Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy za pomocą jednego odtwarzacza strumieniowego będziesz w stanie przesyłać strumieniowo całą różnorodność treści? Bez prawa! Cóż, nikt tak nie myślał i właśnie to zrobił Kodi!

Wyznacza świetny standard, który nie jest łatwy do konkurowania. Kodi i jego dodatki umożliwiają użytkownikom strumieniowe przesyłanie filmów, programów telewizyjnych, kreskówek, sportu, wiadomości i wielu innych odmian treści na żywo za pośrednictwem jednej platformy.

Zasługując na świetną reputację, Kodi jest dobrze znany na całym świecie, a prawdziwy maniak streamingu z pewnością użyłby Kodi raz w życiu.

Co to jest Kodi?

Kodi to aplikacja do strumieniowego przesyłania multimediów typu open source opracowana przez fundację XBMC 14 lat temu. Kodi zezwala obserwatorom i parującym maniakom oglądać ich ulubione filmy, programy telewizyjne, telewizję na żywo, wiadomości, wydarzenia sportowe na żywo, muzykę, bajki i wiele więcej. Kodi zyskał popularność ze względu na wszechstronną dostępność treści dzięki dodatkom.

Liczne dostępne usługi przesyłania strumieniowego online mogą być wykorzystywane do przesyłania strumieniowego różnych treści, ale ich ograniczenia są powodem, dla którego ludzie nie wybierają ich. Usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Hulu i Amazon, są gigantami, ale Kodi jako aplikacja przejęła je w wyścigach strumieniowych online i zasięgu odbiorców ze względu na możliwość dostosowywania i różnorodność.

co to jest oprogramowanie kodi

Różnorodność Kodi jest związana nie tylko z jej zawartością, ale także z platformami i urządzeniami, z którymi można korzystać. Kodi można zainstalować w prawie każdym urządzeniu i prawie każdym systemie operacyjnym. Oficjalna strona oprogramowania XBMC to Kodi.tv

Niesamowite, prawda?

Kiedy po raz ostatni byłeś świadkiem pojedynczej aplikacji do przesyłania strumieniowego, której można używać w różnych systemach operacyjnych i aplikacjach, takich jak Windows, Android, Linux, iOS, Fire TV, Xbox, Roku, Raspberry Pi i na telewizorach smart?

Jest to prawdziwa przewaga konkurencyjna, jaką Kodi ma nad innymi.co to jest oprogramowanie kodi gif

Kodi ma setki dodatków, które pozwalają użytkownikom oglądać ulubione treści w jakości HD za pomocą jednego kliknięcia. Najlepsze w Kodi jest to, że dostępne dodatki Kodi są dedykowanymi dodatkami dla każdej kategorii, co ułatwia użytkownikom wybór dowolnego dodatku, który odpowiada ich potrzebom.

Istnieją specjalne dodatki Kodi dla różnych regionów, które zapewniają strumienie dla tego konkretnego regionu, różnicując Kodi przy użyciu odbiorców. Ta różnorodność XBMC spowodowała, że ​​zyskała tak dobrą reputację wśród ludzi.

Co można przesyłać strumieniowo / oglądać na Kodi?

W Kodi możesz przesyłać strumieniowo lub oglądać prawie wszystko, co możesz oglądać na telewizorze kablowej lub satelitarnej. Ma szeroką gamę dodatków, z których każdy zapewnia dużą różnorodność kanałów i strumieni do wyboru.

Kodi zapewnia użytkownikom dostęp do kanałów na żywo z różnych regionów, umożliwiając im dostęp do strumieni treści, które nie są dostępne w ich telewizorach w ich regionie. W przeciwieństwie do innych urządzeń do przesyłania strumieniowego online, takich jak Amazon FireStick i Chromecast, XBMC nie obsługuje aplikacji, ale ma dodatki, których można używać do przesyłania strumieniowego treści.instalacja kodi xbmc

Istnieją dwa rodzaje dodatków:

 1. Oficjalne dodatki

Dodatki, które są licencjonowane przez dystrybutorów treści i wymagają opłaty abonamentowej, ponieważ dostarczane przez nich strumienie są nadawane i będące ich własnością i nie są związane z piractwem. Te dodatki są łatwo dostępne w oficjalnym repozytorium dodatków Kodi.

