Ubuntu; najpopularniejszy najpopularniejszy Linux obsługuje najlepsze oprogramowanie do przesyłania strumieniowego, tj. Kodi. Możesz łatwo zainstalować Kodi na Ubuntu w ciągu kilku minut, aby cieszyć się płynnym przesyłaniem strumieniowym. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej o zgodności Koi i Ubuntu.

Co to jest Ubuntu?

Ubuntu to oparty na Debianie system operacyjny typu open source i dystrybucja Linux. W rzeczywistości jest to wersja systemu operacyjnego Linux, podobnie jak Windows miał XP, Vista itp.
Jest to najbardziej preferowany i dobrze znany system operacyjny wykorzystywany do przetwarzania w chmurze. Powodem jest generowanie atrybutów z wiersza poleceń i jego szybkość. Kolejną wielką zaletą Ubuntu jest to, że zainfekowanie złośliwym oprogramowaniem lub wirusem jest prawie niemożliwe i nie można go zhakować. To sprawia, że ​​jest to jeden z najbardziej bezpiecznych i niezawodnych systemów operacyjnych.

Czy mogę zainstalować Kodi w systemie Linux?

Tak, Kodi można zainstalować w systemie Linux, pobierając aplikację Kodi z wiersza polecenia. Jednak procedura instalacji Kodi dla Ubuntu różni się znacznie od procedury instalacji przeprowadzanej na innych platformach ze względu na złożoność kodu źródłowego i atrybutów.

To najlepsza rzecz w Kodi, którą można zainstalować na prawie każdej platformie. Użytkownicy na całym świecie używają Kodi na platformach i urządzeniach takich jak:

Windows PC, Roku, Mac, iPad / iPhone, Apple TV, Samsung Smart TV, urządzenia z Androidem, Fire Stick i Fire TV itp. Potencjał ekspansji Kodi na inne platformy jest niezwykły i jest to jeden z powodów, dla których miłośnicy streamingu na całym świecie world Opti Kodi do przesyłania strumieniowego swoich ulubionych filmów, programów telewizyjnych, programów sportowych, telewizji na żywo itp. XBMC w systemie Linux to świetny wybór, jeśli chcesz korzystać z Kodi bez złośliwego oprogramowania lub kłopotów hakerskich.

Jak zainstalować Kodi na Ubuntu

Instalacja Koi w różnych wersjach Ubuntu, takich jak wersja 14, 16, 17, jest taka sama, ponieważ wszystkie one korzystają z tych samych protokołów wiersza poleceń. Istnieją dwa sposoby instalacji Kodi w Ubuntu, przy użyciu graficznego interfejsu użytkownika lub wiersza poleceń. Jeśli wybierzesz metodę wiersza polecenia, będziesz mieć dwie możliwości: zainstalować ją bezpośrednio lub zainstalować za pomocą PPA. Postępuj zgodnie z tymi procedurami instalacji, aby zainstalować Kodi na Ubuntu:

Zainstaluj Kodi na Ubuntu poprzez interfejs graficzny

Wykonaj następujące kroki, aby zainstalować Kodi na Ubuntu przy użyciu graficznego interfejsu użytkownika:

 1. Przejdź do menu Start > Wyszukaj „Oprogramowanie Ubuntu”.
 2. Stąd wyszukaj „Kodi”.
 3. Kliknij Zainstaluj.

Tam masz zainstalowany XBMC na Linix.

Zainstaluj Kodi na Ubuntu za pomocą wiersza poleceń (metoda bezpośredniego pobierania)

Aby zainstalować Kodi za pomocą wiersza polecenia, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz terminal poleceń.
 2. Rodzaj $ sudo apt install kodi.

Jak zainstalować Kodi w Ubuntu za pośrednictwem PPA

Aby zainstalować Kodi na Ubuntu przez PPA, wykonaj następującą procedurę:

Krok 1: Otwórz terminal i wpisz dokładnie te polecenia.

 • sudo apt-get install oprogramowanie-właściwości-wspólne
 • sudo add-apt-repository ppa: team-xbmc / ppa
 • sudo apt-get update
 • sudo apt-get install kodi

Po wprowadzeniu tych poleceń zgodnie z instrukcjami Kodi zostanie zainstalowany.

Jak zainstalować Kodi Krypton w wersji 17.6 na Ubuntu

Kodi Krypton wersja 17.6 jest obecnie najczęściej używaną wersją Kodi. Powyższa procedura zainstaluje Kodi Krypton w wersji 17.6 na Ubuntu.

Jak zainstalować Kodi Jarvis w wersji 16 na Ubuntu

Jeśli już zainstalowałeś Kodi Krypton w wersji 17.6 i chcesz obniżyć go do Kodi Jarvis w wersji 16, najpierw musisz odinstalować Kodi w wersji 17.6. Możesz to zrobić, wykonując odpowiednio następujące kroki:

 1. sudo apt install ppa-purge
 2. sudo ppa-purge ppa: team-xbmc / ppa

Tutaj masz odinstalowaną wersję Kodi 17.6. Nie, aby zainstalować wersję 16 Kodi, wykonaj następujące kroki:

 1. sudo apt-add-repository ppa: team-xbmc / kodi-old
 2. aktualizacja sudo apt
 3. sudo apt install kodi

Masz to! Teraz masz zainstalowany Kodi Jarvis wersja 16.

Co to jest polecenie sudo add-apt-repository ppa: team-xbmc / ppa ?

