Kodi jest bezpłatnym oprogramowaniem typu open source, które można zainstalować na Amazon Fire TV / Fire Stick. Po zainstalowaniu Kodi na FireStick lub FireTV będziesz mógł przesyłać tony filmów i programów telewizyjnych bezpośrednio na Amazon Fire TV / Fire Stick. A jeśli masz problem z instalacją kodi na FireStick, lepiej przejdź do jailbreak firestick.
Zapewniamy przewodnik krok po kroku, jak zainstalować Kodi na Fire TV / Fire Stick, a także prosty przewodnik instalacji na VPN dla firestick ze sklepu z aplikacjami Amazon i bez niego.

Jak zainstalować Kodi na Fire TV Cube

Amazon stworzył nowe standardy w branży rozrywki i streamingu online, kiedy wypuścił FireStick i Fire TV, zyskał dużą popularność i wiele osób zdecydowało się na FireStick, aby uwolnić się od łańcuchów telewizji kablowej.

Jednak Amazon poszedł teraz o krok dalej, wykorzystując technologię Alexa i wprowadził zupełnie nową Fire TV Cube. Pojedynczy, sterowany głosem moduł strumieniowy w kształcie kostki zapewniający przesyłanie strumieniowe do jakości HD 4K.

Teraz możesz się zastanawiać, jak zainstalować Kodi na Fire TV Cube, wiemy dobrze!

Fire TV Cube współpracuje z integracją Alexa, pozwalając użytkownikom kontrolować przesyłanie strumieniowe bez żadnego pilota zdalnego sterowania. Sprawiło, że streaming nie wymaga użycia rąk i zrewolucjonizowało znaczenie wygody i rozrywki.

Procedura instalowania modułu Kodi w Fire TV jest podobna do procedury instalacyjnej używanej w FireStick. Procedury instalacyjne są omówione w dalszej części tego przewodnika.

Jak zainstalować Kodi Krypton wersja 17.6 na Amazon FireStick / FireTV

Przed zainstalowaniem Kodi na FireStick lub Amazon Fire TV musisz utworzyć konto Amazon i połączyć się z Wi-Fi.

Wersja 17.6 Kodi Krypton była ostatnią aktualizacją serii Kodi Krypton i zawierała wiele poprawek błędów oraz ulepszeń dostępności. Jednak interfejs użytkownika Kodi pozostał taki sam dla każdej wersji Kodi Krypton.

Całą listę kroków podano poniżej:

 1. Włącz aplikacje z nieznanych źródeł. Ustawienia > Urządzenie > Opcje programistyczne > Aplikacje z nieznanych źródeł.jak zainstalować kodi na Amazon Fire TV
 2. Pobierz ES File Explorer. Przejdź do ekranu głównego > Szukaj > Wpisz ES (Kosmos) Eksploruj > Kliknij ES Explore > Pobieranie > otwarty.jak zainstalować kodi na Amazon Firestick
 3. Rozwiń Ulubione po lewej stronie > Kliknij Dodaj > Pojawi się okno > Wpisz https://www.kodivpn.co/repo/firestick.apk > Naciśnij Dalej > Wpisz nazwę, np. „Nowy Kodi” > Naciśnij Dalej > Naciśnij Dodaj.jak skonfigurować kodi krypton wersja 17 na Amazon Fire TV
 4. Znów w Ulubionych > przewiń w dół i kliknij „Nowy Kodi” > Kliknij ikonę „Więcej” u dołu ekranu > Kliknij „Otwórz w przeglądarce” > Otworzy się wyskakujące okienko z napisem „Otwórz za pomocą ES Downloadera” > Naciśnij tylko raz > Rozpocznie się pobieranie.jak skonfigurować kodi krypton wersja 17 na Amazon Firestick
 5. Otwórz pobrany plik > Kliknij Zainstaluj > Naciśnij Otwórz

