Kodi to nie tylko kolejny odtwarzacz multimedialny; ale raczej jest to kompletny pakiet rozrywkowy. Użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo, co chcą i gdziekolwiek chcą. Wyobraź sobie swobodę użytkowników tej aplikacji, ale jej reputacja jest mocno poplamiona.

Ze względu na pojawiające się wszystkie problemy związane z piractwem i naruszaniem praw autorskich Kodi / XBMC jest szeroko omawianym tematem online. Te dyskusje i wiadomości wzbudziły wiele brwi, a ludzie zaczęli się zastanawiać, czy Kodi jest legalne, czy nie? jaka jest legalność dodatków i kodi VPN?

Nie martw się, znamy Twoje obawy, dlatego postanowiliśmy raz na zawsze pozbyć się nieporozumień.

Co to jest Kodi XBMC?

Kodi to oprogramowanie do odtwarzania multimediów typu open source, które wcześniej było znane jako XBMC. XBMC oznacza Xbox Media Center, który został wydany w 2004 r., Ale w 2014 r. Zmienił nazwę na Kodi. Kodowanie źródłowe tej aplikacji jest oparte na języku Python i C ++, które można bardzo łatwo powielić, ponieważ jest to aplikacja typu open source.

Kodi służy do przesyłania strumieniowego filmów, programów telewizyjnych na żywo, wydarzeń płatnych, kreskówek, anime, wydarzeń sportowych i wydarzeń specjalnych, pokazów muzycznych itp. Jest to bardzo chwalona, ​​polecana i preferowana aplikacja wśród wszystkich widzów i maniaków streamingu.

Czy Kodi jest legalne?

Strumieniowe nooby i nowi użytkownicy podnoszą to pytanie za każdym razem. Odpowiedź na to jest; Tak, Kodi jest całkowicie legalne. Przypadek legalności w przypadku Kodi jest subiektywny w stosunku do dodatków i źródeł używanych do przesyłania strumieniowego treści. Treści medialne dostarczane przez Kodi za pośrednictwem oficjalnego repozytorium dodatków nie są w żaden sposób związane z naruszeniem praw autorskich lub piractwem, co oznacza, że ​​korzystanie z niego jest legalne.

Związek nieoficjalnych dodatków z Kodi

Przesyłanie strumieniowe dostarczane przez Kodi jest niewątpliwie wspaniałe, ale oczywiście użytkownicy muszą płacić za treści, które chcą przesyłać strumieniowo. Dodatki dostępne domyślnie w Kodi są płatnymi dodatkami, co oczywiście nie jest mile widziane przez każdego fana transmisji strumieniowej.

Dlatego niektórzy niezależni programiści stworzyli nieoficjalne dodatki Best Kodi, które zeskrobują łącza strumieniowe i udostępniają je użytkownikom za darmo. Te nieoficjalne dodatki nie są wspierane, wspierane ani zalecane przez Kodi, ponieważ są zaangażowane w naruszenie prywatności.

Istnieją setki nieoficjalnych dodatków dostępnych online, z których korzystają miliony użytkowników tylko dlatego, że są bezpłatne. Wiele dodatków innych firm jest codziennie zamykanych, ale ponownie pojawiają się w Internecie, hostowane przez inne repozytoria.

Kodi jest nielegalny?

Nie, sam Kodi nie jest nielegalny! Jednak korzystanie z nieoficjalnych dodatków (stron trzecich) w Kodi jest nielegalne, ponieważ treści dostarczane przez dodatki innych firm są pirackie i taka praktyka jest niezgodna z wytycznymi DMCA. Łatwość konfiguracji na wielu platformach, takich jak kodi na Androidzie, iOS, Linuksie i wiele innych sprawia, że ​​jest nawet popularna.

Czy Kodi jest bezpieczny? – Związek oficjalnych dodatków z Kodi

Domyślnie w oficjalnym repozytorium dodatków Kodi dostępnych jest wiele dodatków, podzielonych na kategorie zgodnie z typem treści przesyłanych strumieniowo. Jeśli korzystasz z dostarczonych oficjalnych dodatków, korzystanie z nich jest z pewnością bezpieczne.