Nie będziesz musiał jej szukać w Internecie, po prostu przejdź do sekcji Dodatki, a tam otwórz przeglądarkę dodatków, przejdź do opcji Instaluj z repozytorium, a repozytorium dodatków Kodi będzie tam przed ty.

 1. Nieoficjalne dodatki

Fundacja XBMC ani żadna certyfikowana i licencjonowana firma nie opracowuje nieoficjalnych dodatków, ale programiści i programiści tworzący te programy opracowują te nieoficjalne dodatki do kodi.

Zastanawiać się dlaczego?

Brzmi jak piractwo!

Tak, jest objęty flagą piractwa, ponieważ jest to naruszenie praw autorskich z góry. Jednak nie jest konieczne, aby każdy dodatek Kodi mógł być zaangażowany w piractwo, ponieważ istnieje kilka dodatków, które oferują łącza przesyłania strumieniowego premium.

Teraz zastanawiasz się, dlaczego ktokolwiek używałby dodatku innej firmy!

Powód jest dość prosty i warto się na to zgodzić! Te dodatki są wolne od subskrypcji i zapewniają wysokiej jakości strumienie z niemal każdego kanału i dla każdej kategorii treści. Ten powód jest mile widziany przez wielu obserwatorów i maniaków transmisji strumieniowej, ponieważ mają dostęp do wszystkiego, co chcą zobaczyć, dlatego wybierają takie dodatki.

Po dowiedzeniu się, że zawartość tych dodatków jest bezpłatna i jest nieco nielegalna, możesz zastanawiać się, czy istnieje sposób na użycie tych dodatków, czy nie. Istnieje bezpieczny sposób korzystania z tych dodatków, a mianowicie korzystanie z godnej zaufania i najlepszej sieci VPN do przesyłania strumieniowego Kodi, która zapewnia bezpieczeństwo wysokiej jakości, ponieważ nie powinno być kompromisu w zakresie wolności cyfrowej.

Kwestie legalności i zaniepokojenie podniesione przeciwko Kodi z powodu tych dodatków zostały omówione poniżej. Upewnij się, że dobrze je przejdziesz.

Pobierz Kodi

Kodi jest oficjalnie dostępny na różnych platformach; oto lista z linkami do pobrania:

PlatformaLink do pobrania
WindowsPobierz Kodi na Windows
OSX / iOS / MacOSPobierz Kodi na OSX / iOS; Pobierz Kodi na MacOS
AndroidPobierz Kodi na Androida
LinuxPobierz Kodi dla systemu Linux
Raspberry PiPobierz Kodi dla Raspberry Pi

Instalowanie Kodi i jego dodatków na tych platformach jest bardzo proste, a jeśli potrzebujesz pomocy, możesz zapoznać się z naszymi przewodnikami instalacji Kodi.

Kodi można jednak zainstalować również na kilku innych platformach. Tak, nieoficjalnie!

Poniżej przedstawiono nieoficjalne platformy, na których można zainstalować Kodi. Dla wygody podłączyłem przewodniki dotyczące instalacji tych platform:

 1. Amazon Fire TV / FireStick
 2. Roku
 3. Xbox
 4. Samsung Smart TV
 5. Kodi na Androida
 6. Kodi na Raspberry Pi

Instalacja Kodi na tych urządzeniach jest nieco skomplikowana, dlatego możesz po prostu na nie kliknąć, a przejdziesz do instrukcji instalacji.

Czy Kodi jest legalne?

Sam Kodi jest legalny pod każdym względem, a pytanie dotyczące legalności Kodi należy teraz uznać za nieważne. Ponieważ odbyło się wiele debat na ten temat i udzielono wielu wyjaśnień przez maniaków transmisji strumieniowej i internetowych obrońców prywatności.

Podstawowa przyczyna wszystkich tych obaw o zgodność z prawem dotyczących Kodi została podniesiona ze względu na fiasko stworzone przez te dodatki innych firm. Z powodu ich zaangażowania w piractwo postawiono zarzuty dotyczące Kodi, a fundacja XBMC musiała stawić czoła wielu wyzwaniom.