kodi ostatni krok ogień tv

Jak zainstalować Kodi Jarvis w wersji 16 na Amazon FireStick i FireTV

 1. Uruchom Fire TV / Fire Stick > Przejdź do ustawień > System > Przewiń w dół do Opcje programisty > Włączanie ADB „Włącz”.jak zainstalować kodi jarvis w wersji 16 na Amazon Fire TV
 2. Wróć do ekranu głównego > Kliknij Wyszukaj > Wpisz „ES (Space) Explorer > Kliknij Pobierz > Kliknij Otwórz.jak zainstalować kodi jarvis wersja 16 na Amazon FirestickOtwórz Es Explorer > Kliknij „Ulubione” znajdujące się po lewej stronie ekranu > Kliknij Dodaj>  Pojawi się wyskakujące okienko typu http://htpcbeginner.com/aftv > Wpisz nazwę np. Kodi16 > Kliknij Dodaj > Przewiń w dół i kliknij „Kodi16”> Rozpocznie się pobieranie.jak skonfigurować kodi jarvis w wersji 16 na Amazon Fire TV
 3. Otwórz plik > zainstalować > Otwórz Kodi i ciesz się!

firestarter kodi

Jak zainstalować Kodi 18 Leia (wersja Alpha) w FireStick

Kodi Leia wersja 18 to najnowsze wydanie wersji Kodi, wprowadzone po serii Kodi Krypton w wersji 17. Nie ma wielu różnic w interfejsie użytkownika nowej wersji Kodi Leia 18.

Inną rzeczą do zrozumienia tutaj jest to, że stabilna wersja Kodi Leia nie została jeszcze wydana. Jest wciąż w fazie testowania, a jego wersja Alpha jest dostępna tylko od teraz.

Ta sama procedura instalacji zostanie zastosowana do instalacji Kodi Leia w wersji 18, które są zilustrowane w tym przewodniku.

Jak korzystać z Kodi w FireStick?

Używanie Kodi w FireStick jest podobne do używania Kodi na innych urządzeniach, ponieważ interfejs Kodi pozostaje taki sam na każdym urządzeniu. Jednak procedura instalacji Kodi na każdym urządzeniu jest inna, szczególnie w FireStick. Powodem jest to, że Kodi nie jest oficjalnie obsługiwany przez FireOS i może być zainstalowany tylko przez jailbreaking FireStick, jednak może to wymagać skonfigurowania VPN na Firestick.

Istnieje kilka procedur dotyczących jailbreakowania FireStick; oto krok po kroku wszystkie metody:

Zainstaluj Kodi na FireStick za pomocą AppStarter

Aby zainstalować Kodi przy użyciu AppStarter, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do Ustawień.
 2. Otwórz Opcje programisty.
 3. Włącz opcję „Debugowanie ADB” i „Aplikacje z nieznanych źródeł” w opcjach programisty.
 4. Kliknij Wyszukaj > Wpisz „Plik ES” na pasku wyszukiwania.
 5. Kliknij na aplikacje & Gry> Kliknij ES File Explorer > Teraz pobierz ES File Explorer.
 6. Po pobraniu otwórz Eksplorator plików ES > Kliknij na Ulubione > Kliknij Dodaj.
 7. Wpisz ten źródłowy adres URL, http://fs.bpx.li > Nazwij to Fire.
 8. Wybierz Dodaj > Przewiń w dół i kliknij Ogień.
 9. Wybierz plik APK AppStarter > Kliknij Zainstaluj.
 10. Wybierz Otwórz > AppStarter otworzy się i będzie gotowy do użycia.
 11. Teraz zainstaluj Kodi > Przejdź do aktualizacji > Kliknij Aktualizuj do najnowszej wersji
 12. Czekać > Kliknij Zainstaluj.
 13. Po zainstalowaniu możesz kliknąć przycisk Otwórz, aby uruchomić Kodi.

Zainstaluj Kodi na Firestick za pomocą FireDL

 1. Uruchom FireStick > Przejdź do menu ustawień > Wybierz opcję Device.
 2. Kliknij listę rozwijaną i kliknij Opcje programisty.
 3. Włącz debugowanie ADB i aplikacje z nieznanych źródeł, aby zainstalować aplikacje innych producentów w FireStick.
 4. Wróć do menu głównego Kodi FireStick i kliknij opcję wyszukiwania.
 5. Wpisz „Firedl” w pasku wyszukiwania i wybierz pierwszy wyświetlony wynik.
 6. Kliknij Pobierz i pobierz FireDL na swoje urządzenie FireStick.
 7. Wróć do strony głównej FireStick i otwórz FireDL z sekcji aplikacji.
 8. Aby zainstalować Kodi, wpisz poprawny kod FireDL.

