kodi sürümü önemlidir. Kodoku’yu Windows PC’niz üzerinden Roku’nuza yayınlıyorsanız, Windows’unuzdaki Kodi sürümünüzü güncel tutmanız gerekir. Kodi Krypton sürüm 17’yi Roku’ya Windows PC’nize veya Android akıllı TV’nize Kodi Krypton sürüm 17.6’yı yükleyerek yükleyebilirsiniz.

Kodi Jarvis sürüm 16 veya daha üstünü Roku Streaming Stick, Ultra ve Roku Express’te Kullanma

Daha önce açıklandığı gibi, birincil döküm / tarama cihazınızdaki Kodi sürümü ilgili noktadır çünkü Kodi’niz aslında Roku’ya yüklenmemiştir, ancak Android akıllı TV’niz veya Windows PC’niz tarafından yayınlanmaktadır. Bu nedenle, Kodi Jarvis sürüm 16’yı, bu rehber, yüklemek için cihazınıza bağlayın.

Roku için en iyi Kodi eklentileri

İşte Roku’da kullanmanız gereken en iyi 10 Kodi eklentisi:

 1. Sözleşme
 2. göç
 3. Başlangıç ​​Sporları
 4. Gurzil
 5. Plasenta
 6. Spor Şeytanı
 7. Neptün Yükseliyor
 8. Firecat
 9. Akın
 10. DAZN

Kodi için Roku Alternatif Cihazlar

 1. Windows’da Kodi
 2. Ahududu Pi üzerinde Kodi 
 3. İPad’de Kodi
 4. Firestick üzerinde Kodi
 5. Apple TV’de Kodi
 6. Xbox One’da Kodi
 7. Nvidia Shield üzerinde Kodi

Roku için Kodi Alternatifleri

Kodi’ye herhangi bir alternatif arıyorsanız, her akarsu sevgilisinin Kodi’yi tek başına kullanması nedeniyle tavsiye etsem de aşağıdakileri öneririm:

 1. Stremio
 2. Plex
 3. Teraryum TV
 4. Emby
 5. Infuse

Kodi on Roku SSS

Bir şeyi hacky bir şekilde kurmaya çalıştığınızda, aklınızda ortaya çıkabilecek bazı endişeler vardır. Sık sorulan bazı SSS’ler şunlardır:

Jailbreak Roku yapabilir miyim?

Bu sorunun cevabı basitçe “Hayır”. Bir akış cihazını jailbreak yapmak, bir cihazı stok bariyerlerinin ve kısıtlamalarının ötesinde gerçekleştirebilecek şekilde değiştirmek / özelleştirmek anlamına gelir.

Roku ile ilgili olan şey, üreticisinin onu jailbreak yapamayacağınız bir şekilde tasarlamış olmasıdır. Ancak, stok özelliğinin ötesine geçmek istiyorsanız, Kodi’yi kullanmak sizin için en iyi seçenektir.

Riskli PPV hizmetlerini kullanmayı düşünmek yerine, Kodi eklentileri aracılığıyla ücretsiz filmleri, TV şovlarını, Canlı TV’yi ve sporu kolayca yayınlayabilirsiniz..

İPhone / mac cihazlarını kullanarak Kodi’yi Roku’da almak mümkün mü?

Evet, önce Kodi’yi iPhone’a yükleyip ardından Roku cihazınıza yansıtarak iPhone’u kullanarak Kodi’yi Roku’da kullanabilirsiniz.

Kodi’yi bilgisayar olmadan / ekran yansıtma olmadan Roku’ya koyabilir miyim?

Hayır, işletim sisteminin karmaşıklığı nedeniyle Kodi’yi Roku’ya yüklemenin başka bir yöntemi yok.

Telefonumu Roku’ya nasıl yansıtırım ?

Telefonunuzda ekran yansıtma seçeneği varsa, günümüzde olduğu gibi bir sorun olmayacaktır, birçok akıllı telefonda bu özellik vardır. Telefonunuzda ekran yansıtma seçeneği yoksa, bu özelliği etkinleştirmek için üçüncü taraf bir uygulama yükleyebilirsiniz.

Son sözler

Roku denemek için harika bir şey ve her akarsu meraklısı bunu biliyor. Üstteki kiraz, Roku’da Kodi’ye sahip, dünya çapında mevcut en iyi akış platformlarından ikisiyle işbirliği yaparak en sevdiğiniz içeriği sorunsuz bir şekilde yayınlıyor. Roku’da resmi olarak bulunmamasına rağmen, geeksler Kodi’nin Roku dünyasına istila etmesine izin vermenin yolunu buldular.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map