Wiele regionów nałożyło ścisły zakaz na wiele strumieni i dodatków, a niektóre z nich zaczęły nawet monitorować sprzedaż i zakup pudełek Kodi.

Ale to nie koniec!

Władze zaczęły również monitorować korzystanie z oprogramowania Kodi i pudełek Kodi na całym świecie, a sytuacja zaczęła się pogarszać w przypadku osób sprzedających nielegalne pudełka Kodi, gdy organy nadzoru i producenci treści wskoczyli do tego dołu.

Chcesz poznać główne regiony, które podjęły surowe działania przeciwko Kodi i piractwu; spójrz na listę poniżej:

 1. Europa
 2. USA
 3. UK
 4. Niemcy
 5. Kanada
 6. Australia

 Kodi jest legalny w Kanadzie?

Sam Kodi jest legalny w Kanadzie, ale sprzedaż w pełni załadowanych pudełek Kodi jest nielegalna! Zauważ, że!

Niewiele firm w Kanadzie myślało, że sprzedaż w pełni załadowanych pudełek Kodi byłaby zabawna i opłacalna bez najmniejszego przeczucia, co może pójść nie tak. W pełni załadowane pudełka Kodi to po prostu pudełka Kodi, które mają wstępnie zainstalowane dodatki innych firm lub nieoficjalne treści przesyłane strumieniowo. Używanie takich skrzynek Kodi jest nielegalne, ponieważ mieści się pod sztandarem piractwa.

Detaliści i sprzedawcy, tacy jak ITVBOX.NET, My Electronics, Android Bros Inc., WatchNSaveNow Inc i MTLFreeTV to popularne nazwy wśród sprzedawców tych w pełni załadowanych pudeł Kodi.

Ci sprzedawcy i sprzedawcy w pełni załadowanych pudełek Kodi stanęli w obliczu pozwów od producentów i właścicieli treści, takich jak Rogers Communications, Bell, Videotron i kilku innych.

Zakaz nałożony przez sąd federalny jest nadal nienaruszony i nikt nie może sprzedawać, kupować ani używać w pełni załadowanych skrzynek Kodi. Poziom dostosowania Kodi jest nieco niepokojący i trudny do kontrolowania przez władze. Jednym z najbardziej znanych nazwisk, w których można stawiać czoła działaniom prawnym, były dodatki telewizyjne, które musiały zamknąć swoją oficjalną domenę z powodu zawiadomień federalnych.

Jednak stare nawyki umierają i dlatego powrócił do branży z nową domeną. Będziemy musieli zobaczyć, jak długo to przetrwa.

Kodi nie jest już częścią niszowego rynku, ale raczej wyróżnionym tematem w zakresie streamingu online i piractwa.

Nie jestem pewien, czy to powoduje problemy dla fundacji XBMC, czy jest to błogosławieństwo dla popularności Kodi.

 Kodi jest legalny w USA?

USA są uważane za największy potencjalny rynek dla streamerów internetowych i obserwujących binge, dlatego Kodi jest bardzo popularny w tym regionie. Jednak rząd USA wezwał do surowych działań przeciwko wszystkim osobom zaangażowanym w nielegalne przesyłanie strumieniowe i piractwo internetowe.

Nawet Hollywood przeciwstawiło się nielegalnemu użyciu XBMC!jest kodi legalny w usais kodi legalny w usa

Władze są bardzo uważne i śledzą bardzo surowe represje wobec osób sprzedających nielegalne pudełka Kodi. Niemniej jednak korzystanie z oprogramowania Kodi i jego oficjalnych dodatków jest nadal legalne i bezpieczne w użyciu.

Wielu zewnętrznych programistów dodatków Kodi otrzymało powiadomienia i ostrzeżenia od władz i w zamian zamknęło swoje usługi.

Nawet eBay i Amazon zakazały sprzedaży takich pudełek Kodi na swoich stronach internetowych, a prezydent USA wezwał do podjęcia surowych działań przeciwko nielegalnemu strumieniowaniu. Nawet najlepsza platforma społecznościowa do sprzedaży tych urządzeń; Facebook wyjaśnił, że sprzedaż takich nielegalnych treści na Facebooku jest surowo zabroniona.

 Kodi jest legalny w Australii ?

