Zawsze są dwie strony obrazu; brzydka i piękna oraz dwie strony historii; prawda i kłamstwo. Każda strona ma w sobie jakąś wartość, której w żadnym momencie nie można zaniedbać.

Zawsze pojawiają się nowe trendy i tworzą szum, a potem przychodzi czas, gdy gryzą kurz. Najpopularniejszą dyskusją wśród streamerów i obserwujących binge jest obecnie Kodi i jej dodatki innych firm.

Jeśli spojrzymy na to, ma on również dwie strony; ze strony użytkowników dodatków i innych programistów dodatków Kodi.

Deweloper Kodi

Perspektywa użytkowników może być łatwo oceniona na podstawie opinii opublikowanych przez nich na różnych platformach, takich jak Reddit, Quora, Twitter, Facebook itp. Jednak nikt nie zna strony opowieści dewelopera. Co myślą o swoich własnych dodatkach, o reakcjach władz i wielu innych aspektach.

Postanowiliśmy więc odkryć stronę dla programistów. W związku z tym poprosiliśmy jednego z najpopularniejszych deweloperów dodatków Kodi, Nicka, który jest znany jako MullaFabz wśród społeczności Kodi. MullaFabz opracował niesamowity dodatek Rising Tides Kodi; popularny wśród transmisji sportowych.

Podróż

Każdy programista ma do pokonania długą drogę. Znajomość przeszkód, na jakie napotyka programista, jest ważna, aby mieć jasny obraz tego, jak to jest być w ich butach. Deweloper musi utrzymywać standardy ciągle zmieniających się trendów rynkowych, ponieważ otoczenie tej branży jest bardzo dynamiczne.

Ponadto programista musi pamiętać o preferencjach i potrzebach użytkownika podczas opracowywania dodatku. Przede wszystkim deweloper musi być zawsze gotowy do podrabiania wszelkich problemów, zarówno prawnych, jak i technicznych.

Zaczęliśmy od tej rozmowy, pytając go o jego dotychczasową podróż jako programista Kodi, a on miał na to bardzo prostą i skromną odpowiedź, mówiąc, że jest taki jak wszyscy, żyje i uczy się z dnia na dzień. Dodał również, że rozwija się na lepsze, co może wskazywać, że coś lepszego jest w przygotowaniu.

Według Mullafabza, trzy rzeczy, które powinien mieć każdy, kto zaczyna w tej branży, to „Ogromny temperament, cierpliwość i otwartość na zmiany”. Oczywiste jest, że będąc zewnętrznym deweloperem. nie jest tak zabawne, ponieważ rozwijasz niesamowite rzeczy i nic nie dostajesz w zamian, a raczej blokuje cię władza. Dlatego temperament i cierpliwość są doskonale skorelowaną odpowiedzią w odniesieniu do charakteru branży.

Rutyna

zjednoczony dla kodi

Zapytaliśmy go o jego rutynę i to, co robi normalnie przez cały tydzień, i powiedział nam, że spędza czas na aktualizowaniu swojego repozytorium, swoich dodatków i interakcji z jego obserwatorami. Dodał również w odpowiedzi na pytanie, że tym, co utrzymuje go w trudnych czasach, są pozytywne informacje zwrotne i uznanie, jakie otrzymuje za wysiłki poniesione przez niego i innych deweloperów branży.

Luz

Przez ostatnie kilka miesięcy najlepsze dodatki Kodi i ich twórcy znajdowali się pod kontrolą władz. Każdego dnia repozytorium lub dodatek jest zatrzaskiwany, a ten luz przez władze stał się dla użytkowników problemem, ponieważ muszą oni od czasu do czasu instalować nowe repozytorium lub dodatek.

Nie możesz winić za to władz, ponieważ te dodatki nie są zgodne z przepisami dotyczącymi treści cyfrowych. Ale z drugiej strony, pewna rekompensata za ciężką pracę deweloperów byłaby czymś otwartym z zadowoleniem.

Omawiając obecne scenariusze branży i jej przyszłość, zapytaliśmy go, co sądzi o reakcji władz. Na to odpowiedział z przygnębieniem, że ten luz jest niezasłużony. Programiści włożyli w to wiele wysiłku, nie oczekując niczego w zamian.

Podczas gdy wydawał się bardzo optymistycznie patrzeć na przyszłość dodatków Kodi innych firm i stwierdził,

„Mimo całego luzu nadal będą tam, bez względu na to, co się stanie”.

Wydawał się jednak nieco niepewny co do przyszłości samego Kodi, mówiąc, że jego przyszłość jest wciąż nieznana, ale nie zetrze się tak łatwo.

Na zapalniczce

Wszyscy przeczytaliśmy tysiące recenzji i rekomendacji na różnych platformach. Wszyscy widzieliśmy ludzi chwalących niektóre dodatki i repozytoria, ale warto mieć punkt widzenia programistów. Zapytaliśmy więc MullaFabz o jego ulubiony dodatek Kodi i repozytorium, do którego odpowiedział, że nie ma żadnego konkretnego dodatku, który mógłby powiedzieć, ale repo, które mu się podoba to TVADDONSAG Repo.

Nic dziwnego, TVADDONSAG było bez wątpienia największym repozytorium stron trzecich. Miał najlepsze dodatki do wszystkiego, czy to sportu, filmów, programów telewizyjnych czy IPTV, ale jego zamknięcie stworzyło dużą próżnię w branży, którą wiele innych repozytoriów próbowało wypełnić.

Jednak TVADDONSAG wskrzesił kilka miesięcy temu, z taką samą siłą ognia, jaką posiadał i z tą samą jakością, którą zawsze oferował. Muszę przyznać Nickowi, że jego wybór jest świetny i dlaczego nie miałby być świetny, w końcu jest programistą! On wie wiele rzeczy lepiej niż użytkownicy.

Wiadomość dla użytkowników

Na koniec zapytaliśmy go, czy ma jakąś wiadomość dla użytkowników Kodi i powiedział,

„Nie trać wiary w Kodi. Jest prowadzony i wspierany przez społeczność ”.

Dodał także, że użytkownicy powinni się zjednoczyć i zasłużyć na to, na co zasługują. Ponieważ użytkownicy i władze nie wiedzą, ile włoży się w opracowanie dodatku.

Ostatnie słowa

Ten wywiad naprawdę zapewnił świetny wgląd w życie programistów. Dlatego postanowiliśmy udostępnić użytkownikom więcej takich informacji, aby mogli docenić to, co robi dla nich programista. W przyszłości będziemy przeprowadzać więcej wywiadów i przekazywać je użytkownikom, aby pomóc społeczności.

Jedynym celem tego wszystkiego jest zgromadzenie zarówno programistów, jak i użytkowników, i uzupełnienie obrazu. Planujemy stworzyć platformę, która wzmocni społeczność Kodi. Aby użytkownicy mogli docenić i wesprzeć twórców dodatków innych firm, ponieważ tego właśnie potrzebują. Są linią ratunkową Kodi i bez nich nie byłoby przyjęcia!