Ubuntu; Linux’un en popüler lezzeti, en iyi akış yazılımını, yani Kodi’yi destekler ve sorunsuz akışın keyfini çıkarmak için Kodi’yi Ubuntu’ya birkaç dakika içinde kolayca yükleyebilirsiniz. Koi ve Ubuntu’nun uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için kılavuzumuzu tamamen izleyin.

Contents

Ubuntu nedir?

Ubuntu, Debian tabanlı bir açık kaynaklı işletim sistemi ve Linux dağıtımıdır. Aslında Windows XP, Vista vb.Gibi bir Linux işletim sisteminin bir versiyonudur..
Bulut bilişim için kullanılan en çok tercih edilen ve iyi bilinen işletim sistemidir. Sebep, komut satırı öznitelik üretimi ve hızı. Ubuntu’nun bir başka büyük yararı, bir kötü amaçlı yazılım veya virüsden etkilenmenin neredeyse imkansız olması ve saldırıya uğramamasıdır. Bu onu en güvenli ve güvenilir işletim sistemlerinden biri yapar.

Kodi’yi Linux’a yükleyebilir miyim?

Evet, Kodi, Kodi uygulaması komut satırı üzerinden indirilerek Linux’a yüklenebilir. Bununla birlikte, Kodunt for Ubuntu kurulum prosedürü, kaynak kodunun ve özelliklerinin karmaşıklığı nedeniyle diğer platformlarda gerçekleştirilen kurulum prosedüründen oldukça farklıdır..

Bu, Kodi hakkında hemen hemen her platformda kurulabilecek en iyi şey. Tüm dünyadaki kullanıcılar Kodi’yi aşağıdaki gibi platformlarda ve cihazlarda kullanıyor:

Windows PC, Roku, Mac, iPad / iPhone, Apple TV, Samsung Smart TV, Android cihazlar, Fire Stick ve Fire TV vb. Kodi’nin diğer platformlara genişleme potansiyeli dikkat çekicidir ve sevgilileri Kodi’yi herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya hack sorunu olmadan kullanmak istiyorsanız, dünyadaki Kodi’yi favori filmlerini, TV şovlarını, Spor, Canlı TV vb..

Ubuntu’ya Kodi Kurulumu

Koi’nin sürüm 14, 16, 17 gibi farklı Ubuntu sürümlerine yüklenmesi, tüm bunların aynı komut satırı protokollerini izlemesi ile aynıdır. Grafik kullanıcı arabirimini veya komut satırını kullanarak Kodi’yi Ubuntu’ya yüklemenin iki yolu vardır. Komut satırı yöntemini seçerseniz, doğrudan veya PPA aracılığıyla yükleyin. Kodi’yi Ubuntu’ya kurmak için şu kurulum prosedürlerini izleyin:

Grafik Arayüzü ile Ubuntu’ya Kodi’yi yükleyin

Grafik kullanıcı arayüzünüzü kullanarak Kodi’yi Ubuntu’ya kurmak için şu adımları izleyin:

 1. Başlat menüsüne git > “Ubuntu Yazılımı” nda Ara.
 2. Buradan “Kodi” yi arayın.
 3. Yükle’yi tıklayın.

Linix’te XBMC kurulu.

Kodi’yi Ubuntu’ya Komut Satırı Üzerinden Yükleme (Doğrudan İndirme Yöntemi)

Kodi’yi komut satırı üzerinden yüklemek için şu adımları izleyin:

 1. Komut terminalini aç.
 2. tip $ sudo apt install kodi.

Kodi, PPA üzerinden Ubuntu’ya nasıl kurulur

Kodi’yi Ubuntu’ya PPA üzerinden yüklemek için şu prosedürü izleyin:

Adım 1: Terminali açın ve bu komutları tam olarak yazın.

 • sudo apt-get install software-properties-common
 • sudo add-apt-repository ppa: takım-xbmc / ppa
 • sudo uygun-güncelleme
 • sudo apt-get install kodi

Bu komutları yönlendirildiği şekilde girdikten sonra Kodi yüklenecek.

Ubuntu’ya Kodi Krypton sürüm 17.6 nasıl yüklenir

Kodi Krypton sürüm 17.6 şu anda Kodi’nin en yaygın kullanılan sürümüdür. Yukarıda belirtilen prosedür, Ubuntu’ya Kodi Krypton sürüm 17.6’yı yükleyecektir.

Ubuntu’ya Kodi Jarvis sürüm 16 nasıl kurulabilir

Kodi Krypton sürüm 17.6’yı zaten yüklediyseniz ve Kodi Jarvis sürüm 16’ya düşürmek istiyorsanız, önce Kodi sürüm 17.6’yı kaldırmanız gerekir. Bu adımları aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz:

 1. sudo apt yüklemek ppa-purge
 2. sudo ppa-tasfiye ppa: takım-xbmc / ppa

Burada Kodi sürüm 17.6 kaldırıldı, Kodi sürüm 16 yüklemek için hayır, aşağıdaki adımları izleyin:

 1. sudo apt-add-repository ppa: takım-xbmc / kodi-eski
 2. sudo uygun güncelleme
 3. sudo apt install kodi

İşte aldın! Şimdi Kodi Jarvis sürüm 16 yüklüyse.

Sudo add-apt-repository ppa nedir: team-xbmc / ppa command ?

sudo dosya alma komutunuzu yürüten bir komuttur. Buna karşılık, uygun kurulum için paketleri yöneten bir araçtır. Sudo-apt, Kodi’yi veya başka bir uygulamayı yüklemek için depo paketini getirmek ve yürütmek için kullanılan komut satırı protokolleridir.