Oto kilka kodów FireDL dla Kodi:

 1. kodi32 – Kodi 17.6 (ARM7) 32-bitowy
 2. kodi64 – Kodi 17.6 (ARM8) 64-bitowy

 Zainstaluj Kodi w FireStick za pomocą aplikacji do pobierania

 1. Kliknij opcję wyszukiwania FireStick.
 2. Wpisz „Downloader” w pasku wyszukiwania i wybierz aplikację Downloader z wyniku wyszukiwania.
 3. Ikona aplikacji pojawi się pod aplikacją.
 4. Teraz urządzenie pobierze i zainstaluje aplikację.
 5. Aplikacja będzie działać po pobraniu. Kliknij Ok, aby zamknąć okno dialogowe powitania.
 6. Kliknij Ustawienia
 7. Włącz JavaScript > Idź do domu.
 8. Wpisz adres URL Kodi, tj. „http://kodi.tv ’ na ekranie głównym i naciśnij „Idź” > Witryna zostanie otwarta.
 9. Przejdź do strony pobierania i pobierz wersję Kodi na Androida. Kliknij „ARMV7A (32BIT)”.
 10. Po pobraniu Kodi kliknij Zainstaluj.
 11. Teraz kliknij Otwórz, aby uruchomić Kodi i cieszyć się strumieniowaniem.

Jak zaktualizować Kodi w FireStick i Fire TV

W związku z szybkimi zmianami w Kodi i Firestick należy pilnie zaktualizować kodi w FireStick lub Fire TV. W przypadku różnych wersji od 15 do najnowszej wersji Kodi 18 Leia konieczna będzie aktualizacja urządzenia. Możesz łatwo nauczyć się, jak aktualizować kodi na Firestick dzięki naszemu obszernemu przewodnikowi z 3 różnymi metodami.

FireOS wymaga aktualizacji czasu, ponieważ każda nowa aktualizacja zawiera poprawki i poprawki błędów, które poprawiają komfort użytkowania. Oto kroki aktualizacji FireStick 2018:

 1. Podłącz FireStick > Uruchom urządzenie.
 2. Otwórz ustawienia > Idź do urządzenia > Kliknij Informacje.
 3. Kliknij „Wersja oprogramowania” i wybierz „Sprawdź dostępność aktualizacji systemu”.
 4. Jeśli system wyświetla dostępną aktualizację, kliknij Zainstaluj aktualizację systemu.

Najlepsze kompilacje dla Kodi na FireStick

Fani Kodi mogą być zaznajomieni ze wszystkimi popularnymi kompilacjami, ale mniej znają kompilacje Kodi przeznaczone specjalnie dla Fire TV Stick. Najlepsze kompilacje Kodi Fire TV Stick omówiono poniżej:

Magiczna kompilacja bez ograniczeń

Nie zajęło to dużo czasu, aby ta wersja stała się popularna wśród fanów Kodi. Ma dedykowany Fire Stick Build, który ma ładny układ i jeszcze lepsze dodatki do kodi fire tv, które są zainstalowane i gotowe do użycia.

najlepsze kompilacje kodi amazon fire tv stick

Asection jest przeznaczony do filmów, programów telewizyjnych i muzyki dla dzieci. Tak więc wszystko, czego potrzebujesz, jest na wyciągnięcie ręki dzięki tym Kodi Fire TV Stick Builds.

Wookie Lite

Wookie Lite Kodi Fire TV Stick nigdy nie zawiedzie swoich fanów dzięki szybkiemu i płynnemu działaniu na Fire TV Stick. Ten build ma wiele do zaoferowania swoim fanom, ponieważ zawiera popularne dodatki do kodi fire tv, takie jak Sports Devil, wyniki dla piłki nożnej BB, UFC Finest, Teevie, UK Turk i wiele innych.

wookie lite amazon fire stick kodi build

Hyper TT Fire Stick

Kolejna wersja Kodi Fire TV Stick, która nie zepsuje zabawy fanom Kodi, którzy lubią oglądać filmy i programy telewizyjne non-stop. Możesz łatwo oglądać cały odcinek programów telewizyjnych z łatwością dzięki łatwej nawigacji i układowi. Dzięki różnym gatunkom filmy i programy telewizyjne można łatwo zlokalizować.

hyper tt amazon firestick kodi build

Kolejna wersja Kodi Fire TV Stick, która nie zepsuje zabawy fanom Kodi, którzy lubią oglądać filmy i programy telewizyjne non-stop. Możesz łatwo oglądać cały odcinek programów telewizyjnych z łatwością dzięki łatwej nawigacji i układowi. Dzięki różnym gatunkom filmy i programy telewizyjne można łatwo zlokalizować.

