Akıllı TV’ler günümüzün baskın eğlence cihazlarıdır ve sundukları deneyim ile hiçbir şey karşılaştırılamaz. Ancak hiç Smart TV’nin özelliklerini ve en iyi akış hizmetini, yani Kodi’yi birleştirme deneyiminiz oldu mu? Hayır? O zaman kurmayı düşünmeye başlamalısın Samsung Akıllı TV’de Kodi.

Özel KodiVPN.co Özel Teklifleri 2020
PureVPN

 1 ABD Doları

Bu Fırsatı Yakala

surfshark

 11,99 ABD doları

Bu Fırsatı Yakala (3 Ay Ücretsiz)

Ivacy

 9,03 ABD doları

Bu Fırsatı Yakala

Kodi’yi Samsung Smart TV’ye nasıl yüklediğimizi görmek için bu kılavuzda bir tura katılın; kullanıcıların akıllı TV’de en iyi Kodi eklentilerinin keyfini çıkarabilmeleri için dünyanın en iyi eğlence araçlarından ikisi. Ancak, kullanıcıların her zaman çevrimiçi gizliliklerini korumalarını ve KodiVPN hizmetini kullanmalarını öneriyoruz.

Akış Fanatiklerinin Samsung Smart TV’de Neden Kodi’ye İhtiyacı Var??

Neden Fanatikler Samsung Smart TV için Kodi'ye İhtiyacınız Var?

Televizyon eğlencesi çağı büyük ölçüde gelişti ve şimdi Akıllı TV’ler eğlencenin geleceği. Bunun nedeni, Akıllı TV’lerin kullanıcılara Akıllı TV’lerini bir dizi farklı özellik için geliştirmeleri için sunduğu sonsuz olasılıkların olmasıdır..

Akıllı TV’ler, bazı harici eklentiler ve yazılımlar gerektiren TV şovlarını ve Filmleri yayınlamak için kullanılabilir. Ancak, bu yazılım ve eklentiler yüklemeye değer ve çok kolay bir şekilde kurulabilir.

Akıllı TV’lerde Film akışı için en yararlı yazılımlardan biri olan TV şovları Kodi. Kullanıcıların geleneksel eğlence sınırlamalarının ötesine geçmelerini ve izlemek istediklerine erişmelerini sağlar.

Smart TV’de Kodi Kullanabilir misiniz??

Kodi'yi Samsung Smart TV'de Kullanabilir misiniz?

Genellikle, Akıllı TV’ler Android işletim sistemine dayanır ve bu nedenle üzerlerinde Kodi kullanmak çok kolaydır. Kullanıcılar Kodi’yi Play Store üzerinden mobil cihazlarına kolayca indirebilir ve ekranlarını Akıllı TV’lerine yayınlayabilir. Bununla birlikte, Samsung Smart TV’ler Android OS tabanlı değildir, aksine Android cihazları veya diğer Android kutularını desteklemeyen Tizen OS’de çalışır.

Bu nedenle, kullanıcılar Kodi uygulamasını doğrudan Samsung Smart TV’ye indiremez. Kullanıcılar Chromecast ve USB kullanarak Kodi’yi Samsung Smart TV’de kullanabilirler. Kodi Samsung Smart TV’yi yükleme yöntemi aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmıştır, kılavuzu tamamen izleyin.

Kodi Kullanıcıları İçin Samsung Smart TV’nin Özellikleri

Kodi Kullanıcıları İçin Samsung Smart TV'nin Özellikleri

Samsung Smart TV’de Kodi’yi kullanarak kullanıcıların keyfini çıkarabilecekleri bazı harika özellikler var:

 1. Akıllı ses kontrolü özellikleri
 2. Ultra HD Video kalitesi
 3. Önceden yüklenmiş akış hizmetleri
 4. Ekran yansıtma seçeneği

Bunun dışında, Samsung Smart TV, kullanıcıların en sevdikleri filmleri, TV Şovlarını, dünyanın dört bir yanından Canlı Spor etkinliklerini ve çok daha fazlasını çevrimiçi olarak izleyebilecekleri kendi uygulamalarına sahiptir..