Farklı şeyler için kullanılan başka apt komutları da vardır. Ubuntu PPA XBMC, Kodi’yi kurmak için kullanılan bir havuzdur. Depo, içinde kurulum kurulumları bulunan bir paket türüdür. Linux için Kodi’yi yüklemeye çalışırken, Ubuntu PPA XBMC’yi kullanmanız gerekecek.

Ubuntu 17’ye Exodus nasıl kurulur

Kodi’yi Ubuntu’ya yükledikten sonra, Exodus’u Ubuntu’ya kurmak için şu adımları izleyin. Çıkış, topluluktaki en popüler Kodi eklentileri arasındadır. Popülerliği, çevrimiçi olarak mevcut olan Exodus Kodi eklentisinin birçok çatalının olduğu ve her gün daha fazla şeyin geldiği gerçeğiyle değerlendirilebilir..

 1. Açık Kodi Ev ekran > Tıkla Ayarlar (dişli) simgesi > Tıklamak Sistem ayarları bu menüden > Tıklamak Eklenti > “Bilinmeyen kaynaklar” ı etkinleştir.
 2. Tıklamak Dosya Yöneticisi menüdeki mevcut seçeneklerden.
 3. Yeni bir pencere açılacaktır; “Kaynak ekle”Seçeneğini sol sütundan oluşturun.
 4. Yazdığı yeri tıklayın <Yok> ve bunu yaz URL:http://lazykodi.com/ > Tıklayın
 5. Bu havuz URL’sini şu adla adlandırın: ‘Tembel Kodi’> Tıklayın tamam > Şimdi her ikisini de isim ve URL ve Tıkla tamam ve iletişim kutusu kapanacak.
 6. Geri dönmek Kodi Ana Menüsü> Tıklayın Eklenti ve yeni bir menü açılacak > Tıkla Paket yükleyici (Kutu) ikon sol üst köşeden.
 7. Şimdi seçin Zip Dosyasından Yükle seçeneği, başka bir yeni pencere açacaktır.
 8. Tıkla ve aç Tembel Kodi mevcut seçenekler listesinden.
 9. Burada üç seçenek göreceksiniz: Depolar, Fermuarlarve
 10. Tıklamak depoları > Androidaba’ya tıklayın > Tıklamak depo > Listeyi aşağı kaydırın ve kodil-104.zip > Bildirimi bekleyin.
 11. Şimdi seçin Depodan Yükle seçenek > Kodil Deposu’nu tıklayın
 12. Şuraya git: Video Eklentileri Klasör > Aşağı kaydırın ve göç.
 13. Tıklayın Yüklemek ve bildirimi bekle.
 14. Bildirim göründüğünde, Exodus Kodi eklentisini kullanmaya hazırsınız.
 15. Şuraya git: Eklenti Menü > Tıklamak Video Eklentileri sekmesi > Listede Exodus’u görecek, ona erişecek ve ücretsiz film ve video akışının keyfini çıkaracaksınız.

Ubuntu’da Kodi nasıl açılır

Kodunt uygulamasını Ubuntu üzerinde başlatmanın iki yolu vardır,

 1. Komut Satırı İle

  Komut terminalinizi açın ve Kodi’yi açmak için şu Linix komutunu yazın:

  $ kodi

  Bu komutu girdiğinizde Kodi başlatılacak.

 2. Başlat menüsü üzerinden

  Kodi uygulamasını açmanın diğer yolu:

  1. Başlat menüsüne git.
  2. Kodi için arayın.
  3. Tıklayın, Kodi başlatılacak.

Ubuntu’da Kodi nasıl güncellenir

Kodi’nizi güncellemek istiyorsanız, komut terminaline aşağıdaki komutları yazın:

sudo uygun-güncelleme

sudo uygun-yükseltme

Kodi sürümünüz güncellenecek (çevrimiçi olarak herhangi bir güncelleme varsa).

Ubuntu için En İyi Kodi Eklentileri

Kodi’yi kullanarak en sevdiğiniz filmleri, TV şovlarını ve sporları Ubuntu’da yayınlamayı planlıyorsanız, şu Kodi eklentilerine sahip olmanız gerekir:

 1. Plasenta
 2. cCloud TV
 3. göç
 4. Sözleşme
 5. Neptün Yükseliyor

Kodi İçin Ubuntu Alternatifleri

Ubuntu’daki Kodi, Kodi’yi farklı bir ortamla kullanmanıza izin verdiği için harika bir şey ve sizin için bir acı olan herhangi bir malwareye sahip olmayacaksınız. Yine de, Kodi’yi kullanmak için alternatif platformlar arıyorsanız, Kodi’yi bu cihazlarda ve platformlarda deneyin:

 1. Windows PC
 2. Apple TV
 3. iPad
 4. Yangın Çubuğu
 5. Roku
 6. Raspberry Pi

Bunlar, Kodi’yi deneyimlemeniz için tarafımızdan önerilen bazı platformlar.

Son sözler

Ubuntu, dünya çapında kullanılan inanılmaz derecede kusursuz bir işletim sistemidir ve kodlama severler olarak tercih edilir. Her ikisi de bir akış ve kodlama geek iseniz, o zaman denemek için Ubuntu üzerinde Kodi gerekir. Kodlamada o kadar iyi olmasanız bile, Ubuntu işletim sisteminde Kodi’yi kullanmayı deneyin, bu işletim sisteminde herhangi bir sorun olmadığı için deneyimi seveceksiniz. Bu kılavuzdaki en iyi Kodi eklentilerinden bazılarından da bahsettik; Kodi deneyiminin keyfini çıkarmak için bu eklentileri denediğinizden emin olun.