FireStick / Fire TV Alternatywne urządzenia do Kodi

 1. Kodi w systemie Windows
 2. Kodi na Raspberry Pi 
 3. Kodi na iPadzie
 4. Kodi na Roku
 5. Kodi na Apple TV
 6. Kodi na Xbox One
 7. Kodi na Nvidia Shield

Jak korzystać z map klawiszy i pilota Fire TV na Kodi

Pilot Kodi Fire TV jest łatwiejszy w obsłudze, niż się wydaje. W pilocie Kodi Fire TV zainstalowanych jest mniej przycisków z wyraźnymi wskazaniami i logo osadzonymi na tych przyciskach. Nowy pilot Fire TV zawiera 6 przycisków i 1 okrągły przycisk.

Jak korzystać z map klawiszy i pilota Fire TV na kodi

Okrągły przycisk zawiera 4 klawisze, tj. Góra, Dół, Lewo, Prawo. Pozostałe sześć przycisków u dołu obejmuje od góry od lewej do prawej, przycisk „wstecz”, przycisk „home”, przycisk „menu główne”, przycisk „przewijanie do tyłu”, przycisk „odtwarzanie i pauza” oraz przycisk „przewijanie do przodu”.

Jak zaktualizować Fire TV dla Kodi

Aby pobrać najnowsze dodatki Kodi i działać płynnie na urządzeniu Fire TV, konieczna jest aktualizacja Kodi Fire TV. Aby zainstalować aktualizację, wykonaj czynności opisane poniżej:

 1. Telewizja Open Fire > Kliknij urządzenie > Opcje programistyczne > Włącz aplikacje z nieznanych źródeł.jak zaktualizować kodi w Fire TV
 2. Przejdź do ekranu głównego Fire TV > Kliknij kartę Wyszukaj > Wpisz „Downloader”, aby znaleźć aplikację do pobierania > Pobieranie > otwarty.jak zaktualizować Amazon Fire TV na Kodi
 3. Wpisz adres URL > Kliknij Pobierz > Zostanie wyświetlone okno z prośbą o odpowiedź na pobranie nowej wersji Kodi. Przesuń kursor w dół i kliknij Zainstaluj >Pojawi się następujący ekran.

jak zdobyć nową wersję Fire TV na Kodi

Jak przyspieszyć buforowanie Kodi Fire TV

Użytkownicy Kodi Fire TV często zadają pytania dotyczące problemów z buforowaniem w urządzeniu Amazon. Większość problemów z buforowaniem ustępuje po uaktualnieniu do najnowszej wersji Fire TV. Jednak pomimo tego udostępniliśmy dwa sposoby przyspieszenia buforowania Kodi Fire TV. Jedna jest łatwa, a druga nieco skomplikowana. Spróbuj obu, aby przyspieszyć buforowanie.

Proces 1: Włącz przyspieszenie sprzętowe

Jest to łatwy sposób na przyspieszenie buforowania Kodi Fire TV.

 1. Uruchom Kodi w Fire TV > Ustawienia > Ustawienia odtwarzacza.jak przyspieszyć buforowanie kodi fire tv
 2. Kliknij ikonę po lewej u dołu i zmień ją na „Ekspert” > Teraz umieść wskaźnik myszy nad filmami > Zmień Włącz skalery HQ dla skalowania powyżej opcji z 20% na 0% > Włącz opcję „Zezwól na przyspieszenie sprzętowe.

jak naprawić kodi fire tv powolne przesyłanie strumieniowe

Proces 2: Instalowanie projektu Ares

Przechodząc do skomplikowanego procesu, musisz zainstalować Ares Project na Kodi, aby zwiększyć buforowanie Kodi Fire TV. Oto kroki:

 1. Uruchom Kodi > Ustawienia > Menedżer plików > Kliknij dwukrotnie „Dodaj źródło” >Wpisz link http://areswizard.uk/, gdzie jest napisane Wpisz nazwę „Magia” i naciśnij przycisk OK.Fire TV Kodi Ares projekt
 2. Wróć do ekranu głównego Kodi > Kliknij Dodatki > Kliknij ikonę małego pola w lewym górnym rogu > Zainstaluj z pliku zip > Kliknij Magic >repository.aresproject i naciśnij OK, a instalacja się rozpocznie.Ares Project Addon Kodi Fire TV
 3. Zainstaluj z repozytorium > Projekt Ares > Dodatki programowe> Kreator Ares > zainstalować.Kreator Ares w telewizji kodi Fire
 4. Wróć do ekranu głównego > Dodatki > Dodatki programowe > Po kliknięciu Kreatora Ares rozpocznie się kolejne pobieranie > Pojawi się ekran.Ares poprawia kreatora
 5. Kliknij „Poprawki” na górnych kartach > Kliknij Ustawienia zaawansowane > Kliknij Następny > Generuj ustawienia > Zalecane ustawienia > Zastosuj te ustawienia.Tryb buforowania kreatora Ares
 6. Kreator Ares ma możliwość polecenia ustawień trybu buforowania odpowiednich dla twojego urządzenia Fire TV. Rozwiąże wszystkie problemy z buforowaniem i przyspieszy buforowanie. Jeśli kreator Ares nie działa dla Ciebie, mamy inne najlepsze rozwiązanie dla kreatorów Kodi.

Najlepsze dodatki i kanały 4K Kodi Fire TV

Przesyłanie strumieniowe za pomocą FireStick jest już najlepszym doświadczeniem, ale gdy współpracujesz z Kodi, przesyłanie strumieniowe przekracza nowy poziom. Wszystko, co wspaniałe w Kodi, wynika z niesamowitych dodatków Kodi do FireStick.

Oto kilka dodatków Kodi z ich procedurami instalacyjnymi, które moim zdaniem powinieneś wypróbować na FireStick:

Zainstaluj Covenant w FireStick

Covenant to jeden z najlepszych dodatków Kodi, który od dawna dominuje w społeczności Kodi i nadal jest w grze. Ten dodatek pozwala użytkownikom oglądać ulubione filmy i programy telewizyjne w jakości HD bez żadnych drobnych problemów.

Kliknij link, aby zobaczyć procedurę instalacji: Zainstaluj Covenant w FireStick

Zainstaluj Exodus w FireStick

Exodus, jeden z najstarszych i popularnych dodatków Kodi, który podniósł standardy strumieniowania Kodi na nowy poziom, ma własną mafię. Exodus pokazał, co nowego można wprowadzić w świecie Kodi, a odkąd wyszedł z gry, nowicjusze zaczęli podążać za wyznaczonym przez siebie testem.

Jest to z pewnością niezbędny dodatek Kodi i można go zainstalować, klikając łącze do jego instrukcji instalacji zamieszczonej poniżej:

Zainstaluj Exodus w FireStick

 Zainstaluj Neptune Rising na FireStick

Neptune Rising to kolejny bardzo ceniony i szeroko stosowany dodatek Kodi, który zasługuje na rekomendację ze względu na doskonałą jakość przesyłania strumieniowego łączy i niezawodność. Zainstaluj dodatek Neptune Rising Kodi i płynnie przesyłaj strumieniowo do FireStick. Kliknij poniższy link:

Zainstaluj Neptune Rising Kodi Addon

Zainstaluj SkyNet na FireStick

SkyNet to najnowszy dodatek Fire TV Kodi w mieście. Jest na szczycie rankingu wśród najlepszych dodatków Kodi Fire TV do treści wideo 4K. Podczas pobierania możesz oglądać Maverick, Silent Hunter i inne kanały w jakości Ultra HD.

Zainstaluj brytyjskie listy odtwarzania Turk w FireStick

Jeśli znajdziesz bardziej niezawodny dodatek Kodi do Fire TV, który zapewni Ci filmy w jakości 4K, to jest właściwe miejsce. Jest to bez wątpienia najstarszy dodatek do telewizji Kodi i zdecydowanie największy.

Możesz nie tylko oglądać filmy, ale także oglądać sport, bajki, filmy dokumentalne i inne powiązane treści multimedialne w jakości wideo 4K.