Samsung Smart TV Android işletim sistemi ?

Samsung Smart TV’ler Tizen OS tabanlıdır ve Android işletim sistemini desteklemez. Kullanıcılar, aynı zamanda harika bir işletim sistemi olan Kodi Samsung Smart TV için Tizen işletim sistemini kullanıyor. Bununla birlikte, kullanıcılar milyonlarca uygulamaya birden fazla eğlence amaçlı erişim sağladığı için Android OS tabanlı Akıllı TV satın almayı tercih ediyor.

Bu uygulamalardan biri, Android işletim sisteminde doğrudan indirilebilen Kodi’dir. Kodi hayranları kolayca Play Store’a gidebilir, Kodi’yi oradan indirebilir ve yüzlerce en iyi Kodi eklentisi aracılığıyla en sevdikleri içerikleri akışının keyfini çıkarabilir.

Samsung Smart TV’de Kodi Kurmanın 6 Yöntemi

Kodi’yi yüklemenin farklı yolları vardır, bu yöntemlere bakın ve kurulumu daha kolay olanı takip edin.

1. Chromecast’i kullanarak Kodi’yi Samsung Smart TV’ye yükleyin

Chromecast'i Kullanarak Kodi'yi Samsung Smart TV'ye Yükleme

Chromecast, kullanıcıların cep telefonlarında akış uygulamasını çalıştırırken TV’lerinde video ve çok daha fazlasını akışa almalarını sağlayan bir cihazdır. Bu tür akış amaçları için cep telefonlarını kullanmak isteyenler için gerçekten kullanışlı bir araçtır. Ancak, Kodi’yi Samsung Smart TV’ye yüklemeyi düşünmek Chromecast’i kullanabilir, sadece aşağıdaki adımları izleyin:

 1. çevirin AÇIK sizin Kablosuz ağ.
 2. Mobil cihazınızın ve Samsung Smart TV’nizin aynı kablosuz bağlantıya bağlı olduğundan emin olun.
 3. Devam etmeden önce, Akıllı telefonunuza Kodi yükleyin.
 4. Bundan sonra, Oyun mağazası ve Chromecast’i yükleyin ve Google Home Uygulaması akıllı telefonunuzda.
 5. Chromecast’i aç Akıllı Telefonunuza bağlayın ve Akıllı Telefonunuzu Samsung Smart TV’ye bağlayın.
 6. Şimdi aç Google Home Uygulaması.
 7. Tıklamak Ekranı yayınla menüden seçenek.
 8. Şimdi akıllı telefonunuzun ekranı Samsung Smart TV’nizde gösterime başlayacak.

Şimdi Kodi Samsung Smart TV için Tizen OS’yi kolayca kullanabilirsiniz. Kolay, değil mi?

 2. Samsung Smart TV’de Roku ile Kodi

Kodi Akıllı TV'de Roku ile

 1. Akıllı telefonunuza Kodi yükleyin.
 2. Mobil cihazınızı ve Roku cihazınızı aynı kablosuz ağa bağlayın.
 3. Açık Roku > Şuraya git: Ayarlar > Tıklamak sistem > çevirin AÇIK Ekran yansıtma.
 4. Açık Google Oyun mağazası Akıllı telefonunuzda > Aramak Ekran yansıtma Uygulamanın > Herhangi bir ekran yansıtma uygulamasını yükleyin.
 5. Ekran yansıtma uygulaması ile Akıllı Telefonunuzun ekranını Samsung Smart TV’nize yayınlayın ve Kodi’nin keyfini kolayca çıkarın.

3. Kodi, Android TV Kutusu Kullanarak Samsung Smart TV’de

Kodi Samsung Smart TV'de Android TV Kutusu Kullanıyor

 1. Tıpkı kurulum prosedürlerinin geri kalanı gibi, Bağlan sizin Android TV Kutusu için Samsung Akıllı TV.
 2. Kodi’yi Android TV kutunuza yükleyin.
 3. Şimdi basitçe Çalıştırmak Kodi Android TV Kutusu ve akışınızda Samsung Akıllı TV.