Urząd ds. Walki z piractwem od kilku lat działa bardzo aktywnie w Australii i dokonuje ataków na strony z torrentami i nielegalne platformy streamingowe. Ostatnio próbowali zminimalizować użycie Bit torrenta w swoim regionie, jednak nie odnieśli tak dużego sukcesu, jak się spodziewali. Byli w stanie zminimalizować ogólną liczbę 20% początkujących użytkowników torrentów, ale maniaków wcale nie zniechęcono.

Teraz zaczęli improwizować swój plan działania i teraz skupili się bardziej na w pełni załadowanych pudełkach Kodi, których sprzedaż na całym świecie jest nielegalna.

Nie popełnijcie błędu, Sam Kodi jest legalny w Australii, mówimy tylko o w pełni załadowanych pudełkach Kodi.

Niedawno Sojusz na rzecz Kreatywności i Rozrywki oraz inni partnerzy połączyli siły w operacji przeciwko nielegalnym usługom IPTV dostarczającym strumienie filmów i programów telewizyjnych bez żadnych praw autorskich. Władze antypirackie zaczęły również atakować dystrybutorów nielegalnych pudełek Kodi, a także użytkowników.

 Kodi jest legalny w Wielkiej Brytanii ?

Duża liczba odbiorców korzysta z Kodi i innych internetowych serwisów streamingowych w Wielkiej Brytanii. Jest to rzeczywiście region o wysokim potencjale i generujący przepływy pieniężne dla takich usług. Jednak od czasu nasilenia się zjawiska piractwa internetowego władze mają swoich strażników i wzięto pod uwagę surowe przepisy i regulacje prawne.

Według badań przeprowadzonych w tym regionie ponad 5 milionów użytkowników korzysta z Kodi w swoich domach. Sądząc z tego faktu, możemy oszacować liczbę użytkowników, którzy mogą być zaangażowani w naruszenie praw autorskich i piractwo.

Zjednoczone Królestwo zaostrzyło przepisy antypirackie, a wyroki w takich przypadkach zostały podwyższone. Niedawno sąd korony w Newcastle skazał cztery i pół roku więzienia na dwóch mężczyzn, którzy byli zaangażowani w sprzedaż w pełni załadowanych pudeł Kodi.

Zarówno John Dodds, jak i Jason Richards przyznali się do tego i zgodnie z nadchodzącymi doniesieniami, obaj sprzedali setki nielegalnych pudełek Kodi do streamowania angielskiej ligi. Wielka Brytania jest regionem szalonym dla futbolu, a ich własna pierwsza liga jest znana na całym świecie. Podejrzani zostali zatrzymani w wyniku skarg złożonych przez Premier League.

Agencje rządowe i władze antypirackie wszystkich tych regionów są obecnie bardzo aktywne w kontrolowaniu piractwa internetowego i nielegalnego przesyłania strumieniowego. Brytyjskie biuro własności intelektualnej i Europejski Trybunał Sprawiedliwości bardzo aktywnie ograniczają nielegalne przesyłanie strumieniowe.

Użytkownicy korzystający z Kodi i jej zewnętrznych dodatków XBMC muszą być bezpieczni, a to może się zdarzyć tylko przy pomocy usługi VPN. Chroniona sieć pozwala użytkownikom przesyłać strumieniowo i surfować po Internecie bez obawy o kłopoty.

Jak korzystać z Kodi?

Kodi ma bardzo dobrze zorganizowany interfejs, z którego każdy może łatwo korzystać i rozumieć. Instalowanie dodatków jest dość proste i można to zrobić w ciągu kilku minut. Jeśli chcesz zainstalować oficjalny dodatek, możesz to zrobić, przechodząc do oficjalnego repozytorium dodatków Kodi, które jest fabrycznie zainstalowane.

Aby uzyskać dostęp do tego repozytorium, przejdź do menu Dodatki i kliknij ikonę instalatora pakietu. Otworzy się nowe okno, w którym zobaczysz opcję „Zainstaluj z repozytorium”, kliknij na nią, a zobaczysz listę wszystkich repozytoriów. Stąd możesz przejść do repozytorium dodatków Kodi i zainstalować wszystkie oficjalne dodatki, których chcesz użyć.

