Bir resmin her zaman iki tarafı vardır; çirkin ve güzel ve bir hikayenin iki yüzü; gerçek ve yalan. Her tarafın hiçbir noktada ihmal edilemeyecek bir değeri vardır.

Gelen ve bir hype yaratan her zaman bazı eğilimler vardır ve daha sonra tozu ısırdıklarında bir zaman gelir. Şimdilik flamalar ve tıkırtı izleyiciler arasında en popüler tartışma Kodi ve üçüncü taraf eklentileri.

Buna bakarsak, iki tarafı da vardır; eklenti kullanıcılarının ve diğer Kodi eklenti geliştiricilerinin.

Kodi geliştiricisi

Kullanıcıların perspektifi, Reddit, Quora, Twitter, Facebook vb.Gibi farklı platformlarda yayınladıkları incelemelerle kolayca ölçülebilir. Ancak, kimse hikayenin geliştiricilerin tarafını bilmiyor. Kendi eklentileri, yetkililerin tepkileri ve diğer birçok yönü hakkında ne hissediyorlar?.

Bu yüzden hikayenin geliştiricilerinin tarafını keşfetmeye karar verdik. Bu bağlamda, Kodi topluluğu arasında MullaFabz olarak bilinen en popüler üçüncü taraf Kodi eklenti geliştiricisi Nick’den birini talep ettik. MullaFabz şaşırtıcı Rising Tides Kodi eklentisini geliştirdi; Spor yayınları için popüler.

Yolculuk

Her geliştiricinin bir yolculuğu var, uzun bir yol katetmiş. Bir geliştiricinin karşılaştığı engelleri bilmek, ayakkabılarında olmanın nasıl bir şey olduğunu net bir şekilde görebilmek için önemlidir. Bir geliştirici, sürekli değişen pazar eğilimlerinin standartlarını korumak zorundadır, çünkü bu endüstrinin ortamı çok dinamiktir.

Buna ek olarak, bir geliştirici bir eklenti geliştirirken kullanıcının tercihini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalıdır. Her şeyden önce, geliştirici, yasal veya teknik olsun, ortaya çıkan herhangi bir sorunu taklit etmeye her zaman hazır olmalıdır..

Bu konuşmaya, şimdiye kadar Kodi geliştiricisi olarak yolculuğunu sorarak başladık ve her gün hayatta kalmayı ve öğrenmeyi herkes gibi olduğunu söyleyerek çok basit ve mütevazı bir cevabı vardı. Ayrıca kendini daha iyiye doğru geliştirdiğini de ekledi, bu boru hattında daha iyi bir şey olduğuna dair bir gösterge olabilir..

Mullafabz’a göre, bu sektörde başlayan herkesin sahip olması gereken üç şey “Büyük mizaç, Sabır ve değişime açıklık”. Üçüncü taraf bir eklenti geliştiricisi olduğu açıktır. o kadar eğlenceli değil çünkü inanılmaz şeyler geliştiriyorsunuz ve karşılığında hiçbir şey almıyorsunuz, bunun yerine yetkililer tarafından yasaklanıyorlar. Bu nedenle, mizaç ve sabır, endüstrinin doğası ile mükemmel bir şekilde ilişkili bir cevaptır.

Rutin

kodi için birleşik

Ona rutini ve hafta boyunca normalde ne yaptığını sorduk ve bize zamanını deposunu, eklentilerini güncelleyerek geçirdiğini ve takipçileriyle etkileşime geçtiğini söyledi. Ayrıca, zor zamanlar boyunca onu devam ettiren şeyin, kendisinin ve endüstrinin diğer geliştiricilerinin çabaları için aldığı olumlu geri bildirim ve takdir olduğunu da ekledi..

Boşluk

Son birkaç aydır, üçüncü tarafların en iyi Kodi eklentileri ve geliştiricileri yetkililerin kapatma radarı altındaydı. Her gün bir depo veya eklenti çarptı ve otorite tarafından bu geri tepme, zaman zaman yeni bir depo veya eklenti kurmak zorunda oldukları için kullanıcılar için bir acı haline geldi..

Bunun için yetkilileri suçlayamazsınız çünkü bu eklentiler dijital içerik düzenlemelerine uymuyor. Ancak diğer yandan, geliştiricilerin sıkı çalışması karşılığında bazı tazminatlar, topluluk tarafından memnuniyetle karşılanacak bir şey olacaktır..

Sektörün mevcut senaryolarını ve geleceğini tartışırken, ona otoritenin tepkisini nasıl hissettiğini sorduk. Buna, bu geri tepmenin hak edilmediğini umutsuzlukla yanıtladı. Geliştiriciler karşılığında hiçbir şey beklemeden çok çaba harcadı.

Oysa, üçüncü taraf Kodi eklentilerinin geleceği konusunda çok iyimser görünüyordu ve,

“Tüm boşluklarla bile, ne olursa olsun hala orada olacaklar”.

Ancak, Kodi’nin geleceği hakkında biraz belirsiz görünüyordu, geleceğinin hala bilinmediğini söyleyerek o kadar kolay yok etmeyecekti.

Çakmak Notunda

Hepimiz farklı platformlarda bin inceleme ve öneri okuduk. Hepimiz belirli eklentileri ve depoları öven insanları gördük, ancak geliştiricilerin bakış açısına sahip olmak dikkate değer. Bu yüzden MullaFabz’a en sevdiği üçüncü taraf Kodi eklentisini ve deposunu sorduk, buna söyleyebileceği özel bir eklenti olmadığını ama sevdiği repo TVADDONSAG Repo olduğunu söyledi..

Sürpriz değil, TVADDONSAG şüphesiz en büyük üçüncü taraf deposu idi. Spor, film, TV şovu veya IPTV gibi her şey için en iyi eklentilere sahipti, ancak kapatılması endüstride diğer birçok havuzun doldurmaya çalıştığı büyük bir boşluk yarattı.

Bununla birlikte, TVADDONSAG birkaç ay önce direndi, aynı ateş gücü ve her zaman sunduğu kalitede. Nick’in seçiminin harika olduğunu ve neden harika olmasın, sonuçta o bir geliştirici! Kullanıcılardan daha çok şey biliyor.

Kullanıcılar için Mesaj

Sonunda ona Kodi kullanıcıları için herhangi bir mesaj olup olmadığını sorduk ve,

“Kodi’ye olan inancını kaybetme. Topluluk tarafından işletiliyor ve destekleniyor ”.

Ayrıca, kullanıcıların bir araya gelip hak etmesini sağlaması gerektiğini de sözlerine ekledi. Kullanıcılar ve yetkililer bir eklenti geliştirmeye ne kadar konulduğunu bilmediklerinden.

Son sözler

Bu röportaj gerçekten bir geliştiricinin hayatı hakkında büyük bir fikir verdi. Bu nedenle, bir geliştiricinin kendileri için yaptıklarını takdir edebilmeleri için kullanıcılara böyle daha fazla bilgi sunmaya karar verdik. Gelecekte daha fazla röportaj yapacağız ve topluma yardım etmek için kullanıcılara sunacağız..

Tek amacı, hem geliştiricileri hem de kullanıcıları bir araya getirmek ve resmi tamamlamaktır. Kodi topluluğunu güçlendirmek için bir platform oluşturmayı planlıyoruz. Böylece kullanıcılar üçüncü taraf eklenti geliştiricilerini takdir edebilir ve destekleyebilirler, çünkü ihtiyaç duydukları budur. Onlar Kodi’nin yaşam çizgisi ve onlar olmadan parti olmazdı!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me