4. Casi Screen yöntemi ile Samsung Smart TV’de Kodi

Samsung Smart TV'de Döküm Ekranı yöntemiyle Kodi

Samsung Smart TV’nin kendisi, Samsung mobil cihazlarıyla kullanımını daha heyecan verici hale getiren entegre bir ekran yansıtma seçeneğine sahiptir. Bununla birlikte, Smart TV’deki XBMC, Samsung Smart TV’de Kodi’nin doğrudan indirilme yöntemi olmadığından, ekran yöntemi kullanılarak kolayca kullanılabilir. Döküm ekranı yöntemi dışında, kullanıcılar Kodi Samsung Smart TV’yi Roku, android TV Kutusu ve Chromecast ile kullanabilir.

5. USB Drive’ı kullanarak Samsung Smart TV’de Kodi’yi kurun

Bir platform gerekli uygulamayı desteklemiyorsa veya destekleyici bir platforma ihtiyacınız varsa, USB sürücüler bu gibi durumlarda her zaman çok yararlı bir araçtır. Kodi severler, aşağıda belirtilen adımları izleyerek Kodi’yi yüklemek için USB çubuğundan yardım alabilirler:

 1. Adresine git https://openelec.tv/.
 2. Tıklayın İndir üst menüden.
 3. Tıklamak Genel Yapılar.
 4. Tıklamak “[Kararlı] OpenELEC 8.0.4 (x86_64) > Disk Görüntü”.
 5. İndir Win32 Disk Görüntüleyici ve başlat.
 6. Kurmak istediğiniz sürücüyü seçin OpenElec.
 7. Şimdi sisteminize göz atın ve indirilen dosyayı açın Disk Görüntüsü OpenElec dosya.
 8. Tıklamak Yazmak.
 9. Kurulumun bitmesini bekleyin.
 10. Tekrar başlat USB sürücünüzün bağlı olduğundan emin olun.
 11. Giriş BIOS ayarlar.
 12. Önyükleme USB sürücü.

Samsung Smart TV’de Kodi Leia, Kripton ve Jarvis Nasıl Kullanılır ?

Kodi’nin Samsung Smart TV’ye Kodi Leia, Kodi Krypton veya Kodi Jarvis gibi herhangi bir sürümünü yükleyebilirsiniz, ancak Kodi yöntemini kullanmak benzer olmaya devam edecektir. Şu adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. Açık Kodi.
 2. Adresine git Ayarlar.
 3. Tıklamak Sistem ayarları.
 4. Tıklamak Eklenti.
 5. şimdi, Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamaları Etkinleştir.
 6. Dönmek ana ekran.

Artık istediğiniz herhangi bir eklentiyi kolayca yükleyebilirsiniz. En sevdiğiniz eklentiyi seçmek ve kurulum prosedürlerini görmek için en iyi Kodi eklentileri kılavuzumuzu izleyin.

Kodi Alternatif Samsung Akıllı TV Uygulamaları

Şüphesiz, Smart TV’ler aracılığıyla sağlanan eğlence seviyesi, özellikle Samsung Smart TV’de Kodi olduğunda çok yüksek. Ancak, yükleme prosedürlerinin karmaşıklığı nedeniyle, kullanıcılar eğlencenin bu tarafını denemek konusunda isteksizdir. Bazı alternatifleri denemek isteyen kullanıcılar aşağıdaki Kodi alternatif Samsung Smart TV uygulamalarını deneyebilir:

 1. Patlamış Mısır Zamanı
 2. Plex
 3. Streamio
 4. yer gösterici

Son sözler

Samsung Smart TV’ler, Kodi’yi Smart TV’ye dahil ettiğimizde akış deneyimini daha da geliştirmek için kullanılabilecek birçok harika özelliğe sahiptir. Kodi’yi doğrudan Samsung Smart TV’ye kurmak için herhangi bir yöntem olmamasına rağmen, üzerinde çalıştığı işletim sistemi Tizen OS’dir ve Kodi tarafından desteklenmemektedir. Aksi takdirde, çok kolay olurdu. Bununla birlikte, kurulumun ne kadar karmaşık olabileceği önemli değil, yine de çekime değer.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me