Po zainstalowaniu dodatków możesz cieszyć się nimi, po prostu przechodząc do menu dodatków. Menu dodatków ma kilka kategorii, takich jak:

 • Dodatki wideo
 • Dodatki programowe
 • Dodatki muzyczne
 • Dodatki do zdjęć

Po prostu przejdź do kategorii, do której należy Twój dodatek, a znajdziesz go łatwo na liście. Większość dodatków używanych do przesyłania strumieniowego pochodzi z kategorii Dodatki wideo. Narzędzia serwisowe i odpowiednie dodatki są jednak umieszczone w kategorii Dodatki programowe.

Poza tym, jeśli chcesz zainstalować dodatki Kodi innych firm, musisz pobrać ich repozytoria. Możesz to zrobić, stosując dwie metody:

Zainstaluj dodatki Kodi: Dodawanie źródła repozytorium

Aby zainstalować dowolny dodatek, dodając źródło repozytorium, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Kodi na swoim urządzeniu.
 2. Przejdź do menu ustawień, klikając ikonę koła zębatego w górnej części menu po lewej stronie.
 3. Otwórz Menedżera plików z tego menu.
 4. Teraz zobaczysz opcję Dodaj źródło, kliknij opcję z listy po lewej stronie.
 5. Otworzy się okno dialogowe; zobaczysz pola dla źródłowego adresu URL i nazwy. Wpisz adres URL repozytorium i kliknij OK.
 6. Następnie podaj nazwę tego źródła i kliknij OK.
 7. Sprawdź ponownie obie wprowadzone wartości i ponownie kliknij OK, aby zamknąć okno dialogowe.
 8. Teraz wróć do ekranu głównego Kodi.
 9. Przejdź do menu Dodatki, klikając kartę Dodatki w lewej kolumnie.
 10. Kliknij ikonę instalatora pakietu (ikona w kształcie pudełka) w lewym górnym rogu.
 11. Otworzy się nowe menu, kliknij „Zainstaluj z pliku zip ”
 12. Przewiń listę w dół i wybierz źródło według wcześniej dodanej nazwy. Folder się otworzy i będzie miał plik zip, kliknij go i poczekaj kilka sekund, aż pojawi się powiadomienie.
 13. Teraz kliknij opcję Zainstaluj z repozytorium, przewiń listę i otwórz repozytorium, które pobrałeś dla odpowiedniego dodatku.
 14. Wybierz żądany dodatek i kliknij Zainstaluj.

Dodatek zostanie zainstalowany i pojawi się powiadomienie. Teraz możesz łatwo uzyskać dostęp do dodatku z menu Dodatki.

Niektóre z najlepszych oficjalnych dodatków Kodi do wypróbowania:

 1. Pleks
 2. Przewodowy
 3. Odtwarzacz Eurosport
 4. ESPN 3
 5. BBC iPlayer

Poza tym, jeśli szukasz dodatków innych firm do przesyłania strumieniowego bezpłatnych treści, wypróbuj te:

 1. Exodus
 2. Przymierze
 3. Łożysko
 4. Powstanie Neptuna
 5. SportsDevil
 6. Joker Sports
 7. Rozpoczęcie
 8. Odrodzenie
 9. Pulse Fitness
 10. Ultimate IPTV

Możesz także zainstalować kompilacje Kodi, które są świetnym sposobem na uniknięcie kłopotów, takich jak instalowanie każdego dodatku jeden po drugim. Kompilacje są duże i mają wstępnie zainstalowane pewne dodatki Kodi. Użytkownicy mogą łatwo wybrać dowolną kompilację, w której mają pożądane dodatki, a następnie mogą z łatwością zainstalować tę kompilację, wykonując tę ​​samą procedurę przedstawioną powyżej.

Kompilacje oszczędzają czas, ale obejmują również dużo pamięci systemowej. Osobiście nie wolę kompilacji Kodi, ponieważ moje doświadczenie z kilkoma kompilacjami Kodi nie było zbyt dobre, ponieważ spowalniają Kodi. Jednak kilka wersji działa świetnie i zapewnia płynne przesyłanie strumieniowe.

Kolejną świetną rzeczą, którą użytkownicy mogą wypróbować, są skórki Kodi, służące do modyfikacji interfejsu Kodi. Skórki nadają nowy wygląd desce rozdzielczej Kodi i pomagają użytkownikom dostosować Kodi do własnych potrzeb, tak jak lubią.