Ponadto użytkownicy mogą również pobierać dodatkowe dodatki bezpośrednio z oficjalnej strony internetowej Kodi, zgodnie z ich potrzebami i preferencjami. „Te dodatki są etapami legalnymi, ponieważ są w pełni zgodne z wytycznymi dotyczącymi praw autorskich i antypirackimi określonymi przez DMCA.

Przykład oficjalnych dodatków Kodi

Oto niektóre oficjalne dodatki Kodi, których można legalnie używać:

 1. Pleks
 2. Pluto.TV
 3. TubeCast
 4. NBC Sports Live Extra
 5. Transmisja na żywo
 6. Fox Sports GO
 7. ABC Family
 8. Leniwy telewizor
 9. BBC iPlayer WWW
 10. TVDB

Przykład nieoficjalnych dodatków Kodi

Oto niektóre z nieoficjalnych; Dodatki Kodi, których używanie w Kodi jest nielegalne:

 1. Przymierze
 2. Exodus
 3. Niekodowane
 4. Gurzil
 5. Powstanie Neptuna
 6. Posejdon
 7. Ultimate IPTV
 8. Tytan
 9. Fantastyczny
 10. Bennu

Kodi jest legalny w USA?

Kodi jest legalny w USA, ale dodatki innych firm nie są dozwolone w tym kraju. W rzeczywistości użytkownicy otrzymali kilka powiadomień z powodu używania nieoficjalnych dodatków Kodi. Projekt ustawy, a mianowicie S. 978, został przedstawiony w USA, który sugerował naruszenie praw autorskich jako poważne naruszenie. Jednak ustawa ta została później rozwiązana, ale USA są częścią komitetu antypirackiego z udziałem głównych krajów.

Represje przeprowadzane są w USA przeciwko zewnętrznym użytkownikom dodatków i osobom sprzedającym w pełni załadowane pudełka z zainstalowanymi dodatkami innych firm, obecnie osiąga szczyt i w ostatnich miesiącach zyskał na intensywności.

Czy Kodi jest nielegalne w Wielkiej Brytanii?

Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii używa Kodi w swoich domach, a liczba ta stopniowo rośnie. Jednak korzystanie z Kodi nie jest nielegalne, ale głównym problemem jest korzystanie z nieoficjalnych dodatków innych firm. Władze aktywnie podejmują działania przeciwko zewnętrznym użytkownikom dodatków.

Ponieważ w Wielkiej Brytanii jest wielu fanów piłki nożnej, zaczęli się znacznie zwiększać użytkownicy dodatkowej transmisji strumieniowej innych firm. W tym przypadku UEFA i Premier League wydały w Wielkiej Brytanii nakaz sądowy, aby zamknąć nieoficjalne dodatki i nielegalne transmisje. Dokonano wielu aresztowań przeciwko osobom sprzedającym załadowane pudełka z Androidem.

Kodi jest legalny w Kanadzie?

Kodi jest legalny w Kanadzie, ale użycie dodatków innych firm w żadnym wypadku nie jest dozwolone. Władze kanadyjskie traktują piractwo internetowe jako poważny problem i mają surowe przepisy prawne dotyczące przeglądania materiałów chronionych prawem autorskim za darmo.

Czy Kodi jest bezpieczny w użyciu w Australii?

Australia należy również do krajów, które zawarły sojusz antypiracki. Podobnie jak wszyscy członkowie tego sojuszu, Kodi jest legalna w Australii, ale używanie skrzynek kodi wyposażonych w dodatki innych firm jest surowo zabronione.

Dlaczego Kodi jest legalny?

Kodi jest legalny, ponieważ jest to po prostu aplikacja do odtwarzania multimediów typu open source, która służy do strumieniowego przesyłania treści za pośrednictwem dodatków. Dodatki, które Kodi ma w swoim repozytorium, nie biorą udziału w naruszeniu prywatności, a zatem są legalne w użyciu. Problem nielegalności dotyczy dodatków stron trzecich tylko dlatego, że są one zaangażowane w naruszenie praw autorskich.