Sudo to polecenie, które wykonuje polecenie pobierania pliku. Natomiast, trafny to narzędzie, które zarządza pakietami w celu instalacji. Sudo-apt to protokoły wiersza poleceń używane do pobierania i wykonywania pakietu repozytorium do instalowania Kodi lub dowolnej innej aplikacji.

Istnieją również inne polecenia apt, używane do różnych celów. Ubuntu PPA XBMC to repozytorium do instalacji Kodi. Repozytorium to rodzaj pakietu, który zawiera konfiguracje instalacji. Próbując zainstalować Kodi dla Linuxa, będziesz musiał użyć Ubuntu PPA XBMC.

Jak zainstalować Exodus na Ubuntu 17

Po zainstalowaniu Kodi w Ubuntu, wykonaj następujące kroki, aby zainstalować Exodus na Ubuntu. Exodus jest jednym z najpopularniejszych dodatków Kodi w społeczności. Jego popularność można ocenić na podstawie tego, że istnieje wiele forów dodatku Exodus Kodi dostępnych online, a kolejne pojawiają się każdego dnia.

 1. otwarty Kodi Dom ekran > Kliknij na Ikona ustawień (bieg) > Kliknij Ustawienia systemowe z tego menu > Kliknij Dodatki > Włącz „Nieznane źródła”.
 2. Kliknij Menedżer plików z dostępnych opcji w menu.
 3. Otworzy się nowe okno; Kliknij dwukrotnie „Dodaj źródło”Z lewej kolumny.
 4. Kliknij tam, gdzie jest napisane <Żaden> i wpisz to URL:http://lazykodi.com/ > Kliknij
 5. Nazwij ten adres URL repozytorium jako „Lazy Kodi”> Kliknij dobrze > Teraz dokładnie sprawdź oba imię i URL i kliknij dobrze a okno dialogowe zostanie zamknięte.
 6. Wróć do Menu główne Kodi> Kliknij Dodatki i otworzy się nowe menu > Kliknij na Instalator pakietów (Pudełko) Ikona z lewego górnego rogu.
 7. Teraz wybierz Zainstaluj z pliku zip opcja, otworzy to nowe okno.
 8. Kliknij i otwórz Lazy Kodi z listy dostępnych opcji.
 9. Tutaj zobaczysz trzy opcje: Repozytoria, zamkii
 10. Kliknij REPOZYTORIA > Kliknij Androidaba > Kliknij magazyn > Przewiń listę w dół i wybierz kodil-104.zip > Poczekaj na powiadomienie.
 11. Teraz wybierz Zainstaluj z repozytorium opcja > Kliknij Repozytorium Kodil
 12. Idź do Dodatki wideo teczka > Przewiń w dół i wybierz Exodus.
 13. Kliknij zainstalować i czekaj na powiadomienie.
 14. Po pojawieniu się powiadomienia możesz rozpocząć korzystanie z dodatku Exodus Kodi.
 15. Idź do Dodatki menu > Kliknij Karta Dodatki wideo > Na liście zobaczysz Exodus, uzyskasz do niego dostęp i ciesz się streamingiem filmów i filmów za darmo.

Jak otworzyć Kodi na Ubuntu

Istnieją dwa sposoby uruchamiania aplikacji Kodi na twoim Ubuntu,

 1. Za pośrednictwem wiersza poleceń

  Otwórz terminal poleceń i wpisz to polecenie Linix, aby otworzyć Kodi:

  $ kodi

  Po wpisaniu tego polecenia uruchomi się Kodi.

 2. Poprzez menu Start

  Innym sposobem otwarcia aplikacji Kodi jest:

  1. Przejdź do menu Start.
  2. Wyszukaj Kodi.
  3. Kliknij na niego, Kodi zostanie uruchomione.

Jak zaktualizować Kodi na Ubuntu

Jeśli chcesz zaktualizować Kodi, wpisz następujące polecenia w terminalu poleceń:

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

Twoja wersja Kodi zostanie zaktualizowana (jeśli są dostępne aktualizacje online).

Najlepsze dodatki Kodi dla Ubuntu

Planując streamować swoje ulubione filmy, programy telewizyjne i sport na Ubuntu za pomocą Kodi, musisz mieć te dodatki Kodi:

 1. Łożysko
 2. cCloud TV
 3. Exodus
 4. Przymierze
 5. Powstanie Neptuna

Ubuntu Alternatywy dla Kodi

Kodi na Ubuntu to świetna rzecz, ponieważ pozwala korzystać z Kodi w innym środowisku i nie będziesz mieć problemów ze złośliwym oprogramowaniem. Jeśli jednak szukasz alternatywnych platform do używania Kodi, możesz wypróbować Kodi na tych urządzeniach i platformach:

 1. Komputer z systemem Windows
 2. Telewizor apple
 3. iPad
 4. Fire Stick
 5. Roku
 6. Raspberry Pi

Oto niektóre sugerowane platformy z naszej strony, które możesz wypróbować, aby poznać Kodi.

Ostatnie słowa

Ubuntu jest niezwykle nienagannym systemem operacyjnym używanym na całym świecie i preferowanym miłośnikiem kodowania. Jeśli jesteś zarówno geekiem streamingowym, jak i koderem, to musisz spróbować Kodi na Ubuntu. Nawet jeśli nie jesteś tak dobry w kodowaniu, spróbuj użyć Kodi w systemie operacyjnym Ubuntu, spodoba ci się to doświadczenie, ponieważ nie ma żadnych problemów w tym systemie operacyjnym. Wspominaliśmy również o niektórych z najlepszych dodatków Kodi w tym przewodniku; wypróbuj te dodatki, aby cieszyć się wrażeniami Kodi.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me