Zainstaluj dodatki Kodi: metoda bezpośredniego pobierania

Innym sposobem zainstalowania dodatku jest pobranie pliku ZIP repozytorium bezpośrednio ze strony źródłowej, a następnie zainstalowanie go. Jest to stosunkowo krótka metoda, a maniacy nazywają ją Metodą bezpośredniego pobierania. Oto procedura instalowania dowolnego dodatku z metodą bezpośredniego pobierania:

 1. Pobierz plik zip repozytorium na swoje urządzenie.
 2. Uruchom Kodi na swoim urządzeniu i przejdź do menu Dodatki.
 3. Kliknij ikonę instalatora pakietu w lewym górnym rogu ekranu.
 4. Teraz kliknij opcję Zainstaluj z pliku zip.
 5. Przeglądaj system i otwórz pobrany plik zip. Repozytorium zostanie zainstalowane i pojawi się powiadomienie.
 6. Po wyświetleniu powiadomienia kliknij opcję Zainstaluj z repozytorium.
 7. Teraz otwórz pobrane repozytorium i wybierz wybrany dodatek.
 8. Teraz kliknij Zainstaluj i poczekaj, aż pojawi się powiadomienie o włączeniu dodatku.

Tam masz włączony dodatek poprzez metodę bezpośredniego pobierania. Większość użytkowników zazwyczaj instaluje dodatki przy użyciu tej metody, ponieważ jest ona krótka i prosta.

Kodi Recenzje Reddit i Twitter

Kodi ma wielkiego fana obserwującego na całym świecie. Jednak opinie na temat Kodi są nieco mieszane, ponieważ są ludzie, którzy lubią korzystać z Kodi, a z drugiej strony są ludzie, którzy są temu przeciwni. Spójrz na te tweety i wątki Reddit, aby zobaczyć, co ludzie myślą o Kodi.

Najpierw spójrz na stronę pozytywną

Komentarz z dyskusji Komentarz d4nm3d z dyskusji "Do czego służy kodi?".

Komentarz z dyskusji Komentarz Boogertwilliams z dyskusji "Do czego służy kodi?".

Komentarz z dyskusji Komentarz sillycyco z dyskusji "Do czego służy kodi?".

Przejdźmy do negatywnych myśli na temat Kodi.

Komentarz z dyskusji Komentarz NedSc z dyskusji "Po krótkiej dyskusji pytamy teraz o wszystkie rozmowy w Gray area / Piracy Add-on w / r / Addons4Kodi".

Komentarz z dyskusji Komentarz 13378 z dyskusji "Prognozy dotyczące piractwa i dodatków Kodi na 2018 r".

|| Haha Jestem w odcinku, w którym Keith i Jules weselą, ale nie mogę ich oglądać, ponieważ moja mama ma to urządzenie o nazwie Kodi, nielegalne jest, że przestało działać na mnie w połowie odcinka 16, więc jest do bani poczekaj tydzień w poniedziałek, aby spróbować zdobyć zestaw. xD

– Stι ᥣᥱ s Stι ᥣ ι ᥒ skι (@SpazWithABat) 19 sierpnia 2018

Ktoś powinien powiedzieć temu chłopakowi, że Kodi jest całkowicie legalny!

Oto rozsądne stwierdzenie, podsumowujące wszystko w jednym zdaniu:

Wszystkie skrzynki Kodi są legalne – to, co ktoś w nich umieszcza, może być nielegalne.

– simonmel (@ simonmel5) 14 sierpnia 2018 r

Ostatnie słowa

Kodi jest galaktyką samą w sobie, ponieważ pozwala użytkownikom wyjść poza wyobraźnię. Wtyczki i dodatki sprawiają, że jest to piękno, pozwalając użytkownikom cieszyć się ulubionymi treściami z całego świata za pomocą jednego kliknięcia.

Kodi ustanowiło punkt odniesienia w branży strumieniowania online i odtwarzania multimediów, co nie jest łatwe do przekroczenia. Nie ma znaczenia, jak bardzo konkurenci Kodi próbują go wyprzedzić, feedom, który przekazał streamerom, nigdy nie można dopasować.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me