Sam Kodi jest przeciwny tym dodatkom stron trzecich, ponieważ spowodowały one poważną szkodę dla reputacji Kodi na całym świecie. Kodi wspiera władze w zamykaniu niektórych głównych repozytoriów stron trzecich, takich jak Colossus, Ares Wizard i Super repo itp..

Streaming online jest legalny?

To jest subiektywny przypadek; odpowiedź na to pytanie zależy od charakteru strumieni.

Wiele witryn do przesyłania strumieniowego online zapewnia legalne bezpłatne transmisje wydarzeń. Jak Reel Good; który pobiera strumienie z innych legalnych źródeł, takich jak MTV, Crackle itp., takie strumieniowanie online jest legalne.

Jeśli jednak próbujesz przesyłać strumieniowo ze źródła, które zapewnia pirackie strumienie dowolnego kanału lub źródła bez praw do przesyłania strumieniowego, niestety jest to nielegalne.

Czy pudełko Kodi jest legalne?

Tak, korzystanie z pudełka Kodi jest legalne, podobnie jak sam Kodi, ale troska i granice legalności, które sugerują Kodi, podobnie oznaczają pudełka Kodi. Pudełka Kodi mają w swoim repozytorium domyślne oficjalne dodatki Kodi, które są legalne w użyciu.

Niemniej jednak na rynku dostępne są również niektóre pudełka Kodi z dodatkami innych firm, których użycie jest oczywiście nielegalne. Niedawno ogłoszono kolejny przekręt, że sprzedawcy domyślnie pobierają dodatkowe opłaty za zainstalowane dodatki, co powoduje, że głupiec nie jest dostępny publicznie.

Kodi Exodus jest legalny

Nie, Kodi Exodus jest niezgodny z prawem, ponieważ jest to dodatek innej firmy, który zapewnia transmisje strumieniowe filmów i programów telewizyjnych. Jest to jeden z najpopularniejszych dodatków Kodi obecny online i preferowany na całym świecie przez streaming maniaków.

Istnieje wiele widelców Exodus również obecnych online, które zostały wydane po zatrzymaniu aktualizacji. Jednym z najbardziej znanych widelców Kodi Exodus jest Covenant.

Czy Kodi Genesis jest legalny

Największym konkurentem Exodusu był Genesis; jeden z najbardziej renomowanych dodatków Kodi do przesyłania strumieniowego filmów, programów telewizyjnych i telewizji na żywo. Kiedy geneza Kodi została zamknięta rok temu.

Czy Kodi jest często zadawane pytania prawne

Czy możesz dostać wirusa od Kodi?

Tak, jesteś podatny na zarażenie się wirusem tylko wtedy, gdy korzystasz z podejrzanego repozytorium. Poza tym nie masz się czym martwić.

Kodi jest nielegalne na patyku?

Nie, Kodi jest legalne dla wszystkich urządzeń Firestick, chyba że używasz nieoficjalnych dodatków trzeciej części.

Czy oglądanie filmu online jest nielegalne??

Oglądanie filmów online jest nielegalne, jeśli strumienie są pirackie ze źródła bez nabycia praw. Istnieją legalne witryny do strumieniowego przesyłania filmów, takie jak Reel good, z których użytkownicy mogą korzystać.

Ostatnie słowa

Kodi to niesamowity rozwój w cyfrowym świecie, ale negatywność, jaką otrzymał dzięki dodatkom innych firm, jest czymś, na co nie zasługiwał. Naprawdę doprowadziły do ​​zrównania reputacji Kodi na całym świecie.

Mówiąc jaśniej, wprowadzono wiele ścisłych przepisów, a władze przeciw deweloperom podejmują skuteczne kroki. Poczekajmy i zobaczmy, co przyniesie przyszłość Kodi.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me