Zainstaluj Easynews Kodi Addon For FireStick

Easynews to kolejny dodatek Kodi Fire TV 4K, który oferuje ogromną bazę najnowszych filmów, programów telewizyjnych i programów sportowych o jakości wideo 4K, ale w cenie. Jest to usługa premium usenet i ma mnóstwo treści 4K, aby zaoferować swoim fanom Kodi Fire TV.

Najlepsze skórki dla Kodi w FireStick

Nowa wersja Kodi oznacza różne skórki dla Kodi na Firestick. Obecnie Kodi Krypton wersja 17.6 jest najnowszą wersją Kodi dostępną w Fire TV. Poniżej przedstawiliśmy 3 najlepsze skórki dla Kodi w FireStick:

1) Mod ujścia

Estuary Mod to zaktualizowana wersja domyślnej skórki dla Kodi Krypton w wersji 17 w Fire TV. Skóra nadaje Twoim oczom kojący wygląd, który jest łatwy w nawigacji ze względu na duże ikony, a zatem odzwierciedla ekskluzywny akcent w jej projekcie.

najlepsze skórki telewizyjne Kodi Fire

Ponieważ ma więcej opcji, można łatwo dostosować na żądanie użytkowników. Użytkownicy Kodi mogą dodawać skróty do wielu różnych miejsc i zmieniać kolorystykę zgodnie z ich gustem.

2) Arktyka: Zefir

Arctic: Zephyr jest ulubionym produktem wielu użytkowników Kodi w Fire TV Kodi Skins 2017. System menu znajduje się na dole ekranu i pozostawia wiele miejsca w innym miejscu. Nawet po otwarciu bibliotek multimediów 2/3 miejsca na ekranie jest pokryte obrazem lub informacjami. Minimalna nawigacja sprawia, że ​​twoje życie jest bezproblemowe.

Arctic Zephyr Kodi Fire TV Skin

3) Tytan

Nie ma lepszej opcji, jeśli chcesz szybkiego i łatwego dostępu do treści medialnych bez bombardowania różnymi opcjami. Skórka Titan Kodi dla telewizji przeciwpożarowej jest podobna do Windows 10, co jest genialnym, ale skutecznym ruchem. Możesz przejść do ulubionych treści multimedialnych w ciągu kilku sekund.

Titan Kodi Fire TV Skin

Kodi Fire TV kontra Kodi Fire Stick

Chociaż oba urządzenia mają podobne funkcje i aplikacje fire stick, ale gdy Kodi jest zainstalowany w Fire TV lub Fire Stick, istnieje niewielka różnica.

Pod tym względem Kodi Fire TV ma niewielką przewagę nad Kodi Fire Stick. Zainstalowanie Kodi Krypton w wersji 17 na Fire TV zajmuje mniej sekund, natomiast w przypadku pobierania Kodi na Fire Stick ukończenie instalacji może potrwać około minuty.

amazon kodi firetv vs firewall kodi

Ten sam przypadek występuje podczas pobierania dodatków Kodi na Fire TV lub Fire Stick. Porównując funkcje między Fire TV a Fire Stick, Fire TV jest kwadratowym urządzeniem o wymiarach 4,5 * 4,5 cala, podczas gdy Fire Stick to pionowy mały patyk.

Oba urządzenia mają dostęp do różnych kanałów i zachowują tę samą jakość obrazu. Jednak Fire TV jest wszechstronnym urządzeniem w porównaniu do Fire Stick, ponieważ ma HDMI, porty zasilania, port Ethernet, cyfrowy port audio i gniazdo pamięci. W takim przypadku Fire Stick ma tylko port HDMI i USB.

Będąc wszechstronnym urządzeniem, Kodi w FireStick to lepszy wybór do przesyłania strumieniowego.

Podsumowując

W przypadku przesyłania strumieniowego filmów i programów, oglądania treści sportowych i rozrywkowych lub oglądania kreskówek i filmów dokumentalnych nie ma lepszej opcji niż instalacja Kodi na FireStick lub Kodi na FireTV. Wystarczy kilka prostych kroków, aby zainstalować Kodi Fire TV, który zapewni Ci dożywotnią przyjemność.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące procesu instalacji, napisz komentarz, a my odpowiemy ci.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me